srovės ir laido skerspjūvio pasirinkimasSrovės ir srovės laidų skerspjūvis yra parametrai, rodantys kabelio paskirtį. Kitaip tariant, kai laidą galima naudoti ir kur ne.

Duomenų rinkimas

mes renkame duomenis apie buitinių prietaisų galios ir srovės suvartojimąSkirsnis parenkamas pagal įrenginių galingumą ar srovę, kuri vėliau bus prijungta. Šis metodas vadinamas “ant apkrovos”, nes įrenginiai yra – apkrova ant kabelio. Jei įrangai reikia didelių energijos sąnaudų, atitinkamai, atitinkamai, ir kabeliui prie jo reikės prijungti galingą. Jei to nepadarys, bus pakankamai mažos sekcijos laidų. Kaip pasirinkti kabelį ir ką naudoti?

Pirmiausia reikia surinkti duomenis apie tuos įrenginius, prie kurių bus laidai. Tokie duomenys vadinami pasu, jie būtinai parašyti prietaiso techniniame pasise. Yra tokie duomenys:

  • prietaiso modelis;
  • įtampa;
  • energijos sąnaudos;
  • sertifikato pažymėjimas;
  • Kilmės šalis;
  • gamybos data;
  • Perdirbimo ženklas;
  • apsaugos klasė ir pan.

Be to, jei techninis pasas, tarkim, praradote, tuomet ant prietaisų įdedami specialūs ženklai arba lipdukai. Jie rodo pagrindinius duomenis. Įtraukimas, energijos suvartojimas, kurio mums reikia. Galite pasirinkti laido skerspjūvį elektros maitinimui ir be jo.

Jei nėra etiketės su lipduku kairėje, bet jūs prisimenate modelį (gali būti parašyta ant bylos), tai nesvarbu. Stenkitės ieškoti informacijos apie įrenginį internete. Išimtiniais atvejais naudokite vidutinės statistikos duomenis. Yra speciali lentelė apie apytikslius įvairių prietaisų energijos sąnaudas, tokias kaip: gręžtuvas, skrudintuvas, šaldytuvas, skalbimo mašina, oro kondicionavimas ir kt.buitinių prietaisų galingumo lentelė

Tik čia yra vienas svarbus niuansas. Ar matote galios diapazoną lentelėje? Sunku atspėti, ką pasirinkti.

Visada geriausia!

Kai pradėsite skaičiuoti kabelio skerspjūvį pagal galingumą, tuomet jūs gausite pernelyg didelę įtaiso galią. Tai labai gerai, todėl jums reikės kabelio su dideliu skerspjūviu. Tokie kabeliai nepakankamai šildomi ir todėl ilgiau dirbti.

Jei prietaisui reikia daugiau galios, tada nedidelio skerspjūvio laidas tiesiog išdegs.

Apkrovos metodas

Kaip jau minėta, apkrova yra įrenginys. Tai gali būti vienas, o gal ir keli. Nepriklausomai nuo to, visada pridedate visą įrenginių, prie kurių prijungiate laidininką, galią. Visi šie pajėgumai turėtų būti išreikšti tik vienu matavimo vienetu! Vatais arba kilovatais, kitais būdais supainiokite skaičiavimus.

“Kilo” dauginamas tūkstančiais. 1 kW = 1000 W.

Jei instrumentų galingumo vertės skiriasi, mes juos darome vienodai – mes verčiame. Tarkime, kad mes turime vieną įrenginį, sunaudojančią 100 vatų, o kitą – 3,5 kilovatai. Mes paliekame pirmuosius nepaliestais vertę, o paskutinio vertimo vertė yra verčiama, mes gauname 3500 vatus. Jei norite, kad “Watts” išverstų į kilovatus, tada padalykite tūkstantį.

