Na jeseň si kúpili letné sídlo. Plánujeme rozbiť malú záhradu, ale je tu malý problém – miesto má tvar pozdĺžneho obdĺžnika. Povedzte mi, ako sa môžete vybaviť záhradou na dlhom úzkom úseku?

Majitelia pozemkov, ktorí majú pravidelný, štvorcový tvar, môžu byť závidení. Koniec koncov, neexistujú prakticky žiadne problémy s umiestnením obytných a domácich budov, ako aj so záhradou a záhradou. Oveľa ťažšie v tejto otázke je pre tých, ktorí majú natiahnutý úsek. Šírka takýchto plôch je zvyčajne menšia ako 20 m, čo vedie k premýšľaniu o jeho rozložení, a to najmä vtedy, ak je potrebné tam umiestniť aj zeleninové záhradné postele.

Avšak, nebojte sa ťažkosti, pretože sa vybaviť se záhradou na dlhej úzkej časti nie je v zásade veľmi ťažké. Hlavnou vecou je dodržiavať určité odporúčania, s ktorými môžete vizuálne rozšíriť svoje vlastníctvo a plánovať nielen záhradu, ale aj malú záhradu.

Všeobecné odporúčania pre plánovanie úzkej častiúzka časť

Na odvrátenie pozornosti z malej šírky lokality sa odporúča, aby bola rozdelená na tri zóny a každá z nich je navrhnutá ako samostatné územie:

  1. Obývací priestor (domček, altánok, malý bazén).
  2. Miesto pod plantáž (záhrada, záhrada).
  3. Hospodárska zóna (poľnohospodárske budovy).

V zeleninových záhradách v úzkej oblasti by ste mali opustiť slnečnú stranu.

Možnosti rozloženia na úzke miestosystém

Pri usporiadaní záhrady a zeleninovej záhrady na dlhom pozemku nie je potrebné použiť spôsob výsadby plantáže v rade pozdĺž pozemku. Týmto spôsobom vizuálne robí stránky ešte užšie. Je lepšie použiť neštandardné riešenia, napríklad rastliny rastliny v kruhu.

Krásne vyzerajte a nedávajte pozor na problémové oblasti lokality:

  • Francúzske postele;
  • viacúrovňové postele;
  • vysoké postele, umiestnené diagonálne alebo cez miesto.

Stopy medzi skupinami rastlín by sa nemali robiť ani v priamke, ale krútiacom alebo diagonálnom, aby “zlomili” dlhú čiaru pozemku.

Francúzske posteleFrancúzske postele

Takéto lôžka sa vykonávajú vo forme skupiny jasných geometrických tvarov oddelených cestami nepravidelného tvaru. Okraje lôžok sú ohraničené obrubníkom, ktorý je tiež dekoratívny. Môžete ich doplniť prvkami dizajnu krajiny (rôzne plastiky).

Pri plánovaní francúzskych postelí v úzkej oblasti je lepšie ich vytvoriť ako kruh alebo ovál.

Viacúrovňové posteleviacúrovňové postele

Dlhá časť môže byť rozdelená na stupňovité schody a používané ako záhradné rastliny. A ak postavíte oddelené lôžka pre 2 alebo viac “poschodí”, ušetrí to nielen priestor, ale aj zvýšite priestor na pristátie.

Related  Ako pestovať zázvoru na záhrade?

Vysoké postelevysokých lôžok

Hromadné lôžka, ktoré sa nachádzajú pozdĺž miest, pomôžu rozdeliť ich na fragmenty. Okrem toho sa im ľahko starajú. Ak nastavíte vysokú posteľ diagonálne, dostanete dosť neobvyklé riešenie pre plánovanie záhrady v úzkej oblasti.

Krajinné triky pre úzky dlhý úsek – video