pečené jablkáVždy po bohatom jedle sa podáva dezert. Pre niekoho to je čaj s sušienkami, iní ako sladkosti, ale pečené jablká sú skutočným skladom užitočných prvkov. Čokoľvek fanúšikovia sladkostí hovoria, tento dezert prekonáva akýkoľvek druh výrobkov z múky. Okrem toho ovocie prispieva k tráviacemu systému, srdcu a zlepšuje zloženie krvi. A pre dojčiace matky, pečené jablká – len bohatstvo.

“Osviežte ma s jablkami,” vykríkol hrdinka slávnej práce piesne piesní kráľa Šalamúna. Táto fráza naznačuje, že ľudia dlho pred našou dobou chápali hodnotu týchto plodov. Preto vynašiel nepredstaviteľný počet receptov na prípravu spoločného ovocia. Ako pečať jablká v rúre na zachovanie vitamínov a stopových prvkov produktu? Aké sú najobľúbenejšie recepty používané skúsenými kuchármi, keď pripravujú úžasný dezert pre svojich priateľov? Pokúsime sa odpovedať na otázky položené v jednoduchom, zrozumiteľnom jazyku.

Prax ukazuje, že pre pečenie je najlepšie použiť Antonovku alebo Simirenku. Plody by mali byť stredne veľké, hoci v niektorých prípadoch sa používajú aj veľké vzorky.

Jednoduché, rýchle a vkusné

klasický receptAk chcete urobiť pečené jablká rýchlo, je najlepšie použiť tradičné receptúry. Obsahuje iba dve zložky: cukor a jablká. Pripravte dezert jednoducho vykonaním len niekoľkých operácií.

Po prvé, plody sú dôkladne vyčistené špongiou, aby sa úplne zbavil voskového poťahu. Potom sa každé jablko utreje suchou utierkou. odstráňte jadroS ostrým nožom vytvorte malý otvor, ktorého priemer je asi jeden a pol centimetra.

Keď je jadro odstránené, je potrebné nezabúdať na semená plodu. Spodná časť ovocia by mala zostať nedotknutá.

Každá jablková lúka je naplnená sladkou náplňou. Najjednoduchšou možnosťou je cukor alebo med. Potom je panica pokrytá fóliou alebo pergamenom. Roztierajte plnené ovocie a vložte ho do predhriatej rúry. Naplňte jablká cukrom a upkajteKoľko pečiem jablká v rúre, aby sa dezert ukázal byť slávou? Je zaujímavé, že čas závisí priamo od veľkosti plodu. Malé kópie sa pripravujú len za štvrtinu hodiny. Veľké ovocie trvá asi 30-40 minút.

sladké šťavnaté jablkáJe tiež dôležité regulovať teplotu. Ak je príliš vysoká, jablká jednoducho vysušia. Ak dôjde k nedostatku tepla, vnútornosť sa môže ukázať ako vlhká. Skúsení kuchári odporúčajú najlepšiu možnosť – od 180 do 200 stupňov.

slúžime na stôlHotové ovocie sa podáva na rovnej doske. Na ich vrchole posypeme práškovým cukrom alebo strúhanou čokoládou.

Klasický spôsob vytvorenia produktu

pečené jablko so škoricouPôvodný recept na pečené jablká v rúre získal široké prijatie medzi obyčajnými ľuďmi. Koniec koncov, potraviny zlepšujú imunitu, zlepšujú metabolizmus a zobrazujú rôzne toxíny.

Odborníci na výživu radia, aby sa pravidelne jesť pečené jablká pacientom gastritídu a tí, ktorí majú problémy s pankreasom.

Výrobok sa skladá z ovocia strednej veľkosti a malého množstva cukru. Pripravte si ho takto:

 • umyte ovocie pod tečúcou vodou;
 • usilovne odstráňte jadro a semená;odstráňte jadro a semená
 • zahrejte rúru na požadovanú teplotu;
 • nalejte trochu kvapaliny na plech, potom zariaďte ovocie;dajte jablká na plech na pečenie
 • v každom lieviku sa cukor naleje a odošle do pece;
 • keď je ovocie ľahko zahnedé, vyberú sa z rúry a opäť zaspávajú cukrom;jablká pripravené k jedlu
 • potom pečieme ďalšiu pol hodinu a slúži ako plné jedlo na stole.

