Data palmių viešojo pastato interjere Pažvelgus pailgų kaulų vaikams ir suaugusiems mėgstamų datas, daugelis gerbėjų kambarinių augalų susimąstėte: “Kaip auga nuo tokių trupinių tiesa data palmių, ir kas atsitiks, jei jūs įtraukėte sėklą namuose?”

Saldus datas, parduodamos parduotuvėse, yra Phoenix dactylifera genties palmių vaisiai. Gamtoje galingas medis auga milžinišku dydžiu, suteikiant didžiulius šlovės šepečius visame pasaulyje.

Vidaus patalpų auginimui siūlomos daugiau miniatiūrinių, pritaikytų patalpoms pritaikytų rūšių. Tokius palmių medžius galima pamatyti ir įsigyti gėlių parduotuvėse. Jei norite savarankiškai kultivuoti palmių datą iš kaulų, sėkmės tikimybė yra puiki.Valgomieji dienos lapų vaisiai

Žinoma, palaukti, kol medis pasieks tikrąjį 30 metrų aukštį ir duos pirmąjį derlių, jis neveiks. Tačiau norint stebėti neįprasto augalo augimą ir vystymąsi, jis bus patrauklus tiek tėvams, tiek vaikams.

Kaip auginti datos palmę iš kaulo?

Skanus saldus dataJei norite sodinti, reikės sėklų, kurios ką tik buvo išgaunamos iš prinokusių vaisių. Visiškai tinkami kaulai iš parduotuvės datų. Svarbiausia yra tai, kad jie yra sveiki, nemalonūs vabzdžių ar pelėsių ir neturi laiko išdžiūti, kitaip tikimybė gauti ūglių smarkiai sumažės:

  1. Prieš pradedant auginti palmę nuo sėklos datos, sėklos 24-48 valandas panardinamas į švarų ir šiltą vandenį. Per šį laiką skystis keičiamas keletą kartų. Procedūra padės išlaisvinti kaulus iš celiuliozės liekanų, dėl ko bus pašalinta kaulų liejimas į žemę ir paspartės spenelių atsiradimas.Naujo gamyklos gamybai gali būti naudojama datos kaulas
  2. Sodinimas atliekamas paruoštu pagrindu palmėms arba smėlio ir durpių mišiniu. Dirvožemis yra vidutiniškai sudrėkintas, o indas įkaitinamas. Per artimiausias 2-3 savaites delnų priežiūra namuose yra reguliari, tačiau labai atsargiai laistoma ir vėdinama.
  3. Atsirado ūgliai šiol palmių yra labai jautri Pakrovimas į vandenį, todėl, kai auginami teplichke juos reguliariai vėdinti ir pašalinti kondensatą.

Kol kaulai panardinami į žemę, kartais patariama švelniai subraižyti, kad būtų lengviau daigti. Tai yra daug naudingiau ir saugiau sudygti drėgnu vermikulitu. Talpyklą su sėklomis įdedama į šilumą ir pastebėjo, kad substratas nėra visiškai sausas. Tokiu atveju po 10-14 dienų, kai tik pirmojo pranešimo augintojų šaknų, sėklų, buvo perkelta į dirvožemio vazonai ir įdėti į karščiui gerai apšviestoje vietoje.

Dygsta kaulų datasJei gemalas nepasirodo reikiamu laiku, nedvejokite. Galbūt kaulai išdžiūvo prieš sodinimą ir tai užtruks daugiau laiko, kad “atgaivintų” jį. Kartais po sėklų dirvožemyje buvo rasta net šešių mėnesių palmių daigai.

Suformuota iš kaulai data delno bijo sugadinti šaknų, todėl bet transplantacijos manipuliacijos svarbu labai atidžiai ir atsargiai. Priešingu atveju, mažas sėjinukas bus aklimatizuojamas labai ilgai arba gali mirti.

Pirmas tikrasis lapasKaip namuose rūpintis delne šalia? Skirtingai nuo paprastų naminių palmių namelių, net pirmasis puodelis reikalauja labai įspūdingo dydžio. Sėklinimas su vienu, vis dar uždarytu “vaikų” lapu perkeliamas į 0,3-0,5 litro talpos. Kitas transplantacija atliekamas tol, kol ilgai šaknys augalo įsiskverbia į drenažo skylę.