Įvertinta galia. Dabar pasirinkite laido skerspjūvį. Žemiau pateikta kabelio galios lentelė skiltyje. Jame nėra nieko sudėtingo, nes jums reikia pasirinkti stulpelius, kuriuose nurodyti etapai. Jei turite vieną fazę tinkle, tada įjunkite 220 voltų įtampą. Jei trys – 380 voltų.vielos skerspjūvio stalas iš srovės ir galios

Related  Kokie mediniai laiptai gali būti pagaminti rankomis?

Tada mes randame numerį, kuris yra šiek tiek daugiau nei jėga, kurią skaičiuojote. Rasti? Atitinkamas laidininko skerspjūvis ir jo skersmuo nurodyti kairėje. Štai tavo kabelis. Jei ranka yra kabelinio skerspjūvio lentelė pagal galingumą, tai bus sunkumų.

Šioje lentelėje vario ir aliuminio laidų vertės skiriasi. Kokia vena jums reikia – tokiuose stulpeliuose ir išvaizdoje.

Kartais sunku pasirinkti medžiagą, iš kurios pagamintos kabelio venos. Kaip namų ir butų vadovas naudokite varį. Manoma, kad variniai laidai yra lankstūs, praktiški ir patikimi. Tiesa, jie yra brangesni nei aliuminio kabeliai. Žinoma, jei vario šerdis yra didelis skerspjūvis (kai didelė apkrova namuose), tada jo lankstus negali būti vadinamas. Ir kaina bus didesnė. Todėl tokiais atvejais drąsiai imkite aliuminio laidus – gerą ekonomiką.

Galia ir ilgis

vielos skerspjūvio pagal galingumą ir ilgįKabelio skerspjūvio pasirinkimas galios ir ilgio atžvilgiu atliekamas šiek tiek kitaip. Taip atsitinka, kai laidininkas turi kelis dešimtys ir net šimtus metrų. Turi būti atsižvelgiama į pačių kabelių nuostolius, nes priešingu atveju įrangai gali nepakakti energijos. Yra dar viena lentelė, kuri paskatins tolesnius veiksmus, atsižvelgiant į visus nuostolius.

Jums reikia žinoti, kokią galią priskirti namui ar pastate. Paskirti pajėgumai yra visos įrangos, veikiančios namuose, pajėgumas. Ir atstumas nuo kolonos iki pastato, iš kurio kabeliai ateina. Šį atstumą lengva išmatuoti sau.

Prieš montuodami laidus, būtinai paimkite nedidelę laido dalį.

Su didesniu skerspjūviu, viela yra šildoma mažiau ir izoliacija kartu su juo. Taigi sumažėja gaisro ar uždarymo tikimybė. Vis dėlto dažnai atsitinka, kad namuose įrenginių skaičius gali padidėti. Tarkime, kad įdėjote šaldytuvą, oro kondicionierių ir elektrinę viryklę. Po metų jie nusprendė įsigyti kompiuterį, skrudintuvą, du televizorius ir dar ką nors, kas dirba elektros energija. Elektros instaliacija tiesiog neturi pakankamai galios, kad atlaikytų tokį kiekį įrangos. Turėsite įsitikinti, kad įjungta galinga įranga tuo pačiu metu arba visiškai pakeiskite laidus. Ir jūs galite tiesiog įdėti laidus iš anksto su skyriaus parašu. Taigi, tai yra racionaliau: jūs neturėsite kentėti vėliau.

Related  Kvarcinis šildytuvas: kenksmingas ar ne?

Dabartinis skaičiavimas

Taip pat galima pasirinkti dabartinio kabelio skerspjūvį. Tam reikia atlikti tą pačią duomenų rinkinį ant lipdukų, plokštelių ar techninių duomenų lapų. Tik dabar mums nereikia energijos vatais, bet srovė amperose. Rodikliai rodo srovę, kurią prietaisas sunaudoja kiek įmanoma.

