Broskyne na zimuĽahko stráviteľná buničina broskyne šťavnatá, chutná, voňavá a vyžaduje, aby bola konzumovaná v ľubovoľnom období roka. Broskyne vo svojej šťave na zimu sú presne to, čo človek potrebuje počas nedostatku vitamínov. V minulom storočí bolo zázračné ovocie zvedavosťou, bola to pochúťka a bola s potešením používaná iba v čerstvej forme. Teraz broskyne sú k dispozícii v akomkoľvek druhu a odrode. Veľmi populárne veľké nektárinky vďaka svojej sladkej chuti. Ovocie broskyne je podlieha skaze, ležia na stôl na jeden deň, zmizne, zmeny farby a s miernym dopadom toto miesto stmavne. Ak máte veľké množstvo takýchto druhov ovocia a nemáte čas ich jesť, mali by ste sa rozhodne uchýliť k postupu konzervácie a najlepšie do šťavy. Ako urobiť broskyne vo svojej šťave, nižšie uvedené informácie rozprávajú.

Niekoľko riadkov o dôležitosti broskyne

južné ovocie - broskyňaKomplex vitamínov B, C, E, K, PP robia broskyne nielen chutné, ale aj užitočné. Okrem všetkého obsahuje aj citrón, jablko, kyselinu octovú a kyselinu vínnu, tiež horčík, mangán, železo, meď, zinok a ďalšie stopové prvky. Vo všeobecnosti používame broskyňou telo s nasycením všetkých potrebných látok pre jej normálne fungovanie. Odporúča sa, aby bola na obličkách chorá broskyňa, reumatizmus, dna, pečeň a žlčník. Broskyne vo svojej vlastnej šťave môžu zachrániť uvedené vitamíny a liečebné vlastnosti, ak budete postupovať podľa všetkých krokov receptov na zimu.

Broskyne vo vlastnej šťavePlody broskyne sú rozdelené do dvoch typov: s sametovou kôrou a lesklou. Poskytnuté druhy sú rozdelené na dva poddruhy: s ľahko odnímateľnou kosťou a ťažko oddeliteľné. V súvislosti s týmito vlastnosťami má každý svoju vlastnú osobitnú chuť v čerstvom a recyklovanom. Zrelé ovocie broskýň je možné vyskúšať už v júli a v októbri sa môžete tešiť na tento dar prírody. Ak chcete predĺžiť potešenie, považovaná za ovocie môžu byť spracované do ovocných nápojov, džúsov, džemov, marmelád, a dokonca zachovať broskyne vo vlastnej šťave recept prípravkov ponúkaných s fotografiami a popisom krok za krokom.

V nádobe s objemom 1 liter sa umiestni približne 0,5 kg stredne veľkých broskýň.

Broskyne vo vlastnej šťave so sterilizáciou

Zloženie: broskyne – 6 ks, voda (nevarená) – 4 lyžice. lyžice, cukor – 1 polievková lyžica. lyžice.

Related  Zucchini chutné konzervované v paradajkovej šťave na zimu

Etapy prípravy:

 1. Broskyne sa umyjú a lúpajú.odlúpnite ovocie
 2. Rozdelte na dve časti a zbavte sa kameňa.
 3. Do sterilizovanej nádoby dôkladne nalejte vrstvy cukru.dajte pevne do pohárov
 4. Pridajte vodu a vložte ju do misky s vodou na sterilizáciu. Sterilizujte 25 minút.sterilizujeme broskýň
 5. Odstráňte nádoby, otočte ich vo veku, otočte ich a obalte ich na hustú tkaninu na jeden deň.zatvorte broskyňu
 6. Ustanovenie pre tabuľku je pripravené.

Broskyne vo vlastnej šťave bez sterilizácie

Zloženie: broskyne – 1,5 kg, voda (nevarené) – 1,5 litra, cukor – 200 g, kyselina citrónová – 1 čajová lyžička.

