V minulom roku som na mieste priateľa videl krásnu bielu astilbu. Všeobecne sa mi páči trvalky, hlavne kvitnúce, takže som sa rozhodol začať sami zázrak. Povedzte mi, ako na jar vysadiť astilbu?

AstilbeAstilbe možno nájsť na posteliach docela často, pretože táto nenáročná trvalka rodinného lomikameň má veľmi pekný výhľad vďaka úžasnej forme vyrezávané zelené listy s červeným odtieňom a zúbkovaným okrajom. A keď kvitnú svieže kvety, ktorá sa skladá z malých kvetov rozmanité farby, závod slúži ako dekorácia priestoru celé leto. V tomto prípade niektoré odrody môžu dosiahnuť až 2 m na výšku a vyzerajú dobre, keď sú vysadené pozdĺž plotu alebo na pozadí.

Pestovanie astilby nie je ťažké, pretože rastlina nevyžaduje špeciálne podmienky pre rast a údržbu. Stačí si vybrať správny biotop a čoskoro bude trvalo aktívne pestovať korene a zelenú hmotu.

Je pozoruhodné, že rastlina každoročne tvorí nové púčiky v hornej časti koreňového systému, zatiaľ čo nižšie zomrie.

Astilbu môžete pestovať na jar v dvoch smeroch:

  • sadenice;
  • rozdelenie kríkov.

Metóda sadenia

klíčky Astilbe

V marci nalievajte do zásobníka živný substrát a naň položte tenkú vrstvu snehu. Posypte semená na vrchole snehu. Keď sa roztopí, obal nádobu zakryjte obalom a umiestnite ho na chladnom mieste 20 dní a potom ho premiestnite do teplej svetlej miestnosti.

Keď sa pestujú semená, získané rastliny nie vždy zachovávajú odrodové vlastnosti.

Po zobrazení troch skutočných letákov ponorte sadenice do samostatných pohárov. Môžu byť trvalo vysadené v máji.

Výsadba jeleňa

bush divízie

Rozdelenie kríkov by sa malo vykonávať skoro na jar, akonáhle sa pôda trochu zahreje. V marci vykopajte existujúcu rastlinu a nakrájajte listy na nej. Samotný kríž je rozdelený na časti, pričom každá z nich má menej ako 3 živé obličky.

Časť odrezkov, ktorá zomrela, bola odstránená.

Kde je lepšie pestovať astilbu?

Pre krásnu trvalku sa odporúča zaobstarať miesto v penumbre, pretože rastlina rýchlo stráca na slnku. Miesto je žiaduce hnojiť a urobiť kopanie organické.

Astilbe musí byť zasadené do otvoru, pričom vzdialenosť medzi nimi aspoň 30 cm vysoký na položky je viac miesta. – 50 cm priamo pred výsadbou do každej jamky pridať dreveného popola (položka 0.5.) A minerálne komplexných hnojív (1 polievková lyžica .. l.).

Related  Najlepšie zima-odolné odrody marhule pre strednú časť Ruska

Po výsadbe, mulčovací kríky musia skrývať – ​​to pomôže vlhkosti zostať dlhšie v krajine, okrem Astilbe spoľahlivo ochráni pred mrazom v zime.

Pestovanie Astilba – video