drenažas aplink namąVanduo turi žalingą poveikį, todėl privačios struktūros savininko pagrindinė užduotis – drenažas aplink namą. Jei sienos pradeda zamokat ar dėmių ant jų supeliję grybelis, ir rūsyje yra balų, tai reiškia, kad iš statybos proceso sunaikinimą jau prasidėjo. Šios pasekmės yra siaubingi įtrūkimai ir durų, taip pat langų iškraipymai. Galite sukurti patikimą hidroizoliacinę sistemą, nors tai gali būti gana sudėtingas procesas. Tačiau rezultatas – drenažas aplink namą ir aklą zoną sėkmingai papildys vienas kitą, taip pat užtikrins patikimą būsto apsaugą nuo sunaikinimo aklas aplink namą

Planavimo svarba

Drenažo sistemos planavimas aplink namąYra keletas bendrų priežasčių, dėl kurių lietaus ir ištirpinto vandens kaupiasi pastatų bazėje. Daug kas priklauso nuo:

 • žemės tipas (molis turi klampų nuoseklumą, todėl drėgmė nuteka labai lėtai);molio dirvožemis svetainėje
 • klimato sąlygos (stipraus sniego tirpdymo ar stiprios lietaus);
 • aukštas gruntinio vandens lygis.

Dėl to intensyvūs srautai nuolat kenkia pamatams. Atliekant sniego užliejimą gruntinis vanduo pakyla ir dirvožemis pradeda kristi. Be geros drenažo sistemos, jūs negalėsite be jos.

pastato nugriovimasTačiau, prieš drenažo aplink namą, turite atsižvelgti į šiuos dalykus:

 1. Pagrindo bruožai: tipas (poliai, plokštės, linijinis) gylis, forma ir apdirbimas.fondų tipai
 2. Žemė Jo sudėtis ir kokybė. Jei jis silpnas, reikės sustiprinti tranšėjos sienas.dirvožemio tipai
 3. Žemės komitetas privalo pateikti informaciją apie požeminio vandens, taip pat kitų šaltinių, atsiradimą.požeminio vandens atsiradimas
 4. Nustatykite labiausiai pažeidžiamą vietą, kurioje kaupiasi daug drėgmės. Norėdami tai padaryti, turite ištirti vietinį reljefą – svetainės nuolydį, taip pat depresijos formavimąsi.topografija
 5. Darbo laikas yra tik vasarą. Kadangi oras yra netgi besikeičiantis, būtina padaryti specialų baldakimą. Ant plokščių pritvirtinkite plastikinę plėvelę ir įdiekite ant pamato esančio drenažo. Tada lietus nebus plovimo tranšėjos ribas.
 6. Darbų kompleksas yra gana sudėtingas. Tai dažnai trunka du ar net tris mėnesius.

Visa tai baigsis kruopščiai suprojektuota hidroizoliacine sistema. Reikėtų atkreipti dėmesį į vietas, kuriose bus apžiūros ir saugojimo gręžinys. Apskaičiuokite sunaudojamos medžiagos kiekį:

 • vamzdžiai;vamzdis drenažui
 • griuvėsiai / keramzitas;skalda
 • geotekstilinis audinys;geotekstilinis audinys
 • smėlis;
 • jungiamųjų vamzdžių jungiamosios detalės, taip pat izoliacinė juosta;
 • žvyras.

Related  Kvarciniai šildytuvai, skirti sodams: privalumai ir trūkumai

drenažo sistemos vamzdžių tipaiTam reikės skirtingų įrankių. Tai apima kelis rūšių šluostės: bajonetą ir kastuką. Bazėje reikės išimti perteklių dirvožemio, o perforatorius – padaryti skylutes. Pickaxe, kanceliarinis peilis ir kiti reikmenys netrukdys kapitonui.

