hroznová šťava na zimuHroznová šťava je taká užitočná a chutná, že sa dá bezpečne nazvať životným elixírom pre telo. V dôsledku toho by každá hostiteľka mala robiť hroznový džús pre zimu doma. Tento nápoj povzbudzuje chuť do jedla pred jedlom a je povzbudzujúci po celý deň. Šťava z hrozna je užitočná pre zdravých ľudí na udržanie imunity a odporúča sa pacientom. Od staroveku sa liečitelia odporúčajú piť ho s postihnutými ochoreniami obličiek, pečene, pľúc a hrdla. Dolma v hroznových listoch je vynikajúcim receptom od našich čitateľov!

Hlavné spôsoby získania šťavy z hroznových bobúľ

biela hroznová šťavaChuť hroznového nápoja závisí vo veľkej miere od jeho odrody, zrelosti a podmienok varenia. Ak chcete pochopiť, ako vyrábať hroznový džús, musíte vidieť jednu z nasledujúcich možností:

 1. Manual. Táto metóda zahŕňa príjem šťavy rukami alebo lisom, ktorého úsilie opäť dávajú ruky. Po ručne stlačenej šťave sa prefiltruje cez tkaninu alebo sito. Pre rýchlosť lisovania kvapaliny môžete použiť mlynček na mäso alebo mixér, ale nasledujúce filtračné kroky budú rovnaké.
 2. Odšťavovač je najbežnejší spôsob extrakcie hroznovej šťavy. Výsledná kvapalina nevyžaduje ďalšiu filtráciu a čas plynie malým celým procesom.
 3. Sokovarka. Špecialisti, ktorí sa každoročne podieľajú na príprave vína alebo šťavy, sa už dlho tešili šťave. Najlepšou možnosťou, v ktorej len potrebujete zber úrody a umyť ju pod vodou, je na špeciálnom elektrickom zariadení. Bobule v zväzkoch sú umiestnené vo vnútri stroja a občas sa zmiešajú počas varenia.

Recepty hroznovej šťavy podľa stupňov

Ak chcete získať hroznový džús doma na zimu, budete potrebovať nástroje, ako je sito, cedník, hrniec, odšťavovač, ručný lis, gáza klapka.

Stupne zachovania šťavy rôznych odrôd sú takmer rovnaké, ale všetky musia byť prísne dodržané.

Hlavným rozdielom v príprave sú nástroje použité pri príprave obrobku.

Related  Paradajková šťava v džúsovom sušičke na zimu

Hroznová šťava “Cabernet”

hroznová odroda CabernetTáto odroda hrozna je najpopulárnejšia na výrobu šťavy a vína. Je odolný voči poklesu teploty, prináša veľa zberu a tiež nevyžaduje ďalšie hnojivá. Šťavnatý druh dáva veľa tekutého a malého olejového koláča, čo je to, čo je potrebné na získanie šťavy z hrozna doma.

Popis krok za krokom:

 1. Umyte hrozno pod tečúcou vodou.moje hrozno
 2. Stlačte džús s drevenou zátkou.stlačte džús
 3. Stlačte hmotu, aby sa ohňa v hrnci a variť.varené hroznové šťavy
 4. Po 5 minútach vypnite oheň a prefiltrujte šťavu cez gázu alebo sito s jemnými otvormi.filtrovali sme šťavu
 5. Štiepte šťavu do fliaš alebo do pohárov, sterilizujte v panvici na 15 minút a zastavte.vitamínová hroznová šťava
 6. Hroznová šťava je pripravená na použitie.

Priemerná hmotnosť kaviarne je 70 gramov.

Šťava z hrozna “Lydia”

odrody LydiaJuicy odroda Lydia nenáročná v starostlivosti, krásne vzhľad a príjemné podľa chuti. S takým hroznom sa získava bezkonkurenčná sladká šťava. Okrem svojich spotrebiteľských kvalít dokonale dopĺňa a vyzdobuje hrozno, osobné parcely, dvor v blízkosti domu. Hroznová šťava, recept z odrody Lydia, sa nasýti nasýtenou sladkou pachuťou.