Related  Lahodný kompót aromatických hrušiek na zimu

Chutný dezert na raňajky

jablká s tvarohemPokaždé, keď sa objaví nový deň, chcem sa hýčkať niečím výnimočným. Skvelý nápad – pečené jablká s tvarohom. Tento dezert prinesie nielen pár príjemných minút, ale aj neoceniteľný prínos pre telo. Pri príprave je potrebné:

 • jablká vonných odrôd (Antonovka alebo Simirenko);
 • tvaroh je bez obsahu tuku;
 • kuracie vajcia;
 • kyslá smotana;
 • maslo;
 • hrozienka;
 • vanilín;
 • rozdrvená škorica.

zložiek a prípravy jabĺkTakýto jednoduchý recept na jablká, pečený v rúre s tvarohom, pozostáva z týchto krokov:

 1. Vopred zapnite rúru tak, aby sa ohriala až na 180 stupňov.
 2. V priebehu tohto obdobia sa múčka syrového syra miesi s cukrom, hrozienkami, vajcami a vanilínom.jablká a pečieme
 3. V jablkách jadro a kosti sú vyrezané. Potom sa nálevy naplnia tvarohom.
 4. Plnené ovocie sa umiestni na plech na pečenie. Posypte ich škoricou a vložte do rúry. Pečieme 25 minút.

Skontrolujte, či je pripravenosť produktu na vzhľad. Ovocie získa špecifický ružový odtieň a stáva sa jemným na dotyk.

Podávajte pečené jablká so škoricou a tvarohom, ako studená miska. Dezert vodný džem alebo kyslou smotanou.

Vynikajúca kombinácia chutí

lahodný dezertMnoho ľudí počuje o výhodách medu, takže sa často používa na varenie. Komponenty, ktoré tento produkt obsahuje, prevyšujú všetky očakávania. Pravidelná konzumácia medu zvyšuje obranyschopnosť tela, ktorá je najdôležitejším faktorom ľudskej existencie.

Pečené jablká v rúre s medom ohromujú svojou arómou a kombináciou chutí. Keď sa ovocná kyselina a sladkosť prírodného produktu spájajú, stane sa zvlášť príjemnou dušou.

Príprava lahodnej misky z tejto sady komponentov:

 • zelené jablká malej veľkosti;
 • citrón;
 • med kvapalnej konzistencie;
 • rozdrvená škorica.

Najprv dôkladne umyte ovocie pod kohútikom. Ak sú zakúpené a pokryté voskom, mali by byť umývané v horkej vode hubou. Potom sa jablká utierajú utierkou a začnú sa odstrániť jadro. To sa dá urobiť s ostrým nožom alebo škrabkou na zeleninu.odstráňte jadro

Keď sú nálevy pripravené, každý z nich je naplnený medom. Nakoniec vložte škoricu.

Lemon lúpané, stlačiť šťavu a kôru nakrájané na malé kúsky posypať zálievky.odlúpnite citrón

Plody sa rozotrúvajú na plech s malým množstvom vody a odošlú do rúry 30 minút.

Jablká pečené s medom a škoricou sa podávajú ako nezávislé tretie jedlo. Sú krásne položené na rovnej doske, takže si každý môže vybrať pre seba obľúbený exemplár.voňavý sladký dezert

Byť fanúšikovia, niektorí kuchári pridať orechy do dezertu. V dôsledku toho sa stáva oveľa výživnejšie a získava neobvyklú chuť. Pripravené pečené jablká pripravte medom a orechami, ako je uvedené nižšie.

Najskôr zbierajú všetky potrebné produkty:

 • jablká;
 • med;
 • orechy;
 • citrónová šťava;
 • granulovaný cukor;
 • maslo.

Ďalej sa postupuje ako pri príprave náplne: matice akéhokoľvek druhu (vlašské orechy alebo lesný) melenkimi výpalky. Potom sa zmieša s cukrom a medom (s výhodou tekutej konzistencie).

Plody sa umyjú pod tečúcou vodou. Utrite sa uterákom. Jadro opatrne vyrežte. Horná časť je ponechaná pre zástrčku.

