Kylanti medžioklė, grybų rinkimas, grybavimas – taip juokingai jie vadina savo mėgėjams mėgėjams rinkti grybus. Žinoma, bendravimas su gamta, liesantis jo paslaptis yra puikus dalykas. Bet net ir valgydami šias nuostabias mūsų motinos žemės dovanas ne paskutinis dalykas. Deja, ne visada galima eiti į mišką grybams.

gr

Grybų auginimas namuose

Kas šiandien neauga jų miestuose ir kotedžų entuziastų! Taigi kodėl gi ne organizuoti grybų pleistrą tiesiai į savo svetainę?

gr6

Jau seniai žinoma tai, kad auginami austrių grybai, grybai ir kai kurios kitos auginamos grybų rūšys. Dažniausiai norint veisti reikia specialaus kambario su reikiama temperatūra ir ventiliacija, pagrindu, grybiena.

gr2

Ar įmanoma auginti grybus ant žemės rinkti juos taip pat, kaip miške: stumia žolę ir ieško pagal lapų? Ekspertų atsakymas: taip, galite!

Kaip paruošti dirvą grybų lova?

Šis klausimas yra toli gražu neveikli. Galų gale visi bandymai auginti miško grybus šalia vaisių ar uogų, taip pat netoli sodo sodinimo yra pasmerkti gedimui. Mums reikia rasti vietą, kuri maksimaliai pakartoja natūralią miško aplinką. Ir jie augina grybus po medžių, po kurių jie paprastai auga. Jei sodininkas nusprendžia veisti savo kapoklių, jam reikės ąžuolo, geriausio – daugiau nei 30 metų. Nors kai kurie sako, bandė auginti baltieji grybai po beržais ir pušimis ir net gyrėsi, kad tai padarė.

gr13

Landing dedamas aplink bagažą, bet ne arčiau nei 1,5 metrų nuo jo. Procedūra atliekama per debesuotą dieną. Taip pat būtina, kad “grybų lovos” vieta būtų šešėlyje.

gr10

Tačiau pagrindą taip pat reikia paruošti. Sodinti balta grybelis reikia maišyti durpių dirvožemyje kibirą, pavyzdžiui, parduotuvėje nusipirko žemės daigų ir vazoninių augalų su dviem svarais drėgnais pjuvenos spygliuočių medžio ir dviejų kilogramų kritusių lapų.

Related  Kalėdinių žaislų gamyba iš polimerinio molio

gr15

Kur grybų grybų sodinukai?

Tiesą sakant, geriausia mėsoje laikyti grybus. Norėdami tai padaryti, būtina kruopščiai iškasti 20 cm gylio žemės sklypą ir 10-15 cm pločio, kur auga baltieji grybai. Tačiau tai turėtų būti labai atsargūs, kad ši vienkartinė vieta būtų tokia, kad nebūtų pažeista grybiena.

gr8

Jūs galite paruošti gryzius ir save iš surinktų grybų. Svarbu, kad pradinė medžiaga būtų supjaustyta ne vėliau kaip per 10 valandų iki tirpalo paruošimo, o jo negalima užšalti ir perkaiti.

Gerai užberti grybai yra sumalti, įpilama šiek tiek miltų ir drebučių, paruoštų iš želatinos. Šis skystis, praskiestas vandeniu, drėkina dirvą po medžiu, kuris anksčiau buvo apvaisintas durpių, pjuvenų ir kritusių lapų pagrindu.

gr3

Yra ir kita galimybė įsigyti “grybų sėklų”. Mikelius tiesiog nupirktas specializuotose parduotuvėse.

Baltųjų grybų grybelių sodinimas

Maždaug ąžuolo perimetru 1,5 m spinduliu yra iškasti duobę gylis 20 cm ir apie 10 cm skersmens. Be skylės turi būti palikta intervalais maždaug 30 cm. 2-3 gali padaryti tokių duobių skaičių, dedant juos į išskirstytų būdu.

gr9

Rečiau pasodinti grybiena grybai medžius nenaudojant dirbtinių spalvinimą ir substratą su ąžuolo pjuvenų, infuzijos ąžuolo žievės ir gilių drėkinimui. Tada skylės iškasamos ne ratu, bet savavališkai.

gr18

Tuo duobę apačioje šachtinių įdėti paruošti ir sudrėkintos substratas yra tada plisti arba iškasti grybiena (tada šulinius turėtų būti padaryta šiek tiek giliau) ar nešiojami ankšti substrato Mycelium improvizuotas tirpalą arba apibarstyti įsigyti. Grybų, jei įmanoma, iškaskite jį iškart po perkėlimo iš miško. Dauginamos grybus vasaros pabaigoje ir ankstyvą rudenį, kai jie pradeda sezoną verčia vaisių kūnus iš.

G14

Auginant grybus iš įsigyto grybelio nėra pridedamas prie metų laiko. Svarbu sukurti optimalias sąlygas temperatūrai ir drėgmei, taip pat ventiliacijai, kurioje yra planuojamas sėjamasis.

Related  Savisaugos plytos namo statybai

grybai

gr17

Grybų lovų priežiūra

Ką reikia, kad grybai gerai auginami? Žinoma, reguliariai laistyti, pakankamai šilumos. Jei bus įvykdytos visos šios sąlygos, pirmuosius vaisius gėrybių augintojams patars kitais metais, kartais tik antras.

gr4

Naudojant grybų rinkinį iš grybų, derlius nėra toks gausus, kas yra puikus sodininkams, kurie nupirko paruoštą grybą. Tai dar labiau įžeidžiantis, kad po 4-5 metų jis gali visiškai sustabdyti.

gr12

Naudojant paruoštą grybą, galite tikėtis 7-8 metų auginimo grybų lovos.

grybiena

gr16

Duoti grybų nemažėja, ekspertai pataria reguliariai pridėti norimą vietą Borovichka vienetų skrybėlės, vanduo yra ne tik paprastas lietaus vanduo, tačiau iš pernokusių grybų infuzijos.

gr5

Žinoma, gėrimų rinkimas sode, mažai tikėtina, pakeis džiaugsmą vaikščioti per mišką ieškant “antoshki vienoje kojoje”. Tačiau žmonėms vyresnio amžiaus ir labai mažiems trupiniams tokio grybų medžioklės pakeitimas yra visiškai pateisinamas.

Vaizdo įrašas apie baltųjų grybų auginimą svetainėje