Popis krok za krokom:

 1. Odtrhnite hrozno v tečúcej vode, oddeľte ich od zeleniny a vložte ich do odšťavovača. Ak existuje veľa bobúľ, potom by sa odšťavovač pravidelne zastavoval a vyčistil z koláča, pretože môže byť rozmazaný takýmto potravinovým odpadom.drvič
 2. Výsledná kvapalná zmes sa prefiltruje cez gázu alebo jemné sito.
 3. Ak je namáhaná šťava dostatočne koncentrovaná, môže sa zriediť vodou – 1: 2.
 4. Zmiešajte hroznovú tekutinu v hrnci a pridajte cukor v pomere: 1 liter šťavy vyžaduje 50 gramov cukru.pridať cukor
 5. Varíme 15 minút.
 6. Varené šťavy nalejte cez poháre a ihneď z korku. Ak uplynul istý čas, vylijte šťavu do pohárov bez toho, aby ste ich pokryli viečkami a sterilizujte ich 10 minút a potom ich zasuňte.
 7. Elixír hrozna je pripravený!šťava na zimu

CSterilizácia fliaš so šťavou je povinná, pretože obsah môže kvasiť.

Recept na šťavu z hrozna “Bianca”

odroda BiancaZelené hroznové odrody nie sú menej chutné a šťavnaté ako modré. Prijatie sladkého nápoja svetlého tónu je možné koncom augusta. Šťava je tak koncentrovaná, že vyžaduje povinné riedenie vodou, kým sa prívetivá sladká chuť nestane jemnou, pikantnou a rafinovanou.

Related  Ako pripraviť mätu na zimu

Popis krok za krokom:

 1. Zrelé zväzky s kvalitnými bobuľovými plodinami, aby sa odtrhli od kríkov a opláchnite. Z pobočiek nemožno uvoľniť, budú ďalej dodávať šťave šťavnatosť.umývať bobule
 2. Umyté hrozno by sa malo umiestniť do akceptačného oddelenia džúsu bez toho, aby sa dosiahli horné okraje.
 3. V prípade potreby pridajte potrebné množstvo cukru.
 4. Varíme bobule asi hodinu.hroznová šťava z džúsu
 5. Výsledná horúca šťava by mala byť fľašková alebo fľašková. Tá istá hodina korkovej. Príjemná spotreba!

Šťava z hrozna “Delight”

hrozno potešenieStredná hustota tabuľky je na našom území hojne rozdelená. Chutné čerstvé bobule dokonale premenia na dlho-konzervované kyslá-sladká šťava.

Popis krok za krokom:

 1. Zlomené hrozne musia byť oddelené od vetví. Neskôr môže táto zelená tmavnúť svetelný tón šťavy a takisto spôsobiť nepríjemnú pachuť.oddelíme bobule
 2. Stlačte umývané bobule v odšťavovači. Alebo stlačte šťavu ručne, potom prejdite cez sito.rozdrobí sitom
 3. Pasteurizujte 15 minút, varením šťavy v hrnci.
 4. Aby sa získal svetle zelený odtieň, pasterizovaná kvapalina sa nechá niekoľko dní, aby sa zrazenina usadila. Potom sa naleje do hrnca a opäť varí 15 minút, naleje do fliaš, naliehavo utiahnutých viečkami.
 5. Šťava je pripravená!aromatická šťava

Niektoré tipy na získanie kvalitného džúsu

V procese výroby šťavy z hrozna je potrebné vykonať detratáciu – čistenie šťavy z vínneho kameňa.

Vínnym kameňom je vínan draselný, ktorý sa nachádza v hrozne v množstve 0,7%. Tento postup sa vykonáva kvôli zákalu kvapaliny počas dlhodobého skladovania polotovaru. Preto po troch mesiacoch, keď sa zrazenina zubného kameňa uvoľní, fľaše sa odkryjú a pasterizujú, šťava sa naleje späť do rovnakých nádob a prevalí sa.

Hnojová šťava na zimu doma môže byť použitá ako základ pre víno a prefiltrovaný koláč počas varenia sa často používa pre čachu. Ak chcete získať skutočne hodný hroznový džús, mali by ste vždy sledovať všetky fázy jeho prípravy. Ak sa z nejakého dôvodu šťava fermentuje, nenechajte sa odradiť, ale okamžite ju začnite spracovávať na víno.

Related  Chutné paradajky v jablkovej šťave – neobvyklé jedlo

Príprava prírodnej hroznovej šťavy – video

Varimská šťava – video