Etapy prípravy:

 1. Ak chcete ovocie rozdeliť vriacou vodou a odstrániť kôru, odstráňte kosti.moja a odstrániť kosti
 2. Naplňte džbán na krk získanými kúskami. Šírite opatrne, aby sférické ovocie nestratila svoju formu na zalievanie úst.
 3. Varíme vodu a nalejeme do sklenenej nádoby, zakryjeme a necháme stáť asi pol hodiny.vriacej vody
 4. Vypusťte aromatickú vodu späť do hrnca, pridajte cukor a kyselinu citrónovú. Znova variť tento elixír, kým sa cukor úplne nerozpustí.
 5. Hotový sirup nalejte nádoby s obsahom a zatočte viečka. Horúce pokrmy sa otočia a vložia do teplej deky, až kým sa nezmrazí.poďme vychladnúť
 6. Po ochladení ich vráťte do normálnej polohy a vložte ich späť do komory.

Broskyne vo vlastnej šťave: recept bez vody

Komponenty pre tri kusy 1,5 litra pohárov: broskyňa – asi 4 kg, cukor – 1,5 kg.

Etapy prípravy:

 1. Z vypraných broskýň sa jadro odstráni a rozreže na časti.nakrájame nektárin
 2. Do nádoby položte nasledujúce zložky: vrstvu cukru, vrstvu broskýň.naplňte poháre a zaspíte cukor
 3. Nastavte nádoby do panvice s vodou na sterilizáciu tak, aby plechovky plechoviek boli ponorené do vody na polovicu. Sterilizujte 40 minút, počas procesu ohrevu sa šťava začne oddeľovať od ovocia a naplní ju nádobou. Broskyne zmäkčujú a je tu priestor, v ktorom môžete umiestniť pár ovocia.sterilizovať
 4. Po ukončení sterilizácie sú poháre opatrne odstránené a pevne utesnené viečkom, otočené a obalené teplou handričkou.brokolice z broskýň
 5. Ustanovenie je pripravené.

Related  Vkusné a jednoduché recepty jablkového džemu

Broskyne vo svojej šťave bez cukru

broskyne bez cukruZloženie: šťavnaté broskyne alebo nektárin

Etapy prípravy:

 1. Zriedené čerstvé, nie pokazené broskyne dôkladne umyť vo vode, odstrániť jamy.rozrezané na dve časti
 2. Polovice položte do sklenených obalov na okraje, ktoré sú predbežne sterilizované.tesne vyplniť banky
 3. Varte vodu a nalejte ju do broskyne.
 4. Pripravte sa na sterilizačnú procedúru: vložte uterák alebo voľnú handričku do panvice na spodnej strane, položte ovocné poháre a nalejte teplú vodu do ramien. Zapnite teplo a priveďte tekutinu do varu a potom čas sterilizácie závisí od šťavnatosti ovocia a rýchlosti, z ktorej sa z nej odoberie šťava v dôsledku pôsobenia vysokej teploty. Zvyčajne trvá 15-20 minút.sterilizačný proces
 5. Sterilizované pomôcky sa navinuli s plechovými viečkami, kontajner sa prevrátil a obalil prikrývkou.
 6. Sladkosť je pripravená!

Broskve na recept bez cukru môžu konzumovať aj diabetici.

broskyne pre diabetikovBroskyne vo vlastnej šťave, pripravené na zimu, môže byť jeden celok, bez toho, aby čokoľvek a použiť ich ako prísada do iných pokrmov, ako sú koláče, želé, rajnice, želé. Ak chcete diverzifikovať štandardnú chuť broskyne, môžete do konzervácie pridať ďalšie ovocie. Sladká broskyňa prinesie rafinovanú chuť v kombinácii so slivkou, kroky konzervovania, ktoré budú doplnené len spracovaním slivky. Z toho tiež bude musieť odstrániť šupku a odstráňte semienka a konzervárenský recept vo vlastnej šťave je rovnaká, len v sa banka nachádza, a broskyňa a slivka. Perfektne umiestnite špenát na oranžové plátky, nakrájanie na citrón, kusy ananásu, kusy jabĺk alebo hrušiek, maliny, jahody.

Predvalky z broskýň – video