jablkový džúsVeľmi chutné a zdravé, ručne prírodné šťavy z jabĺk na zimu od odšťavovača. Fascinujúcim procesom sprísnia aj tie najviac nezdravé na zachovanie žien, keď pripravia šťavu z jabĺk na zimu. Výsledný produkt poteší všetkých členov rodiny ako jednoducho príjemný nektár ráno a okrem sviatočných jedál.

Užitočné vlastnosti jabĺk

Jablká obsahujú celý rad vitamínov a minerálnych látok, medzi ktoré patria: vitamín A, B2, C, G, draslík, železo, fosfor, jód, soli horčíka, kyselina listová a ďalšie. Pravidelné používanie jabĺk posilňuje imunitný systém, silné steny ciev, čím zabraňuje prenikaniu toxínov, obnovuje silu. Apple je považovaný za jedno z vitamínových plodov, jeho priaznivý účinok na telo a nepočíta. Ale základné faktory, ktoré stoja za zmienku: vylepšený zrak, odstránenie materských lúhov, liek na chudokrvnosť, stimuluje duševnú činnosť, prevencia Alzheimerovej choroby a rakoviny, normalizáciu kardio – cievny systém, ochrana diabetes zubov a kostí zdravie a mnoho ďalších pozitívnych vlastností.

Ktorú odroku si môžete vybrať?

Ak chcete vybrať jablká na džús, mali by ste začať od ich odrody a požadovanej chuti. Pre menej bohaté celulózy a kvapaliny, je lepšie, aby sa jablká s hustou štruktúrou, ako je sloboda, Antaeus Kosmonavt Titov, Elena. Výsledný nektár bude mať sladko-kyslá chuť. A tu, milovníci kyslosti sú vhodné odrody: Nižný Novgorod, Verbnoe, Antonovka. Je to kyslé jablká, ktoré sa odporúčajú zachovať na zimu. Taniny prispievajú k dlhodobému ukladaniu šťavy v plechovkách.

Neodporúča sa miešať odrody jabĺk na odšťavňovanie a používať aj jarné a skoré zrelé jablká.

Jablkový džús s ďalšími prísadami

Treba poznamenať, že toto ovocie je najviac užitočné vo svojej surovej forme, ale pri konzervácii stratí všetku svoju užitočnosť. Obstaranie jablkového džúsu na zimu prostredníctvom odšťavovača je oveľa prospešné pre telo ako nakupovaná šťava. Je prirodzený, bez škodlivých prísad a konzervačných látok.

Toto ovocie je základom pre prípravu všetkých kombinovaných štiav. V závislosti od odrody a percentuálneho podielu zrelosti je možné do receptúry pridať cukor.

Jablká sú univerzálne a dokonale kombinované nielen s iným ovocím, ale aj so zeleninou. Varenie šťava z jabĺk môžu byť v čistej forme, tak aj s pridaním malina, hruška, ríbezle bobule, mrkva a ďalšie.

Ak sa chcete v domácnosti nepýtal: “Ako zachovať jablkovej šťavy z odšťavovača”, a zažil nevyhnutne nutné si všimli, tu sú najpredávanejšie recepty pre tento elixír.

Related  Recepty na solenie šťukovice doma

Pri príprave šťavy z jabĺk cez odšťavovač na zimu nie je potrebná obrovská práca a nespočetné množstvo voľného času. Stačí stačiť jednu večernú hodinu pre tento postup.

Apple šťava na zimu cez odšťavovač bez buničiny

vyberte jablkázloženie:

 • jablká – 3 kg;
 • cukor – 50 g (alebo chuť).

Technológia prípravy:

 1. Zoradené, nie pokazené, čerstvé jablká rozrezané na štyri časti, odstráňte jadro s kosťami.nakrájame jablká
 2. Ovocie prechádza cez odšťavovač.prechádzame cez odšťavovač
 3. Výsledná kvapalina má zakalenú štruktúru a vyžaduje filtráciu. V domácnosti môže byť úloha filtra vykonaná gázou, obväzom alebo čistým kusom bavlnenej tkaniny. Z zostávajúcej buničiny môžete zaseknúť.filtrovali sme šťavu
 4. Vyjadrená šťava vložte do hrnca na oheň a prinesie na teplotu asi 85 stupňov. Na varenie nie je potrebné priniesť!
 5. Predhriata kvapalina sa naleje do pohárov a pokryje sa pokrievkou. Ďalej je proces sterilizácie plechoviek s obsahom 20 minút, potom nadvihnite viečko a je pripravený!hotová šťava

Ak nie je odšťavovač, mlynček môže plniť svoju úlohu. Iba potom by výsledná buničina mala byť obalená látkou a pod tlakom.

šťavy cez mlynček na mäsoNiektorí nechcú strácať drahé vitamíny v objeme ovocia a džúsu, a tak ho uzavrú s buničinou bez filtrácie. Dostanete predpis na takúto prípravu.

Nepríjemný jablkový džús – video

Jablkový džús s buničinou cez odšťavovač na zimu

šťavnaté jablkáZložky pre trilitrovú plechovku:

 • jablká – 4 kg;
 • cukor – podľa vkusu.

S 1 kg jabĺk sa získa približne 800 gramov šťavy. Záleží na zrelosti, stupni a tuhosti ovocia.

