Melón, to sezónne bobuleBohatá úrodu melónov pre letného obyvateľstva je dobrým dôvodom pre radosť a hrdosť, ako aj okolnosť, ktorá vás udivuje, ako zachrániť vodné melóny na zimu. Ak sú susedia v záhrade vodné melóny – tekvica je ľahko skladovateľná aj doma, potom sú zelené a pruhované obra náročnejšie.

S kompetentným prístupom a pozornosťou k plodom môžete udržať vodný melón až do nového roku. Ale že letná pochúťka v čerstvej forme sa objavila na slávnostnom stole v strede zimy, je potrebné sa pripraviť vopred.

Aby však k melónu a v zime sa ukázalo, šťavnaté a sladké ovocie ležal v pivniciach, kde je dôležité zaistiť, aby teplota a vlhkosť vzduchu, vyčleniť dostatok priestoru melóny a dokonca aj skladovanie obrie plody zaplatiť určitú pozornosť.

Teplota a vlhkosť pri skladovaní melónu

Melón sa môže skladovať v suteréne pri optimálnej teplote a vlhkostiOptimálne podmienky pre zachovanie vodných melónov na zimu môžu byť vytvorené v suteréne. Tu, pri teplote 1-4 ° C a vlhkosti 75 až 85%, vodné melóny nestratia svoju šťavnatosť ani chuť.

  • Ak je teplotné pozadie vyššie, konzistencia melónu sa mení, proces fermentácie môže začať vnútri a kvalita plodov bude nenávratne stratená. Pri teplote pod nulou zmrznú melón.
  • Podobne s poklesom vlhkosti vodné melóny strácajú šťavnatosť, ale ak je vzduch v suteréne príliš vlhký, ovocie hnije.

Priestory, kde sa skladujú vodné melóny a ostatná zelenina a ovocie, sú nevyhnutne vybavené vetraním.

Výber vodových melónov pre dlhodobé skladovanie

Neskoré dozrievanie vodných melónov sa uchováva čerstvé až 5 mesiacovKoľko je melón čerstvý?

Zvyčajne pri zachovaní správnej teploty a vlhkosti melóny strácajú svoje vlastnosti až tri mesiace.

Ak sú začiatky letných odrôd a hybridy častejšie používané na letnú spotrebu, potom je lepšie pestovať odrody oneskoreného zrenia v zime. Koneckoncov, melón bude položený v suteréne, tým dlhšia je trvanlivosť.

Príklad takýchto neskorých zrelých melónov možno považovať za odrody lezky, roľník alebo vynikajúce čierne. Koľko sa skladá vodný melón takýchto odrôd? Vedúcou osobou v schopnosti uchovávať po odstránení biča je melón odrody Kholodok, ktorý nestráca kvalitu až 5 mesiacov. Je dôležité vybrať najsilnejšie, hladké a zdravé plody stredného a pravidelného tvaru.

Related  Zber cesnaku na zimu

Melónový koláč je jedinou ochranou šťavnatého buničiny, preto chcú zachrániť melón pred Novým rokom, jeho integrita a kvalita by sa malo zaobchádzať s maximálnou pozornosťou. Ak sú na povrchovej vrstve škrabance, známky hrbolov, zárezy alebo iné chyby, takéto vodné melóny sú odmietnuté. Mali by byť bez meškania alebo poslané na spracovanie.

Vitamínový šalátOdstráňte melón zo záhrady je lepšie nosiť rukavice a strieľal s vymedzovaním bobúľ úhľadne naskladané na mäkký a čistý povrch, takže medzi jednotlivými plodmi na malom priestore.

Iba zdravé vodné melóny zostanú až do nového roka a potešia rodinným príslušníkom s takou známym letným vkusom.

Ako udržať melón na zimu čerstvé?

Vodové melóny môžete uložiť do piesku alebo dreveného popolaV suteréne pod melóny uložené na policiach a v škatuliach zeleniny, za použitia rôznych plnív s cieľom zabrániť rozvoju hnilobných baktérií a húb, rovnako ako nasiakli prebytočnú vlhkosť. Najdostupnejšie materiál pre vyplnenie políčka sa považuje vysušenie vrstvy piesku, na ktoré sa šíria jemne melóny. Potom sa piesok nalial a vyplnil priestor medzi ovocím.

Rovnaký postup sa uplatní v prípade, že sú určené melóny zachovať zimu vo vrstve dreva popol. Hlavná vec, v tomto prípade vopred overiť, že plnivo nie je veľké frakcie, ako nespálené drevnej štiepky alebo ostré kusy uhlia, ktoré môžu poškodiť kôru melónu.

Lepšie ako iné materiály s vlhkosťou a škodlivou flórou, suchým bažinatým machom sphagnum bojov.

Má prirodzenú baktericídnu silu a dobrú absorpčnú schopnosť, je mäkká a bezpečná pre ovocie a udržiavanie melóna na zimu v takomto prostredí nie je ťažké. Vodové melóny sú položené na vrstvu machu a tiež kompaktujú vzdialenosť medzi bobuľami.

