V lete, hosť z priateľa, si všimla nezvyčajnú petúniu červeno-čiernej farby. Hoci som sa už dlho venovala ich kultivácii, takú bohatú farbu som nikdy nestretol. Povedzte, prosím, o Petunia Debonair Black Cherry. Má táto odroda iné odrody? Myslím, že musia byť aj pôvodné sfarbenie.

čerešňa čiernaMedzi obrovskou rozmanitosťou petúnie existujú také odrody, ktoré videli iba raz, nemôžete zabudnúť. Ich originál, možno by ste dokonca povedali, magické zafarbenie začína snívať v noci a nenecháva kvety samotné, kým nie je zakúpená taká žiadaná kvetina. Jedným z týchto úžasných druhov je Petunia Debonair Black Cherry. Aká je zvláštnosť tejto petúnie a prečo ju závislosť milovníkov kvetov toľko?

Charakteristické znaky druhu

V prvom rade je potrebné objasniť, že Deboneyr – to nie je samostatná odroda, kríženec séria mnohokvetých petúnie. Rastú v podobe gule je Bush je dostatočne hustá, často správny tvar s výškou a priemerom 30 cm. Kvetenstvo sú samy o sebe veľmi skromné ​​vo veľkosti (nie viac ako 8 cm v priemere), ale mnoho z nich.

Názov druhu je preložený ako “elegantný alebo veselý”.

Hybridy Debonair majú tieto vlastnosti:

  • jedinečné sfarbenie kvetenstva, ktoré sa nenachádza v žiadnom inom druhu petúnie;
  • silný rast;
  • schopnosť samostatne zaujať kompaktný a krásny tvar bez ďalšieho prerezávania a švírovania;
  • hojný a dlhotrvajúci kvitnutie;
  • dobrá odolnosť voči chorobám a nepriaznivým počasím.

Jedným z najneobvyklejších hybridov série Debonair je petúnie čierna čerešňa. Jeho kvetenstvo je maľované tmavou čerešňovou farbou, mnohí pestovatelia ju stále nazývajú “hnilé čerešne”. Je pozoruhodné, že zamračené počasie stmavne a stáva sa takmer čiernym.

čierna čerešňa

Odroda sa vyznačuje silnými kvetenstvami – okvetné lístky sa vo vetre neotvárajú. Okrem toho, dokonca aj v daždivom lete, je to veľmi zriedkavé.

Populárne odrody série

Nie menej efektívne a takéto hybridy Debonair:

  1. Lime Green. Má zelenožltej farby kvetov, stred kvetenstva je jasnejší a farba sa stáva ľahšia v blízkosti okrajov okvetných lístkov.vápno zelená
  2. Dusty Rose. V strede kvetenstva je farba žltá a plátky sami sú jemne ružové.dávať ruže

Related  Rastúca slivka na Sibíri – populárne odrody

Séria petúnie Debonair je široko používaná pre pestovanie v hrncoch a v prívesných boxoch na balkóne.

Kvitnúce Petunia Debonair Black Cherry – video