zmrazené zvitky kapustyPlnená kapusta je jedlo, ktoré sa dá podávať jednak na dennom stole, ako aj na sviatočnom stole. Vyrábajú sa podľa rôznych receptov a ak sa robia veľmi, dokonale tolerujú mráz. Zostáva len zistiť, ako pripraviť mrazené zvitky kapusty. V panvici alebo v rúre rozmrazte alebo nie, varte alebo ešte duste? Zverejňujeme teda všetky tajomstvá polotovarov na varenie.

V panvici na vyprážanie

zmrazené zvitky kapusty v panvici na vyprážanieZačnime tým najjednoduchším spôsobom – ako pripraviť mrazené zvitky kapusty v panvici. Je dobré, že kapustové rožky nemusia byť ani rozmrazené. Stačí len zahriať nádoby s vysokými stranami a položiť obrobok na nej.

Používajte len liatinovú panvicu. Polotovary nielenže nelepia, ale budú tiež vyprážané a dobre varené. Ak tomu tak nie je, môžete použiť tenkovrstú liatinu.

Ak plánujete variť mäsové polotovary, potom môžete tiež pripraviť omáčku. Za týmto účelom sú zelné kotúčiky položené v radoch, nalievajú sa nastrúhanou surovou mrkvou a nakrájanou cibuľkou. Naplňte obsah vodou tak, aby úplne pokryl “obálky”. Kryt, panva umiestniť na doske, a ak je obsah sa varí, znížiť teplotu na minimum, sa pridá k chuti paradajkový pretlak, smotanu, soľ a korenie a uhasiť až varené (40-60 minút).

Ako variť lahodne zmrazené kapusta valčeky v hrnci

varené v panvových zmrazených kapustáchPre 1 kg zmrznutých komfortných potravín budete potrebovať dve mrkvy, rovnako ako soľ s korením. Ak chcete pripraviť omáčku, pripravte 3 lyžice. l. rastlinný olej a paradajková pasta s múkou na dva st. l. každej zložky. zložky miskyA teraz, ako správne variť mrazené kapusta valčeky v hrnci:

 1. Najskôr rozmrazené kapustové kotúče. To sa robí buď obvyklým spôsobom na stole a dve hodiny pred vařením sa z mrazničky zberajú zelné kotúče. A môžete to urobiť jednoduchšie – vložte ich do mikrovlnnej rúry do režimu “Rozmrazovanie”. Pripravené polotovary sa umiestnia do panvice s hrubým dnom.Rozdrvené kapustové kotúče v hrnci a nakrájanú mrkvu
 2. Mrkva sa umyjú, čistia a obrusujú na strúhadle s jemným priemerom.
 3. Mrkva sa rozloží na povrch listov kapusty.presuňte mrkvu do kapustových kotúčov
 4. Nalejte do panvovej vody, aby pokryl jej obsah, a tiež soľ a korenie.
 5. Zostáva len zistiť, koľko variť mrazené kapustové rožky. Po vložení panvice do ohňa čakajte na varenie, znížte teplotu na minimum a varte na hodinu.varíme kapusta a varíme omáčku
 6. Do tej doby pokračujte do omáčky. Po zahriatí panvice vyprážajte múku v rastlinnom oleji, kým sa nezobrazí zlatý odtieň. Potom zmes zmieša s teplou vodou a posiela na varenie, až kým nezhustne.
 7. Keď čas na varenie plnené kapusty listy, pridajte omáčku, pridajte jemne skrátenú zeleninu a variť asi 10 minút.že zelieme na pripravenú

Related  Kompot z cukety vás prekvapí svojou chuťou

Všetko je pripravené. Môžete ju položiť na taniere a začať jesť.

