Návšteva priateľa som videl veľmi nezvyčajný begónia. Prv než som pochopila, aký druh kvetu je, pretože listy sú ako begónia, ale púčiky nie sú vôbec podobné. Prítelkyňa povedala, že odroda sa nazýva Fimbriate. Povedz mi, čo je Begónia Fimbriate?

begonia fimbriate mixBegónia Fimbriata úplne zodpovedá jej názvu, ktorý je preložený z latinčiny ako “fimbriated”. Z ostatných poddruhov begónie sa tento rozlišuje presne vo forme kvetov: sú tak nádherné a plné a okvetné lístky majú robustný okraj, ktorý je viac ako veľké klinčeky.

Stojí za zmienku, že Begonia Fimbriata – to nie je samostatná odroda, ale celá skupina rastlín spojená spoločným znakom. Odrody patriace do skupiny majú rovnakú výraznú podobu kvetenstva, ale líšia sa ich farbou, veľkosťou a tvarom okvetných lístkov kvetu.

Kvety skupiny Fimbria sú hľuzovité a sú široko používané ako v domácom pestovaní, tak aj na výsadbu na otvorenom teréne pre jarno-letnú sezónu.

Slávni predstavitelia skupiny

Rastliny, ktoré predstavujú okrajovú skupinu, sú mierne podobné, ale každý je jedinečný svojou vlastnou cestou. V prvom rade ide o farbu púčikov, v závislosti od toho, ktoré rozdiely medzi týmito odrodami begónie fimbriátu:

  1. žltý.žltý begónia fimbria
  2. oranžový.oranžový begónia fimbria
  3. biela.biely begónia fimbria
  4. červená.červená begónia fimbria
  5. Ružová.ružový begónia fimbria

Okrem begónií s monochromatickým sfarbením kvetín nájdete v obchodoch aj rôzne zmesi odrôd (zmesí) vrátane 3 alebo 5 rôznych odtieňov.

Pestovanie begónie Fimbriata

Rovnako ako všetky begónie hľúz, táto skupina sa cíti veľmi dobre na voľnom priestranstve a preto sa často používa na letných posteliach. Pred výsadbou musia byť hľuzy vyklíčené, pre ktoré sú vo februári vysadené v hrnci s voľnou a výživnou pôdou. Na otvorenom priestore by mali byť mladé kríky zasadené nie skôr ako máj, a dokonca aj v júni, ako šťavnaté vodnaté výhonky sa veľmi bojí zníženia teploty a okamžite zomrie.

S príchodom jesene musia byť begónie žabích žabích vykopané a uložené v suchom pivnici.

Fimbriata tiež rastie dobre v miestnosti, zatiaľ čo môžete ihneď pestovať hľuzovku v banke a odísť do miestnosti a transplantovať rastlinu, ktorá rástla na ulici.

Related  Spôsoby napájania fialiek pre ich úspešný rozvoj

Begónia miluje bohaté zavlažovanie, ale nie v čase kvitnutia. Počas tohto obdobia potrebuje zložitejšiu výživu. Nemenej dôležité je dobré osvetlenie a najvhodnejšie miesto pre hrniec bude juhozápadný okenný parapet.

Tajomstvo výsadby a starostlivosti o hľuzovité begónie – video