záhradné prerezávačeMedzi mnohými modelmi vidieckych nástrojov je možné nájsť záhradný záhradník, slušnej kvality a za prijateľnú cenu vyzbrojený znalosťami. Typ nástroja, profesionálny alebo amatérsky, by mal byť rozhodujúci pri výbere. Spôsob činnosti záhradných nožníc môže byť páka alebo pružina. Nástroj musí mať čepele vyrobené z vysoko kvalitnej ocele as dobrým ostrihaním. Pri starostlivosti o užívateľa sú rukoväte vyrobené s pohodlným uchopením. Zaujímavý článok o záhonových vetvách pre záhradu.

Jednokrídlová fréza Fiskars

frézaRezný nástroj je účelovo odlišný. Ak chcete prerezávať mladé výhonky, použite planárne rezačky Fiskars. Nástroj funguje ako ostré naostrené nožnice. Na rezanie viac tuhého, ale nie hrubšieho ako 3 cm sa v sekcii konárov používa kontaktná fréza. Má tenšiu čepeľ a iba horná čepeľ je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele. Robustná čepel z odolného plastu umožňuje frézovi vykonávať presný rez bez výbežkov.

Záhradné záhradné témy a oceňuje sa, že minimálne poškodenie vytvára možnosť rýchleho hojenia rán.

Nástroj sa používa:

 • na orezávanie kolien zelených plantáží;
 • rezanie odrezkov, chibúky viniča;
 • orezávanie a revízia koreňov počas transplantácie rastlín.

Sekací stroje Fiskars sú považované za spoľahlivý a pohodlný nástroj pre záhradníkov, pretože majú pohodlné uchopenie, hladký strih a nevyžadujú veľké úsilie v práci. Náklady na nástroj kvality sú 600-700 rubľov.

Profesionálne nožnice Stanley pre profesionálne použitie

nožnice StanleyAk je záhrada v pustinách, stromy nie sú dlho rezané, je potrebný špeciálny nástroj. Jedná sa o profesionálny záhradný záhradník Stenley. Rukoväte prístroja pozostávajú z dvoch komponentov a nekĺzajú v ruke. Bojové sfarbenie nástroja, pripomína os. Elegantné obrysy plátna s rukoväťami z dvojzložkového elastického materiálu a dravá rezačka sú efektívne pri práci. Existuje druh nástroja s kovadlinou. Takýto zahradníc sa vyrovná s hrubými suchými vetvami. Frézy sú vyrobené zo špeciálnej ocele, zostávajú ostré po dlhú dobu. Navyše čepele nevidia živicové výboje a nečistoty a šťava tečie do špeciálnej drážky a ponecháva čepel suchý.

Bypass professional profiler je navrhnutý tak, aby poskytoval požadovaný tvar stromom a kríkom.

Dĺžka prístroja je 20 cm, hmotnosť 230 gramov. Cena pruner je 629 rubľov.

Zoznámenie sa so záhradným nožom Black Decker

záhradný čierny dekodérZnázornený GK-1000 záhradník používa vonkajšiu energiu a môže v závislosti od nastavenia slúžiť ako ostrihačka alebo rezačka. Ručná záhradná sekacia technika Black Decker Deluxe vyzerá skromnejšie. Prípady prichádzajúce z Ameriky na základe individuálnej objednávky v pobaltských štátoch sa odhadujú na približne 2 000 rubľov, majú čierne rúčky a fréza z leštenej ocele. Jednoduchšie nástroje sú obložené oranžovými gumovými rukoväťami. Existujú dva typy:

 • čepele z nehrdzavejúcej ocele, pracujúce s uzlami do 10 mm;
 • Rezacie diely sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele s teflónovým povlakom, zvládajú uzly do 20 mm.

Zariadenie poskytuje západku, ktorá zabraňuje spontánnemu otvoreniu prístroja. Rukoväte sú pohodlné a umožňujú vám pracovať dlhú dobu.

Náklady na rozpočet prerezávačov je asi 1000 rubľov. Elektrická rezačka sa odhaduje na 7,5 tisíc rubľov.

Zoznámime sa so záhradníkom pána Logo z Taiwanu

záhradný mister logoJe zriedkavé nájsť ručné nástroje na starostlivosť o záhradu určenú pre slabé ženské ruky. MR Logo Secrets sú určené pre všetky príležitosti. Sú ergonomické, sú vyrobené z kvalitnej japonskej špeciálnej ocele a používajú špeciálnu západku, ktorá znižuje zaťaženie rúk. Náhradníci stojí 450 až tisíc rubľov, sú prezentované na tento účel:

 • profesionálne na obriezanie živých pobočiek;
 • imunizácia;
 • odolné voči suchým vetvám;
 • dámy;
 • dieťa;
 • s rohatkou.

Existujú záhradnícke zariadenia s rovnou čepeľou, ktorá dokáže rezať aj lepenku. Teflonový náter umožňuje ostré rezačky ostať dlho dlhé.

