Povedzte mi, ako správne vysadiť semená kamélie? Čo je potrebné urobiť pre toto riešenie? Ďakujem vám.

kamélieKrásna kamélia je jasným predstaviteľom rodiny čajovníkov a dokáže vytvoriť cennú konkurenciu pre okrasné rastliny. Elegantný strom alebo Bush pokrytý lesklými listami, podobne ako plast. A s nástupom kvitnutia z veľkých kvetenstvo kamélie najrôznejších farieb a tvarov, stačí odtrhnúť z oka.

Variabilné kamélie sa propagujú pomocou šírenia – čo umožňuje zachovanie všetkých rodičovských znakov a dosiahnutie začiatku kvitnutia. Ale druhy kamélie ako napríklad čaj sa dajú získať pomocou semien.

Pred začiatkom výsadby semien stojí za pozorné preskúmanie všetkých jemností semien, ktoré rastú kamélie, a to:

  • vybrať a pripraviť kvalitné semená;
  • správne sejacie semeno;
  • zabezpečiť riadnu starostlivosť o sadenice.

Výber a príprava semien

kamélie

Skúsení pestovatelia kvetov, ktorí praktizujú pestovanie kamélie doma, sa odporúča nakupovať semená v špecializovaných predajniach, alebo ešte lepšie – priamo v skleníkoch botanickej záhrady.

Na zaočkovanie sú vhodné iba zrelé semená s tmavo hnedou farbou. Biela farba indikuje nezrelosť.

Nakúpené čerstvé semená by mali byť uložené v zapečatenej nádobe v chladničke až do okamihu siatia, aby sa zabránilo ich vysychaniu. Suché semená z vrecúšok by mali byť namočené cez noc vo vode, čerstvé, tento postup sa nevyžaduje. Navyše, bezprostredne pred zasiatím na suchých semenách by sa mala narušiť celistvosť škrupiny, aby sa mohli rýchlejšie klíčiť (napríklad jemne píliť alebo preraziť).

Sejacia sejačka

sadenice kamélie

Na klíčenie semien môžete použiť:

  • substrát pre azalky alebo kamélie;
  • vaterský kompost;
  • vermikulit;
  • zmes perlitu a mech-sphagnum;
  • zmes rašeliny a riečneho piesku.

Malé hrnce s priemerom 7 – 9 cm plnia pôdu a vody ju. Pripravené semená by mali byť umiestnené v kontajneroch, zatiaľ čo oko by malo byť umiestnené na dne alebo na strane. Nie je potrebné hlboko prehĺbiť, stačí mierne zatlačiť do zeme a posypať malé množstvo semien na povrch substrátu. Hrniec by mal byť pokrytý filmom a umiestnený na čiastočne zafarbený okenný parapet v miestnosti s teplotou najmenej 22 stupňov Celzia.

Ďalšia starostlivosť o sadenice

sadenice

Pôda v banke musí byť stále vlhká, pričom sa zabráni stagnácii vlhkosti. Pravidelne je vetranie vetrané a zvyšuje paket. Úplne odstrániť môže byť po klíčení sadenice. Môže to trvať niekoľko mesiacov.

Related  Príprava záhrady na zimu – ako kŕmiť ovocné stromy na jeseň?

Keď sadenice kamélie rastú na 7 cm na výšku a tvoria 4 pravé listy, sadenice musia byť transplantované do väčších nádob (do 1 litra). Ďalšia transplantácia sa uskutoční nie skôr, než sa sadenica vyrastie dobre a stane sa silnejšou.

Počas prvej transplantácie musia byť sadenice kamélie ponorené – vystrihnúť hrot koreňového systému na stimuláciu jeho rozvetvenia.

Camellia, pestovaná s pomocou semien, kvitne až od piateho roka života.

Ťažkosti pri pestovaní kamélie doma – video