práci na záhradeSkôr alebo neskôr sa každý majiteľ dacha alebo súkromného statku rozhodne kúpiť reťazovú pílu. Ak chcete zastaviť na benzín, alebo lepšie, elektrická reťazová píla, ktorá si vybrať, závisí od mnohých faktorov. Hovoríme o elektrických pílach, rozložení, použití, údržbe. Voľba nástroja bude vaša.

Rozsah reťazovej píly

rezné záznamyTam, kde sa predtým používala pila, ako nôž s olejom rozreže pílu na drevo. Piliny sú malé, môžete pracovať v preplnených podmienkach. Reťazová píla, elektrická alebo benzínová, nahradí elektrickú pílu a bežnú dvojruční pílu. Ak práca súvisí s rezaním lesa a rezaním hrebeňov v lese, neexistuje žiadna alternatíva, len vám pomôže výkonný benzínový profesionálny nástroj.

Benzínové píly sú drahšie, nie sú viazané na sieť, pracujú šumne a stále znehodnocujú vzduch výfukovými plynmi.

Ako si vybrať elektrické reťazové píly pre prácu:

 • rezanie guľatiny na churochki;
 • rezanie dosiek, dosiek, dreva, drevného odpadu;
 • tvorba koruny stromov.

Ak existuje sieťová elektrina, práce na ulici nespôsobí problémy susedom. Rezanie elektrickej píly môže byť vykonávané v uzavretom priestore, nie sú žiadne výfukové plyny. Jedno tabu – pracovať vo vlhku alebo v daždi je prísne zakázané. Čo si vybrať elektrickú reťazovú pílu v zmysle výkonu a usporiadania závisí od jej účelu. Ak budete musieť pracovať príležitostne a nie dlho, musíte si kúpiť píl pre potreby domácnosti. Ak je práca s drevom profesiou, budete potrebovať ďalší nástroj.

Výrobcovia stavebných nástrojov

reťazová píla MakitaPo dlhú dobu a pevne vedúcich výrobcov reťazových píli sú spoločnosti Makita, Bosh, Stihl, šampión. Ich produkty sú ergonomickejšie a ľahšie ovládateľné. Aký druh elektrickej reťazovej píly si vybrať amatéra – odporúčame, značky Champion, hodný a lacný.

V hodnotení najlepších produktov tejto kategórie súťažia “Makita” a “Bosch”. Obaja produkujú profesionálne a amatérsky high-end modely.

Zavádzanie inovácií, blokovania, elektroniky sa však rozvíja ako know-how presne na týchto miestach. Výber reťazovej píly nie je obmedzený na spoločnosti kótované na burze. Podľa významných značiek sa výroba píliarskych strojov zvládla a dosiahla dobrý výkon spoločnosti Interskol, Zenit, Forte, Efco, nie je to úplný zoznam výrobcov. Je potrebné vedieť, ktoré ukazovatele si vybrať nástroj.

Technické parametre napájania

voľba výkonu motoraVýkon motora je rozhodujúcim ukazovateľom výberu elektrickej reťazovej píly. Pri práci mimo mesta a na dachu neexistuje žiadna záruka, že sieť je stabilná 220 V. Nástroj nemôže fungovať na plnú kapacitu, prehrieva a môže predčasne zlyhať. Preto musíte použiť stabilizátor alebo kúpiť výkonnejšie zariadenie. Čím silnejšia je píla, tým drahšie a ťažšie je.

Je akceptované, že domáce spotrebiče s výkonom do 2 kW, vyššie – profesionálny nástroj. Je potrebné vybrať výkon zariadenia podľa stavu siete.