Žingsnis po žingsnio instrukcija drenažo sistemos statybai

skerspjūvio drenažo sistemaYra keletas šių drenažo sistemų montavimo galimybių. Kai kurie iškaso iš įprastų griovių pastato perimetru. drenažo grandinėStiprink juos lentomis ar kita medžiaga. Tokių struktūrų stoka – sugadinti visą svetainės interjerą ir greitai tapti netinkama naudoti.

tradicinis drobėStogo drenažas (paviršinis drenažas aplink namą) yra sumontuotas tam tikru šlaitu iki pagrindo. Jie susideda iš vamzdžių, kurių viršutinė dalis yra grotelių pavidalo, atidedant šiukšles. Vietoje to gali būti naudojamos specialios latakai ar padėklai. audros kanalizacijaNeišvengiama drėgmė pateks į juos ir nutekės į jam skirtą vietą. Toks kanalizacija idealiai tinka regionams su drėgnu klimatu, kur labai dažnai lietus ir daug sniego.paviršinis drenažas

Labiausiai patvarus ir patikimas pripažintas zasypnaya hidroizoliacijos. Kiekvienam namo pamato tipui yra tokio drenažo įrengimo schema. Pavyzdžiui, prieš pradedant plokščių užtvindymą, drenažo įrenginys jau turi būti klojamas. Priešingu atveju turėtum šiek tiek kepti. Tai netaikoma juostų ir polių atramoms.

Paruošimas

tranšėjos kasimas aplink namąViskas prasideda nuo pastato pamato kasimo. Plokštės turi būti kruopščiai išvalytos nuo nešvarumų ir statybinių medžiagų. Jie turi kruopščiai išdžiūti. Tada išorinė šios sienos dalis yra tokia:

 • Gruntas su bituminiu žibalu;
 • tepkite mastiką, pagamintą iš bitumo;
 • ant vis dar sauso paviršiaus pritvirtinkite tinklelį glaistikliui (padalinti į 2 mm);
 • Kitas dengiančios medžiagos sluoksnis turi būti naudojamas praėjus 24 valandoms po to, kai ankstesnysis džiovintas.

pamatų gydymasApibendrinant, rekomenduojame šepetėlius valyti švitriniu popieriumi, kad paviršius taptų lygus. Kai viskas bus paruošta, galite pradėti pagrindinį procesą.tvirtinimo tinklelis į mastiką

Griovių matmenys

kasti griovįIš anksto suplanuotas svetainių planas, net ir pats primityvus, padės tinkamai pažymėti teritoriją ir ekonomiškai išleisti medžiagą. Pagrindo drenažo sistema apima tinkamai iškastų tranšėjų ir patikimų vamzdžių sistemą. Trinkelės turėtų atitikti šiuos parametrus:

 • atstumas nuo rūsio yra ne mažesnis kaip metras arba 1,5 m;
 • plotis apskaičiuojamas taip: iki vamzdžio skersmens pridėti 20 cm;
 • gylis 50 cm žemiau pastato pagrindo;
 • nuolydis didėja iki vietos, kurioje surenkamas skystis (1 cm per kiekvieną metrą).

Plastikiniai, asbestcemenčio ir keraminiai vamzdžiai sėkmingai naudojami drenažo sistemų montavimui. Gamintojai gamina polimerines šių gaminių, kurie yra padengti specialiu dangteliu. Ši neaustinė filtro medžiaga apsaugo talpyklas nuo dumblo susidarymo.

trimito schemaNorint atlikti norimą šališkumą, reikia užpilti smėlį. Po to specialų įtaisą reikia išpjauti ir iškasti 10 cm smėlio mišinio sluoksniu. Vėl pakreipkite dugną, patikrindami nuolydžio lygį.