Augalams reikia ryškios vietos, kur augalas nebus tamsoje, tačiau vidinės saulės nebus sutrikdyta. Laistymo datos palmių nuo kaulų ir po daigumo laistymas turėtų būti nedidelis. Overmozining gresia puvinio vystymasis ir nesubrendusio augalo mirtis, tačiau taip pat nėra būtina išdžiovinti molinį šiukšlių.

Kaip namuose turėčiau rūpintis palmėmis?

Palmės diena auga namuoseLaiko palmių, kaip ir kitų medžių kultūrų, būdingas greitas augimas. Tačiau augalas reaguoja į diskomfortą ir nepakankamą priežiūrą palmių namuose nedelsiant. Tai ypač aktualu jauniems egzemplioriams.

Kokios sąlygos reikalingos palmėms, kad augalas jaučiasi “namuose” ir gerai reaguoja į rūpestį?

Nesvarbu, ar tai yra namie pagamintas palmių medis, ar augalų, atvežtų iš gėlių parduotuvės, kultūra turi rasti tinkamą apšvietimo vietą. Gamtoje didžiulius medžius lengvai toleruoja deginanti saulė, tačiau lengviausia patalpų palmė geriau neatitinka tokių testų. Optimali vieta – kambario gylyje, nukreipta į pietus, taip pat rytų ar vakarų langus.

Vasarą palmę galima nuvesti į gatvęNuo gegužės mėnesio, kai vidutinė dienos temperatūra viršija 12 ° C ribą, datos palmių nebus grasinama. Todėl augalai drąsiai perkeliami į lauką esant didesniam pasėliui apsaugoti, ant lodžijos arba balkono.

Jei floristas neturi galimybės paimti delno į orą, augalas gerai vystosi normaliame kambario temperatūroje. Tačiau žiemą turinys bus optimalus vėsesniu oru, šildomas tik 16-18 ° C temperatūrai. Laikinosios delno kritinė temperatūra yra aušinimas iki 12 ° C. Šiuo atveju augimas sustoja, o palmių sustoja valgyti ir gali nukentėti nuo šaknų sulūžimo, jei drėkinimas laiku nesustabdomas.

Įmonėje nėra jokių specialių aplinkos oro drėgmės reikalavimų. Tačiau karšto sezono metu, o žiemą, kai patalpų šildymas veikia, reguliariai priežiūra palmę namuose apima purškimo žalumynai karūną ir apliejimo su drėgnu skudurėliu.

Laiko dydžio palmių sodinukaiAugalas netoleruoja vandens sąstingio. Todėl, paliekant namuose, dienos lapai yra laistomi taip, kad dirvožemis neišdžiūtų, tačiau jis nėra nuolat šlapias. Vasarą dažniausiai laistoma, žiemos intervale tarp procedūrų padidėja ir orientuojasi į 2-3 cm pagrindo sluoksnio džiūvimą. Jei drėkinimo vanduo pateko iš puodo į indą, jis iš karto pašalinamas, o talpyklos dugnas nušluostomas. Nepamirškite apie galingą drenažo sluoksnį. Kuo didesnis datos palmių ir puodų, skirtų jam, tuo storesnis sluoksnis iš keramzių ar plytų trupinius ant dugno.

Palmių diena mielai suvokia pavasario-vasaros tręšimą, dėl kurio skystos kompleksinės formulės yra naudojamos didiesiems dekoratyviniams lapuočiams auginti. Jei palmių vežama į sodą vasarą, 7-10 dienų periodiškumą, augalą galima tiekti paukščių šiukšles, naudojant granuliuotą formą arba infuziją.

Datos palmių persodinimasPalankumo datos persiuntimo dažnis, pavaizduotas nuotraukoje globos metu namuose, priklauso nuo augalo amžiaus ir dydžio. Jauni sodinukai per metus perduodami didesniems puodams, o suaugę egzemplioriai veltui bando nesijaudinti. Jei perkrovimas yra būtinas, tai atliekama, pirmiausia, gerai nusierdžius žemę ir bandant nepažeisti jautrių augalų šaknų. Dienų palmių persodinimas atliekamas baigtoje dirvožemyje, kurį siūlo specializuotos parduotuvės.

Drenažo įrengimui galite paimti mūrinį trupinį ar keramzitą drenažo skylių dydžio. Jei lapelio dienos šaknys vis dar matomos puodo apačioje, pavasarį galite padaryti, pakeisdami viršutinį dirvožemio sluoksnį. Senas substratas yra kruopščiai pašalinamas, o jo vietose yra šviežios maistingosios medžiagos. Tada paltai laistomi.

Didelio gyvenimo namų patirtis – vaizdo įrašas