Vėlgi, renkame duomenis iš visų instrumentų ir apibendriname. Mes taip pat išversime viską į vieną vienetą, taip pat: 1mA (miliampere) = 0.001 A ir 1A = 1000 mA. Pavyzdžiui, 2,3A yra 2300 mA. Tai tik tai, kad kartais jie tam tikrų priežasčių nurodo milliamperes.

Pirmoji lentelė, parodyta aukščiau, gali nustatyti skerspjūvį ne tik pagal vatų skaičių. Tai taip pat lentelė, skirta vienu metu nustatyti laidų skerspjūvį pagal galingumą ir srovę. Tai turėsime su ja vėl dirbti. Pastaba: nėra visų numerių. Pavyzdžiui, jūs turite dabartinį 25 amperų ištraukimą ir jums reikia varinės vielos. Šiame numeryje nėra lentelės. Pasirinkite didesnę vertę. Tai lygi dvidešimt septyniam amžiui – todėl vadovauju. Pasirodo, būtinas skerspjūvis kabeliui srovės – 4 kvadratiniai milimetrai.

Niekada nepasirinkite mažesnės vertės išsaugojimui! Geriausiu atveju apsauginis prietaisas veiks, sustabdydamas elektros energijos tiekimą. Jei tokios mašinos nėra, o tai yra blogiausia, yra didelė tikimybė, kad įrenginys gedimas ar netgi gaisras. Negalima švelninti savo namų ir sau saugumo.

Laidai

Tačiau, kai srovė prasiskverbia per laidą, laidai įkaista. Daug srovių yra daug šilumos. Apie tai, kas tai yra: laidų klojimas gali būti uždarytas arba atidarytas. Uždaryta – tai yra tada, kai viela yra po specialiu vamzdžiu. Atidarykite – kai jis nėra padengtas, t. Y. Tuščia viela prie sienos.

Čia galite apgauti. Temperatūra bus skirtinga skirtingiems laidų sekcijoms, net jei dabartinė vertė lieka nepakitusi. Taigi, jei kabelis yra atidarytas, tada mažesnė dalis yra visiškai priimtina. Šiluma pateks į orą, o atitinkamai laidas bus atvėsęs.

Related  Estetinė pavėsinė iš natūralios medienos savo rankomis: montavimo ir stilistikos pasirinkimo savybės

Vielos su nedideliu skerspjūviu, vamzdžiuose, kabeliuose ar sienose negali atvėsti – šilumos nėra kur eiti. Todėl, kai viela yra uždaryta, reikia tik didesnio skerspjūvio, kitaip izoliacija pablogės. Taip pat yra lentelė, kuri padės jums pasirinkti dirigentą, atsižvelgiant į jo tarpiklį. Principas išlieka tas pats: vario arba aliuminio vielos, srovės ir galios.

Kabelių klojimo stalas:kabelių klojimo stalas

Bet jūs galite supainioti. Pavyzdžiui, turime 7,3 kW galios (7300 vatų) vario laidininko. Tinklas yra vienfazis, mes jį uždarysime. Mes pažvelgime į vardinę lentelę. Mes prisimename, kad viskas yra laikoma maksimaliomis vertybėmis. Mes randame 7,4 kW. Mes matome, kad reikalingas skerspjūvis yra 6 kvadratiniai milimetrai.

Arba mes norime atvirai sukurti aliuminio laidininką. Mes žinome, kad paskirstymo srovė yra 40 amperų. Lentelėje yra 39. Neįmanoma! Mes užsiimame daugiau – šešiasdešimt amperų. Matome, kad įsigysime 10 kvadratinių milimetrų skerspjūvio laidininko. Ir jei mes uždarysime šaligatvio, tuomet 16. Ir neklysti, ir atsargos yra ten. Prieš pirkdami laidą, su savimi pagaminkite kaladėlę ir pirmąją plokštelę. Tik tuo atveju patikrinkite: ar jis turi skersmenį? Jei, tiesą sakant, tai yra mažesnė už nurodytą, neimkite šio laido!