Related  Francúzsky koláč Kish Lauren: varenie a recept s prídavkom kuracieho mäsa a húb

jablká s orechmi, medom a bobuľamiVo vytvorených náletoch odkvapkáme citrónovou šťavou a potom naplníme zmesou medu a orechov. Nakoniec vložte kúsok masla a korek z jabĺk.

Plech na pečenie je namazaný veľkým množstvom mastnoty, takže výrobok nespálite. Roztierajte ovocie a pečte asi 40 minút.

Ak chcete rýchlo urobiť dezert, odporúča sa, aby bola rúra na začiatku procesu.

Ovocné dietetické potraviny

diétne jedloPre ľudí, ktorí sa riadia štíhlou stravou, niekedy musíte hľadať recepty na lahodné pokrmy. Ale ak viete, ako v celej rúre piecť jablká, zvážte, že ste našli poklad. Takáto sladkosť nahradí sladkosti, sušienky a koláče. A užitočné prvky zvyšujú obranyschopnosť tela. Navyše produkt po pečení vyžaruje príjemnú arómu, ktorá sa nikdy nudí.

husté sladké a kyslé jablkáPre jedlo budete potrebovať jablká sladké a kyslé. Napríklad Simirenko, Golden, Lisa.

Najprv sa dôkladne umyjú a sušia. V spodnej časti pekáča nalejte teplú vodu a pridajte ovocie. Predhrievajte rúru na 180 stupňov. Pečieme jablká štvrťhodinu. Hotový produkt sypaný práškovým cukrom.

Príjemné doplnenie rodinného jedla

jemný dezertČo môže byť lepšie ako zdieľanie jedla? Nie je to nič, čo sa v reštauráciách stretávajú priatelia, deti majú obed spoločne v školskej kaviarni a rodiny idú na vidiecku s jedlom. Pečené jablká s medom sa často stávajú skvelým doplnkom spoločného jedla.

prírodný medPripravte si jedlo rýchlo a jednoducho pomocou iba troch zložiek: jablká, med a vanilka.

Najprv zohrejte rúru na 180 stupňov. Ďalej, jablká sú olúpané a lúpané. Mali by pochádzať miniatúrne sudy. V každom z nich vložte med a štipku vanilky. Potom je zabalený do fólie, rozložený na plechu a pečený. Po 20 minútach je jedlo pripravené.

Dezert na 5 minút

dezert na 5 minútPo mnoho rokov kuchári používajú moderné techniky na prípravu rôznych jedál. Vedia, ako pečiť jablká v mikrovlnnej rúre, a preto vám odporúčajú vyskúšať túto metódu.

Najskôr umyte ovocie pod kohútikom, utrite ju utierkou a potom odstráňte jadro s kosťami.príprava jabĺk

Formované nálevky naplnené kvapalným medom.naplniť jablká medom

Potom sa jablká rozložia na špeciálnu dosku a umiestnia sa do mikrovlnnej rúry.mikrovlnná rúra

V závislosti od zvolenej kapacity sa produkt pečie na 5 minút. Hotové jablká sú voľne prepichnuté nožom alebo vidličkou.

jablká sa podávajú studenéDezert sa podáva po kompletnom ochladení a jemne ochutná prášok. Pre takýto jednoduchý recept je ľahké pečenie jablka v mikrovlnnej rúre a podávať ju na raňajky. Rýchle, chutné a užitočné!rýchlo chutné

Originálne recepty na výrobu dezertov vo viacerých prípadoch

pečené v jablkách s viacerými sudmiKaždá hosteska sa snaží pripraviť pre svoju rodinu užitočné sladké jedlá. Koniec koncov, kúpené darčeky nie sú vždy prospešné pre telo. Pečené jablká rovnaké – skladisko vitamínov, minerálov a železa, bez ktorých nie je možné robiť. Okrem toho, rôzne prísady, ako sú med, cukor, škoricu, vanilku a citrónovú dať Kushanov jedinečnú chuť.

Existuje veľa možností na pečenie jabĺk v multivarke a niektoré sú skutočne jedinečné.