Related  Sodo namelių parinkimo taisyklės

Vamzdynų montavimas

drenažo vamzdžių klojimasKai tranšėjos yra paruoštos, jas reikia tankiai užklijuoti geotekstiline medžiaga. Kiekvienas šoninis supjaustymas turi išsikišti 30 cm ar daugiau, priklausomai nuo tranšėjos pločio. Ant drobės užmiega didelių žvyro gelžbetonio žvyras, pritaikant jį prie grunto nuolydžio. Vamzdyno drenažo įrengimas aplink namus yra toks:

 • Padaryti smulkias nuolaužas griuvėsiuose (po vamzdžiais);
 • Padėkite juos centre, šiek tiek sulenkite ir paspauskite;
 • prijungti jungiamąsias detales su detalėmis;
 • užmigti su skalda (10-20 cm sluoksnis);
 • Geotekstilinis audinys sujunkite ir siūkite juosteles ar juosteles su siūlu arba klijais.geotekstilinio audinio naudojimas

Siekiant užtikrinti, kad vamzdžių sankryžoje nebūtų nutekėjimų, naudojama apvija. Keletas izoliacinės juostos sluoksnių – sistemos sandarumo garantija.

Visi šie plastikiniai kanalai turi būti prijungti prie pagrindinio vamzdžio, kuris pašalina drėgmę vandens imtuvams. Tada naudokite upės smėlį, kad užpildytumėte tranšėjos tūrį. Ant jo užpilkite likusį dirvožemį, kad susidarytumėte gerą tuberkulį. Pagal išorės veiksnių įtaką žemė vis tiek atsiskaitys. Dėl to toks piliakalnis bus lygus horizonto ir be depresijos formavimo.

drenažo vanduo iš drenažoPer šiuos darbus turite nuolat tikrinti pasirinktą nuolydį. Norėdami tai padaryti, galite nuversti laidą ar lyną palei namą, kuris taps lygiu.

Vandens šuliniai / šuliniai

vandens iš vandens išleidimo vamzdžio vandensVanduo nutekamame vandenyje namuose nesikaupia, jis turėtų būti pašalintas. Tai galima padaryti naudojant specialius šulinius. Be to, jie reikalingi sistemai išvalyti ir reguliariai aptarnauti sistemą. Šiuose šuliniuose, kurie turi būti pašalinti iš pastato 5 m atstumu, surenkamas visas drėgmės perviršis. Jie įrengiami po kanalizacijos vamzdžiu (1 m), bet ne lygiu su požeminiu vandeniu. vaizdas į šulinįŠiuolaikiniai projektai rodo, kad svetainėje turėtų būti keturi tokie vandens šaltiniai, kiekviename užduoties kampe.

Pagal standartus drenažo sistemos yra aprūpintos keturiais patikrinimo tipo šuliniais, o du – sulaikymo vieta. Vienas yra tvirtinamas prie audros kanalizacijos sistemos.

šulinių ir vandens surinkėjasŽemiausias taškas bus giliau nei visi kiti. Jo skersmuo priklauso nuo talpyklos dydžio:

 • plastikinis rezervuaras;
 • suvirintos konstrukcijos;
 • gelžbetoniniai žiedai;
 • mesti konstrukcijas.

Related  Gręžimo įrankių rūšys ir kovos metodai

iš betono žiedų ir plastiko statinėsUždėkite geotekstilinę medžiagą ant duobės dugno, tada prijunkite konteinerį prie žemės, kad jis nejudėtų dėl nuošliaužų. Neužpildykite žvyro, susimaišiusio su žeme.

Kai kuriais atvejais drenažas aplink namą rankomis reikalauja papildomų išlaidų. Priėmimo taškas gali būti didesnis nei nuotekų vamzdžiai, todėl reikia siurbimo įrangos. Kartais dujotiekis nėra pakankamai gilus, todėl jums reikės sumontuoti šildymo kabelį.

drenažo sistema priemiesčio rajoneVisos šios sudėtingos ir brangios procedūros vertos. Galų gale savininkas gali apsaugoti vienuolyną nuo kenksmingo drėgmės poveikio. Tai prisideda tik prie kokybės namuose aplink namą. Jis yra įrengtas keliais būdais. Kiekvienas meistras pats nusprendžia, kurį pasirinkti.

Vaizdo įrašas apie drenažo sistemas aplink namą