Kultivátor Neva v prevádzkeZnáma letecká továreň Krasny Oktyabr v Petrohrade od roku 2002 zorganizovala novú výrobu domácich spotrebičov CJSC Red October-Neva. Moto-bloky a kultivátory Neva, vyrábané závodom, majú bezchybnú povesť pre lacnú a spoľahlivú technológiu. Motorový nástroj Neva sa predáva doma i v zahraničí, obsluhuje ho 160 zriadených tovární, servisných centier.

Hlavné rozdiely medzi kultivátorom a motoblokom

kompaktný kultivátorRastlina produkuje kultivátory a motobloky. Rozdiel medzi touto technikou by som rád definoval konkrétne na príklade značky “Neva”. Hlavným účelom kultivujúcich je pracovať so zemou. Motoblok pomocou ďalšej selektívnej šachty dokáže pracovať s výkyvnými nástrojmi – odstráňte sneh, raňajkové seno a vykonávajte ďalšie operácie, pri ktorých je potrebné vyťažiť motor na prídavný hriadeľ.

Podľa sily motobloku je silnejšia, prevodovka má prevodovku, veľkú obrábacú plochu. Kultivátory sú menšie, používajú šnekové a reťazové reduktory, sú stredné a ľahké a zvládajú menšie plochy.

Ďalším dôležitým bodom je, že moderný Neva kultivátor s motorom Subaru môže robiť veľa, ak použijete príslušné prílohy. Pre letného majiteľa je kultivátor považovaný za vhodný nástroj práce. Dedinčania pripevňujú k motobloku sedadlo, vozík, namontované náradie a pracuje po celý rok. Pri výbere medzi motoblokom a kultivátorom je potrebné tieto rozdiely poznať, aby tento nástroj splnil očakávania.

Kultivátor Neva má dobrú povesť a začal sa objavovať údajne od rovnakého výrobcu, ale pod rôznymi názvami. Spoločnosť varuje, že vyrábajú svoje kultivátory iba pod značkou Neva.

Kultivátory Neva sú považované za profesionálne vybavenie. Odlišuje sa od techniky miesta výroby – len vlastná výroba s použitím motora Subaru, Honda alebo Briggs. Modely sú prispôsobené na použitie iné ako mlyny, ďalší nástroj na obrábanie pôdy. Ale v kompletnom súbore kultivujúcich len frézy. Dodatočný nástroj – kolár, polonník je zakúpený samostatne. Najsilnejší agregát Neva MK 200 používa motoblok. Napájacia jednotka s výstupným výkonom 6 litrov. a. umožňuje zvýšiť zaťaženie a modernizovať dizajn vrchlíkov.

Technické možnosti kultivátora “Neva-Mini”

kultivátor Neva miniKultivátor benzínu je najviac požadovaný v chatkách. Nástroj vyzdvihne aj panenskú pôdu, ale je ľahko ovládateľný, čo vám umožní pracovať s nimi dokonca aj osobou pokročilého veku. Mini-kultivátory sú samostatná séria strojov s nízkou produktivitou.

Kultivátor “Neva Mini” je samostatná trieda strojov vybavená motorom Subaru s objemom šachty 4,5 litra. a. Jednotka je určená na hlboké spracovanie pôdy rôznych hustôt.

Ale tento kultivátor je najlacnejší. Toto je uľahčené usporiadaním motora s horným ventilovým usporiadaním, dizajnom Robin-Subaru EX-13. Zostávajúce uzly sa používajú rovnako ako silnejší MK-200. Mini-mechanizmus je ľahko upresnený remeselníkmi na motoblok a stĺpiky pre MB-2 sa hodia.

Bez zmeny konštrukčných prvkov v počiatočnej konfigurácii vykonáva tieto operácie:

 • obrábanie pôdy pomocou pluhu;
 • vykopávanie zemiakov;
 • nesie jednoriadkové alebo dvojradové kopije;
 • môže pracovať s diskovými bránami.

Technické údaje o “dieťati”:

 • šírka spracovaného pásu je 96 cm;
 • počet rýchlostí – 2 bez dozadu;
 • stĺpik riadenia je nastaviteľný v 2 polohách;
 • hĺbka spracovania – 30 cm;
 • spojka – pás;
 • reťaz pohonu:
 • trojstupňový prevodový prevodový prevodový redukčný prevodový olej;
 • hmotnosť – 55 kg.

Hlavné rozdiely kultivátorov Neva MK 80, 100, 200.

Neva MK 80Všetky kultivátory značky Neva sú charakterizované ako kompaktné spracovateľské nástroje s nízkou hmotnosťou, nízkym ťažiskom, ktorý zabraňuje prevráteniu. Motor Subaru je vybavený elektronickým systémom zapaľovania. Prevodovka s prevodovkou má vysokú účinnosť. Všetky modely majú predné transportné koleso. Všetky jednotky zapadajú do kufra auta.

Kultivátor Neva MK-80 má 6 nožov, ktoré umožňujú spracovanie pásu so šírkou až 90 a hĺbkou 21 cm. Jednotka je vybavená motorom Subaru, štvortaktným 4,5-litrovým motorom. S., S dolným usporiadaním ventilov. Používa sa trojstupňová prevodovka a pohon klinovým remeňom. Tam je opačný, čo robí prácu oveľa jednoduchšie. Motor pracuje s benzínom AI-92 a AI-95 s prevodovým olejom SAE30 alebo SAE10W30 v závislosti od teploty okolitého vzduchu.Neva MK 100

Kultivátory Neva MK-100 sú vybavené motormi Robin Subaru s liatinovým puzdrom zo spaľovacej komory. Výkon 3,5 – 5,0 kW. Kultivátor je určený pre celoročnú prácu.

Technické charakteristiky prístroja:

 • typ motora – so spodnými ventilmi;
 • pracovný objem spaľovacej komory 183, 143 cm3;
 • Počet prevodoviek – 1 dopredu, 1 späť;
 • šírka pásu je 95 cm;
 • voliteľné vybavenie – bočné disky.

Vo všeobecnosti, nešťastný pracovník strednej sily.

motor subaruKultivátor Neva MK-200 bol pôvodne vytvorený ako univerzálny nástroj, ktorý môže nahradiť aj minitraktor. Na kultivátor je výkonný motor Subaru EX17, profesionálny. Motor je ľahko použiteľný a má životnosť 5000 hodín. Reťazový reduktor v hliníkovom kufri je spoľahlivo chránený pred nečistotami a vlhkosťou.

Viacstupňová prevodovka poskytla špičkový model 3 rýchlosti, ktoré zapínajú volant. To znamená, že v práci môžete použiť akékoľvek prílohy.

Hlavnou funkciou je zdvíhanie a uvoľnenie pôdy, vykoná sa v hĺbke 32 s šírkou pásu 90 cm. Po malej zmene bude kultivátor kosiť, pracovať so snehovým pluhom, niesť bremeno.

Výrazné vlastnosti kultivátora Neva MK-200:

 • Unikátna prevodovka s 3 stupňami v robustnom kryte;
 • prvá domáca 2-rýchlostná, s opačným mechanizmom;
 • Dobre premyslené kompaktné telo a odnímateľné jednotky umožňujú dopravu prístupnú v kufri auta;
 • predné koleso sa zdvojnásobí.

Kultivátor univerzálneho použitia sa ukázal.

Preskúmanie videa pre motorový kultivátor Neva MK 200