V odkladacej miestnosti vodné melóny potrebujú dobré vetranieDobrý účinok je povrchová úprava melónu s hlienovým roztokom hliny alebo alabastra, vosku alebo parafínu. Ochranné látky sa aplikujú na kôru z melónu tak, aby sa získala vrstva až do hrúbky centimetra. Nedovoluje, aby vzduch, svetlo a vlhkosť pokryli pomôcť chrániť vodný melón pred vonkajšími vplyvmi a zo straty vlastnej vlhkosti.

Ak je to možné, môžete ušetriť vodné melóny pred Novým rokom, rovnako ako v strednej Ázii s neskorými odrôd melónov. Bobule, zabalené prírodnou tkaninou alebo tenkou netkanou handričkou, sú zavesené v mriežkach na chladnom suchom mieste.

Za takých podmienok, pred novým rokom melóny pokračovať, ale to by bolo zbytočné, aby sa uistili, a čas od času kontrolovať kvalitu ovocia včas všimnúť začiatok skazení a odstránenie nekvalitné bobule.

Related  Klasické a moderné recepty sladkých a kyslých tkemali zo sliviek

Skladovanie vodných melónov doma

Melónový dezertA koľko melónu je uložené v bežnom byte? Husté, zrelé ovocie zabalené v nepriehľadnom materiáli alebo baliacom papieri môžu byť uložené v byte. Vo vzdialenosti od vykurovacích zariadení a s pravidelným prevrátením môže melón ležať asi mesiac a potom sladké ovocie je lepšie jesť.

Ak je dedinčan dostatok šťastia, že môže pestovať veľké sladké vodné melóny, skôr alebo neskôr bude musieť čeliť problému skladovania týchto lahodných plodov. No, ak celý melón v suteréne prežije až do polovice zimy, ale niekedy aj so všetkými pravidlami, ovocie musí byť odmietnuté a poslané na stôl.

V tomto prípade často vzniká otázka, koľko môže byť uložených v chladničke rezanej melón? Bohužiaľ, na sladkej buničine tak rýchlo vyvíjajú patogénne mikroorganizmy, že melón v chladničke zostáva bezpečný nie dlhšie ako jeden deň. Ako sa vysporiadať s kvalitnejším ovocím? Ako udržať melón na zimu a čo sa dá v budúcnosti uvariť z buničiny tohto zdravého ovocia?

Je možné zmraziť vodu na zimu?

Odlúpané z kôry a semien, buničina môže byť zmrazenáHoci v dôsledku pôsobenia nízkych teplôt šťavnaté mäso melón stráca svoju štruktúru a stane sa kvapalina po rozmrazení, zmraziť v možnom zimnej melón. Minimalizovať škody spôsobené mrazom melón mäsa, ako je to možné v prípade, čistí zo semien a kôry kusov ľubovoľného tvaru, aby na plochom zásobníka a umiestniť ho do mrazničky. Vďaka komplexnému účinky studenej melónu zmraziť tak rýchlo, ako je to možné zachovať tvar, vôňu a chuť, rovnako ako šťavnatosti. Kusy zmrznutého melónu s jahody, čerešne, ríbezle, maliny sú výborným doplnkom stravy v zime

Zmrazené kusy sú umiestnené v uzatvárateľných vreciach alebo kontajneroch. V tejto forme môžete udržať vodný melón až do nového roka a až do nasledujúcej úrody a použiť ju na výrobu dezertov, koktailov, ovocných krémov a štiav. Je dokonca jednoduchšie zmraziť vodný melón s dužinou. Ak používate a la carte, táto šťava sa môže premeniť na osviežujúcu a užitočnú zmrzlinu, kocky ľadu na koktaily alebo kozmetické procedúry.

Related  Pripravujeme džem z japonskej dule pre najchutnejšie receptúry

Ovocný dezert v zimeExistujú aj iné spôsoby, ktoré umožňujú bez veľkého času a úsilia zachrániť vodné melóny na zimu a prekvapiť členov rodiny a hostí s originálnymi lahôdkami:

  • Melón je dôkladne umytý a nakrájaný na šaržové trojuholníkové plátky spolu s kôrou.
  • Na plátkoch pomocou rezu na hustú pokožku držiak na vložku na zmrzlinu.
  • Celulóza z oboch strán bola namočená do práškového cukru.
  • Plátky melónu sú položené na plechu tak, aby sa kusy nedotýkali.
  • Podnos je umiestnený v mrazničke, kde zostáva, kým sa výrobok úplne nezmrazí.
  • Hotová zmrzlina, posúvanie kusov pergamenu, vloženie do nádob a uskladnenie pri teplote neprevyšujúcej -18 ° C.

Vkusná melónová zmrzlinaTakéto ošetrenie sa podáva zmrazené. Ak potrebujete rozmraziť kusy melóna na prípravu kuchárskych jedál, urobte to lepšie v chladničke pri teplote blízkej 0 ° C.

Ako zachrániť melón – video