Multivark na záchranu

pripravte mrazené zvitky kapusty vo viacerých parkochTáto jednotka je k dispozícii v takmer každej kuchyni. Je to veľmi pohodlné a umožňuje vám pripraviť rôzne jedlá. Takže stojí za to zvážiť, ako pripraviť mrazené zvary kapusty vo viacerých variantoch:

 1. Najprv pripravte omáčku. Ak to chcete, vziať mrkvu, očistite ju, rub na strúhadle, a poslaný do jednotky režimu pre-odhalenie “vyprážanie” a “pečenie”.
 2. Cibuľa je olúpaná, jemne nakrájaná a poslaná do susednej oblasti mrkvy spolu s paradajkovou pastou. Obsah by mal byť dobre premiešaný.
 3. Keď je zelenina vyprážaná, pridajte trochu teplej vody alebo vývaru, aby omáčka bola viac tekutá, trochu variť a nalejte do hlbokej nádoby.príprava kapustovej omáčky
 4. Teraz v ryadochek, najlepšie na hlaveň, husto vložený do misy multivarki mrazené kapusta valcov. Nemusíte ich rozmrazovať. Nakoniec sa naliajú s omáčkou a nastavením režimu “Kalenie” pripravte 1-1,3 hodiny.kapusta z multivarky

Môžete použiť rôzne omáčky na varenie. Niektoré ženy v domácnosti dodávajú cesnak, rôzne druhy korenia alebo iné zložky. Rozmanitosť nikdy nezlyhá.

Všetko, môžete sedieť pri stole.

Chuť z rúry

pečené mäsové kapustové rožkyUž sme opísali, ako uhasiť zmrznuté kapustové kotúče v panvici. Teraz sa ich pokúste pečať v rúre. Ukázalo sa veľmi chutné.

V procese varenia pokúste položiť holuby na jednom poschodí. To im umožní pečať dobre a rýchlo.

varenie:

 1. Vyberáme polotovary a smažeme ich do vyhrievanej panvice a pridáme trochu oleja. Keď sa “obálky” dostanú zlatú farbu, prenesú sa do pekáča.zmrazené zvitky kapusty
 2. Pre omáčku očistite veľkú mrkvu a rozotrite ju na strúhadlo s veľkým priemerom otvorov.
 3. Cibuľová hlava sa uvoľní z plevy a nakrájame na malé kocky.
 4. Panvicu vyhrievanú, nalejte olej a smažte ju nakrájajte na zeleninu až do varenia.
 5. V inej panvici roztopte trochu masla, nalejte múku a smažte, až kým nebude zlatá.
 6. Opatrne sa do oleja a múky vleje prach z mlieka. Nezabudnite neustále premiešavať, aby sa nevytvorili hrudky.
 7. Po varení omáčky na niekoľko minút sa pražená zeleninová zmes rozloží a potom sa naplnia plnené kapusta.
 8. Kontajner s polotovarmi sa posiela do predhriatej rúry na 180 stupňov a pečie asi pol hodiny.
 9. Teraz pripraviť omáčku, ktorá bude napojená hotové zelné valce. Vo zvyšnom šťavy v panvici, zvýraznenie semifinále po vyprážaní, zalejeme paradajkový pretlak, dobre premiešame, zalejeme smotanou.prísady pre omáčku
 10. Krém je pridaný. Potrebujú toľko, aby omáčka mala správnu konzistenciu. Zároveň si pamätajte, že pri varení sa omáčka trochu zahustí. Varíme 5-10 minút.
 11. Hotové kapustové kotúče so smotanovou omáčkou a podávané na stole.

Related  Ako lahodné a užitočné variť králika?

Pred prípravou zmrazených kapustových valcov by ste mali zobrať na vedomie niekoľko ďalších pravidiel:

 1. Namiesto krému môžete používať vývar, najlepšie mäso alebo vodu. Mala by byť horúca, ale nie s vriacou vodou, v opačnom prípade kyslej smotany sa bude prehrievať a pokrm bude pokazený.
 2. Pri príprave omáčky pozorujte oheň – mal by byť malý, aby výrobok na varenie nespálil.
 3. A nevarujte omáčku, nemá to rád.

Predstavili sme vás, ako pripraviť zmrazené kapustové kotúče mnohými spôsobmi. Snažte sa experimentovať a nájsť sami najkrásnejšie rozhodnutie.

Video recept na varenie domácich chutných kapustových kotúčov