Voňavé jedlo pre deti

dezert pre detiAk chcete zvyknúť deti na zdravé jedlo, mamičky sa im pokúsia nakŕmiť s užitočnými liekmi. Jeden z nich – “Sweet Couple” – jablká a tekvica vo viacnásobnom. Pripravte si z týchto produktov:

 • jablká;
 • tekvica;
 • granulovaný cukor;
 • maslo;
 • voda.

Related  Sladké kompoty zriedkavé na zimu

Keď sa zhromažďujú zložky, začnú pracovať:

 1. Tekvica je odlúpnutá, vlákna a semená sú odstránené. Mäso sa rozreže s malými blokmi (asi 2 cm silné).nakrájame tekvica
 2. Najprv sa jablká rozrežú na polovicu, jadro sa odstráni. Potom kusy skráťte, najlepšie rovnaké.zmiešajte zložky
 3. Plátky masla sa dajú na spodok pohára. Potom krok za krokom, vrstva jabĺk, kusy tekvice, cukorný piesok. Na vrchu s vodou.
 4. Výrobky sa dôkladne zmiešajú s drevenou lyžicou. Zatvorte kontajner s vekom, nastavte program “Pečenie” po dobu 35 minút.vyberte režim

Namiesto vody môžete použiť sirup, kompót alebo odvar sušeného ovocia. Cukor sa nahradí medom.

Dezert sa daruje deťom, nalieva sa roztavenou čokoládou, kyslou smotanou alebo šľahačkou. Posypte rozdrvenými orechmi na vrchu. Je možné takéto liečenie odmietnuť? Ťažko.

Výborný diétny produkt

dietetický dezertOriginálny recept na pečené jablká v multivarku určite osloví ľudí, ktorí dodržiavajú diétu.

Zoznam produktov:

 • stredne veľké jablká;
 • slivky;
 • nízkotučný tvaroh;
 • cukor;
 • maslo;
 • rozdrvená škorica.

Variant prípravy:

 1. Umyte ovocie pod tečúcou vodou a utrite bavlnenou obrúskou. Potom jemne odrežte vrchol ovocia.
 2. S ostrým nožom urobte drážku v strede jablka. Jadro je odstránené.
 3. Slivky sú dôkladne umyté v teplej vode a potom 5 minút namočené v horúcom prostredí. Keď zmäkne, nakrájame na malé plátky.dôkladne opláchnite sušené slivky
 4. Tortový syr je strúhaný cukrom a škoricou.roztieranie tvarohu s cukrom
 5. V každej zúženej vrstve jablkovej vrstvy plnky. Prvá slivka a navyše zmes navyše.
 6. Šálka ​​z multivarky je hojne naolejovaná a naplnená plnenými jablkami. Vystavte možnosť pečenia pol hodiny. Po zvukovom signále sa ovocie ochladí a podáva sa na stôl.

Ak chcete dezert vyzerať atraktívne, je zdobený čerstvou vetvou mäty. Ovocie posypané práškovým cukrom.

Vrcholom misky sú orechy

Pečené jablká s orechmiNiektorí veria, že pečené jablká s medom alebo cukrom – to nie je zaujímavé. A ak pridáte trochu orechy, dostanete úplne inú chuť. Na prípravu dezertov budete potrebovať:

 • kyslé jablká malej veľkosti;
 • niekoľko orechov (môže byť rôznych typov);
 • maslo;
 • voda;
 • rozdrvená škorica.

Začnite proces prezerania ovocia. Mali by byť bez poškodenia, s hustou kožou. Potom sa z každého ovocia jadro vyrezáva obvyklým spôsobom, aby sa pripravila drážka na plnenie.

Orechy sú sušené v rúre, nasekané ručne alebo mixérom. Pridajte cukor, drvenú škoricu. Zmiešané. Plnka zaplní drážky do jabĺk a vloží ich do misy multivark oleja.nakrájajte orechy

Plody sa naliajú vodou, pokrývajú sa vekom a vyberie sa program “Pečenie” na zariadení. Čas expozície – 30 minút.

Vzhľadom k tomu, jablká sa líšia v rôznych štruktúrach buničiny, 20 minút po začiatku multivarquet, mali by byť skontrolované na pripravenosť.

Keď zaznie signál, ovocie sa vyberie z panvice. Podávajte s džemom, kyslou smotanou alebo jogurtom.

Video recept na pečené jablká s hnedým cukrom