Nors šalyje mes nedideli daug laiko, noriu, kad komfortas būtų ne blogesnis nei miesto apartamentuose. Net jei mes gyvename ten tik vasarą ir šildymas yra neprivalomas, karštas vanduo turi būti reikalingas. Galų gale jums reikia plauti indus, o net po karštų vasaros dienų negalėsite be dušinio ar vonios. Labiausiai paprastas yra įrengti elektrinį vandens šildytuvą, kuriame yra karšto vandens tiekimas. Bet tada kyla klausimas – kokio tipo katilą geriau pirkti vasaros rezidencijai. Mes stengiamės padėti su jo sprendimu.

Kuris yra geriau pasirinkti: kumuliacinis ar tekantis?

80 litrų talpos bakasYra dviejų tipų sandėliavimo ir tekėjimo katilai. Antrasis tipas yra kompaktiškesnis, tačiau veikiant jis užima didelę srovę. Todėl, jei ant dagos nėra tokios pačios galios instaliacijos, kaip miesto namas, klausia, kuriuos katilus pirkti, be abejo, verta sustoti prie saugojimo įrenginio.

Papildomas katilas turi papildomų privalumų:

  • Tai yra vandens baterija, išlaikanti jos talpa. Jei vandens namuose nėra pakankamo pajėgumo (dėl nedidelio debito, vamzdžio skerspjūvio ar siurblio pajėgumo), jis lengvai susidoroja su didžiausiu vandens suvartojimu.
  • Maitinimo sutrikimo atveju (kuris kaimo vietovėse nėra retas), jis gali tiekti karštą karštą vandenį net tada, kai nėra įtampos.
  • Jei mokama už elektros energiją naktį (o šiandien – perėjimas prie tokių tarifų), tuomet ją galima programuoti taip, kad jos šildymo elementai veiktų, kai sumažėja kilovatvalandės kaina, ruošiant vandenį rytiniam dušu.
  • Jei toks vandens šildytuvas yra didesnis, jis taip pat gali būti elementas, sukuriantis sistemoje slėgį, net jei išjungtas centrinis vandens tiekimas arba siurblys.

Išaugę elektrinio vandens šildytuvo matmenys nėra tokie svarbūs vasarnamiui, kuriame nėra jokių problemų su laisvu vieta. Todėl atsakymas į klausimą, kuris yra geriau pasirinkti katilą, yra beveik vienareikšmis kaupiamasis.

Related  Šunų savarankiško aptvaro surinkimo principas

Katilai, kurie yra geresni, kaip rasti geriausią kainos ir kokybės pasirinkimą?

Tai dar vienas gana sudėtingas klausimas. Iki šiol ne šimtas gamintojų gamina katilus. Jei prieš keletą metų būtų galima patarti neperkaminti mažai žinomų Kinijos bendrovių produktų, bet pasikliauti prekių ženklais, kurie šiuo metu yra klausoje, tai šiandien – tai yra labai neteisingas požiūris.

“Celestial” gaminių kokybė labai gero lygio ir net tokie rūpesčiai kaip “Bosch” ar “Vissman” perkelia jų surinkimą. Tačiau perkant žinomo prekės ženklo įtaisą gali būti permokėta ne tiek už kokybę, kiek dėl jo šlovės.

Tuo pačiu metu katilas su nepažįstamą pavadinimas gali būti daug geriau ir funkcionalus, ir tuo pačiu metu daug pigiau. Todėl, sprendžiant katilų klausimą, kokia įmonė yra geresnė, būtina ištirti aparato dokumentaciją.

Jei katilo gamintojas yra rimtas, turi būti laikomasi šių sąlygų:

  • Į katilą bus pridėtas visas dokumentų rinkinys, įskaitant išsamų eksploatacijos vadovą, veiklos leidimą (sertifikatą) mūsų šalyje ir patvirtinimą, kad laikomasi galiojančių standartų.
  • Reikia atspindėti adresus ir kitą kontaktinę informaciją tiek apie gamintoją, tiek apie jos atstovus ir paslaugų centrus.
  • Kokybiškas vandens šildytuvas turi ilgą garantijos laikotarpį. Laikas, už kurį bendrovė prisiima atsakomybę už įrenginio tinkamumą, gali būti netiesioginis kriterijus nustatant, kuris katilas yra geriausia įmonė.

Taip pat galite paklausti pažįstamų apie katilo kokybę ir jo veikimo įspūdžius.

Pasak pirkėjų, kita galimybė ieškoti interneto yra geriausias katilas. Tačiau rezultatas turi būti vertinamas atsargiai. Dažnai paieškos robotai pirmuose puslapiuose pateikia ne pačias patikimesnes svetaines, o žmonių, kurie optimizavo puslapį, siekdami užsidirbti pinigų reklamai, produktą. Geriau patikrinti svetainės lankomumą, taip pat pabandyti palikti savo apžvalgą. Jei jis yra paskelbtas, tada visi kiti, parašė tikrus žmones.

Žinoma, reikia atkreipti dėmesį į technines charakteristikas – kodėl pirkti galingiausią katilą, net jei jis yra geriausias, jei šalyje yra ne daugiau kaip du ar trys žmonės. Mes neturėtume pamiršti apie įrenginio ekonomiją – būtinai palyginkite, kiek šildytuvas naudoja energiją tam tikram vandens kiekiui šildyti iki 50 laipsnių (turime tokį karšto vandens tiekimo standartą).

Related  Kokie mediniai laiptai gali būti pagaminti rankomis?

Kurį katilą geriau pasirinkti vasarą

Vaizdo įrašas: kuris bakas geriau katilui – nerūdijančiam plienui ar emaliui?