Ruské modely záhradníkov

záhradník bohatýNa snímke je znázornená titánová sekcia s rohatkovým mechanizmom 0233, výrobok “Centrinstrument”. Jednoduché pohodlné a lacné zariadenie dostáva vďačnú spätnú väzbu od používateľov, nazývaných “Bogatyr”. Pohodlne leží v ruke a račňa zvyšuje silu nárazu. Novinkou je vykonanie kovadliny. Má dvojité zubaté nože s drážkou v strede. Nôž ide hlboko do nákovy. Prístroj je dokonale narovnaný suchými a živými vetvičkami s prierezom do 30 mm. Zberač nie je vhodný na rezanie chibúk vinnej révy – rez v okrajoch je deformovaný. K dispozícii je záhradný záhradník 530 rubľov.

Pre profesionálov vyvinula spoločnosť model CI-1141, celokovové samočistiace sekačky majú špeciálnu drážku na rezanie drôtu. Cena nástroja je 1570 rubľov.

Michurinsky Secateurs TsI-0449 je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele s teflónovým povlakom. Práca s ním je pohodlná vďaka pogumovaným rúčkam a konštrukcii. Prierez tyčí musí byť menší ako 25 mm. Je vhodný na vytvorenie dokonca plátkov. Nástroj stojí 910 rubľov.

Strihač Fokine je zariadenie na rezanie trávy rezaním. Planár však znižuje rastlinu, čo znamená, že sa dá nazvať záhradníkom. Ostro ostré na troch stranách pásu nástrojovej ocele špeciálneho tvaru môže prerezávať korene burín v blízkosti kultúrnych výsadieb. Komfortná plochá rukoväť rozlišuje nástroj.

Chovateľské potreby

chemické turbodúchadloRozšírený koncept odrezania zbytočnej zelene z pestovaných rastlín používajú vývojári herbicídov. Vytvorili herbicíd “Secateur Turbo”. Táto zlúčenina sa používa na zabíjanie buriny v oblastiach, kde rastú:

 • pšenica;
 • jačmeň;
 • kukurica;
 • ľan.

Zničenie aj starých burín, postrekovaná látka neovplyvňuje uvedené kultúry. Používa sa však s opatrnosťou, ak je v rotačnom poli pre nasledujúci rok priradené iné plodiny.

Je veľmi ťažké pestovať trvalé buriny s mocným koreňovým systémom z nekonečných polí. Nielenže berú potraviny z kultivovaných rastlín, ale potláčajú ich a rýchlo sa množia. Turbokombinátor je účinný vo všetkých fázach vývoja buriny a má výhody oproti iným liekom:

 • môžu byť striekané vzduchom a pôdy;
 • ničia buriny v akomkoľvek veku;
 • nepoškodzuje kultúrne rastliny;
 • sa používa pri všetkých teplotných podmienkach.

Vylučuje 35 odrôd buriny, ako je prasnica, púpava, ambrózia. Sto mililitrov ťažkej olejovej kvapaliny stačí na postrek jedného hektára plodín s príslušným riedením vodou. Jedno ošetrenie za sezónu v čase, keď už všetky buriny vzrástli, časť starne a zničila ich. Ale semená môžu dať nové výhonky. Náklady na liek je 11570 rubľov na liter.

Japonský nástroj pre starostlivosť o stromy a kríky

samuraj záhradnícke nožniceJaponskí samurajskí zahradníci a amatéri považujú za lacný nástroj, ktorý zodpovedá kvalite jeho ceny. Preto sa budeme zaoberať novinkou, ktorá by mala uspokojiť profesionálov a amatérov. Model “Samurai” je zosilnený nástroj, ktorý nemá nedostatky lacných modelov. Ľahký a pohodlný stuner vám umožní vykonávať až 2 tisíce plátkov denne bez veľkej únavy. Čepiečka nástroja je ostrejšia ako holiaci strojček a nie je tupá. Výhoda modelu KS 8T nad ostatnými:

 • horná čepeľ špeciálneho zaostrenia zaručuje hladký rez tenkých a stredných konárov;
 • dolná čepeľ, klinové kladivo, má širokú základňu s ostrým ostrihaním, nepoškodzuje vetvu zospodu;
 • rezané nielen drevo, ale plastové, gumené;
 • rukoväte špeciálneho dizajnu znižujú zaťaženie kefy;
 • Nastavovacia matica uľahčuje nastavenie na rezanie a držiak zabraňuje ľubovoľnému otváraniu horákov;
 • nože na nástroji, výmenný materiál – oceľ potiahnutá teflónom

Náklady na nástroj, deklarované výrobcom, sú 1 912 rubľov.

Klasický model zberača

nožnice GardenaV navrhovaných prehľadoch nástrojov sa pri porovnávaní často označuje ako najvhodnejší nástroj zahradník. Použitá pružina posilňuje tlak ruky, poskytuje hladký rez aj so slabým tlakom. Rukoväte takéhoto nástroja sú v uhle. Pružinová pružina, ktorá sa používa vo výrezu z vysoko pevnej ocele, je vývojom výrobcu.

Čepeľ z nástrojovej ocele je pokrytá klzným teflónovým filmom, drážka oddeľuje drevenú šťavu, ktorá zasahuje do rezania. Existuje špeciálny mechanizmus na nastavenie šírky otvárania nožov na vyrovnanie zarovnania a potom nie je potrebné vynaložiť veľké úsilie márne. Tajomstvo série Garden Comfort – najlepšie vo svojom sektore. Náklady na nástroje sú až 2 tisíc rubľov.

Prehliadanie videozáznamu v záhrade