Minulý rok roztrhol malú ružovú záhradu pred domom. Všetky krovy úspešne zobrali koreň, na jar som ich kŕmil, a teraz sú už nádherný kvet. Povedzte mi, akú starostlivosť potrebujú ruže na záhrade v lete? Musia sa oplodniť?

ruže

S príchodom leta, otvárajú svoje očarujúce púčiky kráľovná kráľovná – ruže. V tejto dobe potrebujú starostlivosť nie menej ako po zimnom období, pretože kvitnutie berie od pevnosti kríkov, okrem teplého suchého počasia nemá veľmi priaznivý vplyv na všeobecný stav kvetov.

Čo je potrebné urobiť, aby rastliny rozkvitli a aktívne sa rozvíjali? Letná starostlivosť o ruže v záhrade zahŕňa také činnosti ako:

  • zalievanie;
  • vrchný obväz;
  • prerezávanie;
  • ak je to potrebné, kontrolu škodcov.

Ponoríme hojne, ale nie často

zalievanie

Znetvorenie kvetov a listov v zdravom keine je výkrik na pomoc, čo naznačuje, že ruža je v zúfalej potrebe vlhkosti. Aby nedošlo k dosiahnutiu takejto trvalky, je potrebné ju pravidelne napojiť na stojatú vodu, ale v žiadnom prípade na studenú, inak môže kvetina začať bolesť.

Pri mladom kríkovi stačí len polovica vedra s vodou, ale staršie ruže a zodpovedajúco väčšie veľkosti potrebujú 1,5 až 2 vedrá za jeden kef.

Frekvencia zavlažovania závisí od pôdy, v ktorej rastú, a poveternostných podmienok. Kroviny, ktoré rastú na piesočnatých pôdach, by sa mali v horúcom suchom lese čoraz viac napojiť. Clayey, ťažké pôdy udržiavajú vlhkosť dlhšie, takže v tomto prípade bude zavlažovanie zriedkavejšie ako aj v období dažďov. Hlavnou vecou nie je umožniť úplné vysušenie pôdy.

Aby sa vlhkosť odparovala nie tak rýchlo, okolo kríka je potrebné položiť mulčovanie.

Letné kŕmenie

vrchný obväz

Počas obdobia kvitnutia majú ruže potrebu hnojenia fosforem draslíkom. Ovplyvňujú kvantitu a kvalitu kvitnutia, ako aj prípravu mladých výhonkov na zimu. Trh má širokú škálu špeciálnych komplexných prípravkov na ruže. Kvapalné formy sa musia riediť podľa návodu na použitie vody a naliať ružičky roztokom živín, ktorý je ťažko utesnený v blízkosti kruhu puzdra pred zalievaním.

Pokiaľ ide o dusíkaté hnojivá, v druhej polovici leta je lepšie ich nepoužívať. Mladé výhonky jednoducho nemajú čas na dozrievanie a zmrazia sa v zime.

Letné prerezávanie

prerezávanie

Prerezávanie ruží v lete má formatívny charakter. Rez musí mať príliš vysoké výhonky a sú vyradené zo spoločného tvaru puzdra. Mladé vetvičky sa zároveň nemusia dotýkať, pretože tvoria kvetenstvo.

Je veľmi dôležité odstrániť vyblednuté pupene predtým, ako začnú tvoriť ovocie. Takže kvitnutie je predĺžené, ale púčiky zostávajú veľké a nezvyšujú.

Related  Čo potrebujete vedieť pri pestovaní rannej slávy doma v hrnci

Bojujeme proti škodcom

postrek

Kvitnúce ruže sú často ovplyvnené vošky. Musí sa odstrániť, inak púčiky nebudú kvitnúť. Dobrý účinok poskytuje postrekovanie ruží mydlovým roztokom. Tyl môže byť tiež ľahko odstránený ručne alebo umývaný vodou, opakovaním postupu podľa potreby.

V prípade zistenia príznakov hubových chorôb (napr. Škvrny na listoch) by sa rastliny mali ošetrovať špeciálnymi prostriedkami.

Čo robiť s ružami v lete – video