Pred dvoma rokmi mi manžel daroval krásnu orchideu s veľkými oranžovými kvetmi. Spočiatku kvitla celkom ochotne, ale v poslednom roku vydala len nové listy. Nedávno som počul o lieku, ktorý stimuluje kvitnutie orchideí. Povedzte mi, ako správne používať hnojivo Bon Forte pre orchidey s kyselinou jantárovou? Ako často ju môžem použiť?

orchideaElegantná krása orchidea – lady rozmarná a vyžaduje veľa pozornosti. Pri bohatom a dlhšom rozkvetu potrebuje ďalšie hnojenie, zatiaľ čo bežné hnojivá nie sú veľmi vhodné. Ochranná známka spoločnosti Bona Forte vytvorila špeciálny prípravok na orchideé hnojivo, ktoré obsahuje kyselinu jantárovú a horčík – potrebné prvky výživy pre okrasné a kvitnúce rastliny.

Ako podať drogu?

bono forte

Hnojivo má tekutú formu a okrem kyseliny jantárovej obsahuje celý komplex stopových prvkov, ako je dusík, horčík, fosfor, železo, draslík a ďalšie.

Bona Forte pôsobí rovnako dobre ako pri hnojení koreňmi, tak pri striekaní rastlín na listoch. Na zavlažovanie pod koreňom sa má pripraviť pracovný roztok v množstve 5 ml liečiva pre 1,5 litra vody.

Počas zavlažovania orchideí je potrebné zabezpečiť, aby prebytočná voda nestala v banke. To môže viesť k rozpadu a smrti rastliny.

V prípade foliárneho obväzu sa má použiť roztok s nižšou koncentráciou – rovnaké množstvo vody by bolo potrebné dvakrát toľko.

Pri striekaní kvitnúcej orchidey sa vyhýbajte kvapalinám na kvety.

Frekvencia kŕmenia závisí od sezóny:

  • od novembra do februára stačí jeden záznam za mesiac;
  • od marca do októbra je potrebné oplodniť každý týždeň.

Hotový roztok sa môže skladovať na tmavom mieste nie dlhšie ako 2 týždne. Pri ďalšom použití dobre premiešajte, aby ste rozpustili zrazeninu vytvorenú na povrchu.

Obmedzenia pri aplikácii hnojív

Vykonajte hnojenie len s plne zdravými orchideami. Zavedenie hnojív s vonkajšími príznakmi ochorenia rastlín je možné len vtedy, ak príčinou choroby je nedostatok živín.

Pokiaľ ide o mladých, len vysadené kvety, potom ich môžete začať kŕmiť len 2 týždne po výsadbe. To platí pre transplantované rastliny.

Related  Ako ničiť buriny v záhradných ľudových cestách?

Účinok lieku

hnojivo s postrekovačom

V dôsledku hnojív Bone Forte:

  • zlepšuje vzhľad rastlín;
  • kvetina rastie;
  • tvorba pukov sa stimuluje;
  • predĺžené obdobie kvitnutia;
  • posilňuje imunitný systém orchidey.

Kvetinári používajúci toto hnojivo pre svoje orchidey, všimnite si, že pri pravidelnom používaní drogy sa obdobie kontinuálneho kvetu zvyšuje na 6 mesiacov.

Hnojivo pre orchidey – video