Povedzte mi, ako sa orchidej dendrobium reprodukuje? Bola mi veľmi krásna odroda s malinovými puky, takže moja sestra ma žiada, aby som ju “odrezala” už druhý rok. Predtým bol môj Bush veľmi mladý a nie príliš veľký, ale teraz rástol a rozhodol som sa ho rušiť, ale neviem, ako to spraviť správne, aby moje rastliny nemohli byť poškodené a nový si na to zvykol úspešne.

duplikácia dendrobiaOrchidea dendrobium nobil, ako plný názov kvetinového zvuku, je jedným z najkrajších predstaviteľov týchto epifytívnych rastlín. To sa líši od Phalaenopsis vo svojom vzhľade, pretože nemá všetky zvyčajné široké listy rastúce z rozeta, ale tvorí silné stonky s predĺženými listami. Samotné stonky majú zahusťovanie nazývané pseudobulbami, z ktorých sa objavujú nové “výhonky” alebo početné kvetenstvo.

Doma sa dendrobium rozmnožujú tromi spôsobmi:

  • deti (dcérske predajne), vychádzajúce z pseudobulbov, ktoré nevytvárali kvetenstvo;
  • Rezy, ktoré možno získať odrezaním “plešatých” starých stoniek, ktoré stratili listy;
  • rozdelenie dospelého Bush.

Reprodukcia deťmichovné bábätka

Po ukončení kvitnutia na žiarovkách, ktoré nemajú viazané pupienky, s náležitou starostlivosťou sa deti začnú formovať – ​​vyzerajú ako bočné vetvičky, ale s vlastnými koreňmi. Aby bolo zakorenenie úspešné, musíme im dať trochu času na pestovanie koreňov a až potom ich oddeliť.

Odstráňte dieťa z materského stonky lepšie rukou a jemne ho posúvajte. Ak sa nemôžete odtrhnúť, môžete ho vystrihnúť nožom.

Všetky živé časti musia byť vysušené a pokryté dreveným uhlím. Rootové deti v kvetináčoch s kôrou jemnej frakcie. Keď sa objavia baktérie, transplantujte ich do substrátu.

Ako získať odrezky?šírenie odrezaním

Z nevzhľadných stoniek dendrobia môžete získať nové orchidey, oddeľujúce sa od samotnej pôdy a rozdeľujúce sa na fragmenty s dĺžkou približne 15 cm. Každý segment musí mať aspoň 3 uzliny. Odstráňte listy, vysušte odrezky a nakrájajte ich ako obvykle.

Related  Vyberte si plodiny na výsadbu po zemiakoch

Koreňové odrezky by mali byť v zipsových baleniach alebo priehľadných zásobníkoch s viečkami naplnenými sphagnom, pravidelne ventilajúcimi. Po objavení korienkov transplantujte dendrobium do substrátu.

Kedy môžem rozdeliť orchidey?reprodukcia pôrodu

Reprodukcia dendrobia rozdelením kríkov môže byť kombinovaná s ďalšou transplantáciou kvetu, aby sa opäť nerušila. Za týmto účelom opatrne odstráňte orchideu z nádoby a uvoľnite ju zo starého podkladu. S ostrým nožom rozrežte puzdro na niekoľko kusov takým spôsobom, že každý kus má niekoľko pseudobulbov a živých stoniek.

Len dospelé dendrobiové kríky môžu byť rozdelené vo veku 4 rokov, musia mať najmenej 6 pseudobulbov.

Kusy nechajte vyschnúť a posypeme uhlím. Koreňové rastliny prvýkrát v sphagnom a potom transplantované do substrátu pre orchidey.

Video o reprodukcii orchideí dendrobium nobil