Na výročie manželky dal veľkú kyticu tmavo červených ruží. Toto sú moje obľúbené kvety. Naozaj chcem zachovať svoju krásu čo najdlhšie. Povedzte mi, čo pridávať do vody, aby ríše trvať dlhšie vo váze?

Ako viete, ruže súvisia s rýchlo vyblednutými kvetmi. Ale chcete obdivovať ich krásu čo najdlhšie! Existuje pomerne málo spôsobov, ako zachovať čerstvosť rezaných ruží a pridať do vázy rôzne prípravky s vodou. Ale to nie je všetko – je tiež dôležité správne pripraviť kyticu na umiestnenie do vázy a starať sa o to, inak žiadne lieky pomôžu predĺžiť život ruží. Ale vykonanie všetkých potrebných odporúčaní umožní obdivovať kráľovnú kvetov najmenej 2 týždne alebo viac.

ruže vo váze

Príprava kytice do vázy

Pri nákupe kvetov sa starostlivo kontroluje ruža. Čo by som mal hľadať, aby sa ruža ihneď nehodla?

ako si vybrať správnu ružu

Než dáte ruže do vázy, musíte priniesť kvety z ulice (v chladnej sezóne) odísť na 30 minút ležať na rovnom povrchu – a tak sú zvyknutí na zmenu klímy. Ďalej sa kytica rozoberie a ponechá na vázu len ruže, bez ďalších rastlín, pretože “kráľovná netoleruje súťaž”.

šikmý rez na ruže

Ďalšie vzdelávanie pozostáva z nasledujúcich činností:

 1. Porovnajte dĺžku ruže a výšku vázy. Odstráňte trny a listy, ktoré sa môžu pokryť vodou po tom, ako sú ruže vo váze, takže sa vo vode nerozkladajú.
 2. Každú kvetinu nakrájajte diagonálne (a urobte to ponorením ruže do vody, aby sa vzduch nedostal do rezu). Na mieste rezu urobte jeden ďalší rez krížovo. To pomôže ruži “piť” požadované množstvo vody.
 3. Ruže ponorte do vody aspoň na polovicu výšky stonky a vložte vázu na chladné miesto s rozptýleným svetlom. Voda pre vázu má byť varená a dažďová a vodovodná voda by mala byť chránená. Vyberte vázu podľa “buketového rastu”.
 4. Vo vode pridajte jeden z prostriedkov, ktoré pomôžu zachrániť životnosť kytice čo najdlhšie.

Related  Rašelina ako hnojivo pre jahody: ako a kedy sa aplikovať?

Čo pridať do vody, aby ruže stáť vo váze dlhšie

prípravky na vodu

V kvetinárstve spolu s kyticou je možné kúpiť špeciálne prípravky vo vode na zvýšenie bezpečnosti ruží. Ale čo robiť v prípade, keď bola darovaná kytica a nie sú k dispozícii žiadne takéto prípravky? Tu nie je nič menej účinné a najdôležitejšie vždy dostupné finančné prostriedky, ktoré budú na farme takmer vždy a vôbec prísť na záchranu. Takže ruže zostanú dlhšie, ak pridáte do vázy:

 • čpavok (kvapkajte niekoľko kvapiek do vázy a počkajte trochu);
 • cukor (na liter vody 2 lyžičky);
 • aspirín (1 tableta na vázu);
 • bielidlo na bielizeň (niekoľko kvapiek);
 • mangán (0,5 lyžičky);
 • ocot;
 • alkohol alebo vodka;
 • kyselina citrónová (na špičke noža);
 • aktívne uhlie.

V dolnej časti vázy sa odporúča umiestniť mincu zo striebra. Existuje mnoho rôznych spôsobov, ale okrem toho každý deň, musíte sa starať o vázu kvetov.

Denné manipulácie s vázou

Že voda nestúpa a baktérie sa v nej nevyvíjajú, mení sa každý deň. V tomto prípade by mali byť ruže samotné umývané, posypané a trochu prerezané.

Pri postreku sa uistite, že sa voda nedostane do pupku, pretože to spôsobí rozpad.

Raz za dva až tri dni umyte vázu v roztoku vody a sódy.

rekuperácia teplej vody

V prípade, že proces rozpadu bol stále beží, môžete sa pokúsiť oživiť Rose: Po rozrezaní končeky stoniek vynechať je v jamke teplej vody a držať až do púčiky nemajú povstať a nezanecháva posvezheyut.

Extrémny spôsob, ako obnoviť život uschnuté ruže, video