Technológia prípravy:

 1. Jablká sa umyjú, rozrežú a vyberú jadro.odstráňte jadrá
 2. Kusy na stlačte ju na odšťavovač.stlačte džús
 3. Výsledná hmota sa naleje do hrnca a umiestni sa na kachle, ochladí sa na slabom ohni, až kým netere.
 4. Varená kvapalina s buničinou sa naleje na plechovky a skrutkuje sa kovovým vekom. Banky sa neotáčajú.dajte ju šťavou
 5. Než ste pripravený výsledok.šťava s dužinou

Pre tých, ktorí chcú vykonávať zachovanie jablkovej šťavy po odsavovac s pridaním viac ovocia / zeleniny je ponúkané lekársky predpis Blanks jablčno-mrkvová šťava. V rovnakých pomeroch bude možné zavrieť iné požadované ovocie namiesto mrkvy. Ako zdroj vitamínu A, mrkva priaznivo ovplyvňuje oči, kardiovaskulárny systém, tráviace orgány, obličky, pečeň. Tiež je jeho použitie odporúčané pre ľudí s cukrovkou a trpiacich zvýšením krvného tlaku.

Related  Ako rýchlo a chutné variť pohánka s hubami

Mrkva a jablkový džús na zimu

jablká a mrkvazloženie:

 • jablko – 1,5 kg;
 • mrkva – 1 kg.

Technológia prípravy:

 1. Umyte a nakrájajte na plátky jabĺk.
 2. Ošípte mrkvu a tiež nakrájajte na kúsky.čistíme mrkvu
 3. Spočiatku v odšťavovači ukladáme jablká, po stlačení sa výsledná zmes odvádza samostatne.
 4. Teraz otočte mrkvu. To isté sa deje s ňou.vytlačte mrkvovú šťavu
 5. Zmiešajte šťavy v hrnci, zapaľte a nechajte tekutinu vriec. Z bodu varu by ste mali počkať ďalších 2-5 minút. V tomto prípade neustále odstraňujte vytvorenú penu.odstránime penu
 6. V predbežne sterilizovaných bankách nalejte zmes, nahnite ju, otočte a nechajte ju vychladnúť pod teplou handričkou až do nasledujúceho dňa.
 7. Vitamínový koktail je pripravený!

Prečo potrebujem sterilizovať plechovky na džús?

Sterilizácia je čistenie kontajnerov na konzervovanie baktérií pomocou horúcej pary a vody. Tento proces je nevyhnutný na to, aby sa zabránilo reprodukcii anaeróbnych baktérií aj v neprítomnosti vzduchu. Aby sa zabránilo botulizmu chorôb, použite ocot, ktorý sa vo väčšine prípadov používa pri konzervovaní, ale pri vytváraní rezervy z jablkového džúsu táto zložka nie je známa. Preto pred otáčaním jabĺk sa dôkladne umyjú.

Cínové veko sa varí všetko dohromady. Môžu odolávať teplotám nepresahujúcim 150 stupňov Celzia, preto ich neodporúča umiestňovať dlhý čas v plnom ohni.

Trochu o vhodnom odšťavovači pre domácnosť

Než začnete vyrábať šťavu, mali by ste vyzdvihnúť odšťavovač. Pre obyčajnú ženu v domácnosti, ktorá sa zaoberá zariadeniami v niekoľkých plechovkách pre rodinu, ponoriť sa do super charakteristiky zariadenia nestojí za to. Tu čas a úsilie vynaložené na získanie jablkovej šťavy na zimu od odšťavovača bude významné. Preto je potrebné brať do úvahy produktivitu vášho odšťavovača na odobranie voľného času na konzervovanie. Domáce odšťavovač musí byť navrhnutý pre pevnú zeleninu a ovocie, a potom aký druh manuálnej, mechanickej alebo elektrickej už bude mať vplyv iba na čas strávený na varenie.

Related  Princípy prípravy baklažánu v arménskom pre každodenné použitie a prípravu na zimu

Odšťavovač s vlastnými rukami na pomoc záhradkárom a záhradníkom

Ak v mojom dome nie je profesionálny odšťavovač, ale mám veľa jabĺk, môžete to urobiť sami. Výsledný dizajn bude vykonávať funkciu tlače. Výhody tohto stvorenia spočívajú v tom, že za 10 minút môžete získať rovnaké šťavy z dvoch kôstkov koláča. Etapy budovania obrovského odšťavovača:

 1. V hliníkovej nádobe s objemom 10 litrov je niekoľko otvorov vŕtaných vo vzdialenosti najmenej 5 mm od seba.
 2. Panvica je umiestnená do nádrže väčšej veľkosti, v ktorej je vytvorený otvor na odvádzanie kvapaliny.
 3. Všetok tento mechanizmus je umiestnený na ráme, ktorý je pripevnený k kovovým rúrkam, ktoré sú zakopané v zemi. Zvedák sa postaví proti dvom zváraným rohom vo vzdialenosti pol metra od zeme.
 4. Pístom bude lisovnica vyrobená z dreva o niekoľko centimetrov menšieho priemeru ako panvica.
 5. Posuvník je guľatina, ktorej dĺžka je výška celej konštrukcie

Zvyčajne pri varení šťavy z jabĺk na zimu od odšťavovača doma, kuchári radšej opustiť mäso. V dôsledku toho je výsledná kvapalina príliš koncentrovaná. V zime je takýto produkt, prednostne zriedený vriacou vodou.