Už dávno bolo zistené, že po zalievaní s infúziou vajec sa vnútorné rastliny rozvíjajú aktívnejšie a kvitnú lepšie. Chcem sa pokúsiť nakŕmiť nejakú zeleninu týmto spôsobom. Povedzte mi, ako môžem použiť vaječné škrupiny na hnojenie uhoriek a paradajok?

škrupinaVaječná škrupina sa dlhodobo používa ako hnojivo na pestovanie záhradných plodín vrátane rajčiakov a uhoriek. Obsahuje komplex mikroelementov potrebných pre rastliny:

  • uhličitan vápenatý;
  • fosforu;
  • fosforečnan horečnatý;
  • železo, síra a iné.

Všetky živiny, ktoré tvoria škrupinu, rastliny rýchlo a ľahko absorbujú, čo pozitívne ovplyvňuje ich vývoj.

Skúsený záhradník praktizuje také spôsoby použitia vaječných škrupín ako hnojiva pre uhorky a paradajky:

  • príprava kvapalnej infúzie;
  • priama aplikácia na pôdu;
  • výsadba plantáží na účely prevencie chorôb;
  • ako drenáž alebo kontajner pri pestovaní sadeníc.

Infúzna kvapalina na koreňové dresingy

Riešenie je založené na drvené škrupiny – vynikajúci ústrojenstvo pre prívod ako semenáčiky a dospelých uhorka paradajka pestovanie na poli alebo v skleníku. Za týmto účelom musia byť vaječné škrupiny najprv rozomleté, aby vytvorili jemný prášok. Vložte do nádoby a pridajte vriacu vodu (1 L). Trvajte 5 dní a občas sa premiešajte. Použite na zavlažovanie pod koreň.

Plátok vajec musí byť dôkladne opláchnutý pred použitím, odstránením zvyškov bielkovín a sušením.

Priama aplikácia na pôdu a poprášenie rastlín

vloženie škrupiny do pôdy

Vďaka svojmu zloženiu vajce prášok priaznivo ovplyvňuje pôdu a neutralizuje jej kyslosť. Len 2 polievkové lyžice. rozdrvená škrupina na 1 m2. m. umožní pripraviť miesto pre výsadbu sadenice rajčiakov a uhoriek. Prášok môžete pridať do pôdy a bezprostredne pred zasadením plodín a pridať ich do každej jamky.

Plátok vajec slúži ako ochranné opatrenie v boji proti chorobám, ako je čierna noha. Prášková jemná frakcia sa odporúča práškové rastliny na plechu.

Použitie mušlí v kultivácii sadeníc paradajok a uhoriek

uhorka v škrupine

Ak sa vaječné škrupiny jednoducho nakrájajú na malé kúsky (bez tvorby prášku), môžu sa použiť ako drenážna vrstva pre hrnce, v ktorých rastú rastliny. Takáto drenáž bude súčasne udržiavať vlhkosť, rovnako ako nasýtenie pôdy živinami.

Celá polovica vajec bude vynikajúcou alternatívou k semenným rastlinám. Kŕmia aj zem, navyše je ľahké transplantovať také sadenice do otvorenej zeme bez poškodenia koreňového systému. Škrupina môže byť jednoducho rozdrvená v rukách bez toho, aby ste ju odstránili, a spolu s ním ju môžete položiť na posteľ.

Related  Prečo sú listy hrozna suché?

Hnojenie záhradou s vaječnou škrupinou – video