Rozloženie karosérie v závislosti od polohy motora. Pozrite sa bližšie na obvod píly. Ak je výrobok úzky a dlhý, motor sa nachádza pozdĺž osi, vyváženie je v poriadku, môžete dlho pracovať neúnavne. Univerzálne zariadenie vďaka pozdĺžnemu umiestneniu motora. Inštalovaná prechodová kužeľová spojka zvyšuje náklady na zariadenie o niekoľko tisíc

Related  Viking kultivátor – prehľad modelov

voľba umiestnenia motoraPri priečnom usporiadaní sa píla stáva kratšou pre rovnakú dĺžku pneumatiky. Toto je amatérska verzia nástroja. Dokonalo videl drevo a všetko od vrchu dole. Takéto kompaktné zariadenie je vhodné pre odborníkov pracovať s montážou nosníka. Ktorá reťazová píla by mala byť zvolená podľa usporiadania, pričom treba pamätať na to, že pozdĺžna píla bude trvať 2 krát dlhšia.

Elektrické náradie nepoužívajte vo vlhkom počasí vonku. Pílu vždy držte oboma rukami. Nenechajte sa rozptýliť pri rezaní na rozhovor, buďte pozorní.

Čím dlhšia je pneumatika, tým hrubšie píly píly. Bude to stáť viac. Pre domáce použitie je najlepšia verzia plátna 30-40 cm.

Pre pohodlnú bezpečnú prevádzku je potrebné vybaviť:

 • reťazová brzda;
 • ochrana motora proti prehriatiu;
 • hladké spustenie;
 • motorová brzda.

Pílu nie je možné kúpiť, ak nie je vybavená uzáverom proti náhodnej aktivácii. Je to falošné!

Tipy na výber píly od profesionála

elektrická reťazová pílaAk sa plánuje výstavba domu z guľatého baru, potom v arzenáli by mala byť benzínová a elektrická píla. Každý nástroj je určený pre vlastný sektor práce. Ako si vybrať reťazovú pílu so sieťovou väzbou:

 1. Po výbere modelu sa opýtajte, či je vo vašej oblasti servisné stredisko na servis výrobkov s spotrebným materiálom, náhradnými dielmi. Prečítajte si recenzie nie o spoločnosti, ale o práci vášho značkového nástroja. Uistite sa, že inštrukcia nie je fotokópia, normálna typografická kópia.
 2. Píla by mala ležať pohodlne v rukách, nespôsobuje nepríjemné pocity;
 3. Čím silnejšia je elektrická píla, tým viac nádeje, že zníženie napätia nezasahuje do práce.
 4. Stredná farmárska píla je najspoľahlivejšou možnosťou, medzi profesionálom a amatérom. Elektrické píly sú lacnejšie, ľahšie ovládateľné a umožňujú pracovať v uzavretom okruhu.

Tipy na starostlivosť o náradie

zaostrenie reťazeVšimnite si, že motor sa môže prehriať zo zvýšeného zaťaženia. Dôvodom je, že olej sa nezobrazuje pri mazaní reťaze. Pred prácou a procesom je potrebné skontrolovať prívod oleja k reťaze a jeho úrovni. Skontrolujte tok ľahko – umiestnite rezačku pozdĺž pásu novinového papiera alebo lepenky a spustite pílu. Ak mikrobrain z reťazca nechal na papieri olejový lúč, príde olej. Použite odporúčaný alebo minerálny olej.

Pred prácou skontrolujte všetky upevňovacie skrutky, hladinu oleja v zásobníku. Ak sa píla vyberie z chladiarenského skladu, musí ležať pri izbovej teplote po dobu najmenej 2 dní, aby odparovala kondenzát z vinutia.

Predpokladá sa, že ostrý reťaz určuje prácu píly. Na začiatku píla vstúpi do dreva bez námahy, potom sa na ňom začnete nakláňať. A stačí len zaostriť so špeciálnym zariadením, súborom alebo súborom. Neviete, ako sa ostriť, dať nový a dať to na brúsku nožov v blízkosti kiosku.

Related  Kultivátor Neva – pomocný záhradník

Nezabudnite, že tupý reťaz nie je len zaťaženie rúk, ale aj na motore! Ak dôjde k dlhej prestávke, uložte reťaz do oleja.

Chain Saw Chain – video