diskinis pjūklas medžiuiKiekvienam medžiagos tipui ar skyriui reikalingi tam tikri įrankiai. Žiedinis pjūvis ant medžio gali būti stacionarus ir mobilus, turi įvairius gebėjimus ir papildomas galimybes. Yra daug parametrų, kuriuos turėtumėte orientuoti į teisingą pasirinkimą.

Mobilus ar stacionarus pjūvis?

Lengviausias parametras, kurį reikia įvertinti, yra tik 2 variantai:

 1. Stacionarus įrenginys yra stalas su įmontuotu cirko pjovimo medžiu, kuris tęsiasi apie trečdalį. Idealiai tinka verslui pjauti tiesias lygias sijas. Paprastai tokiai mašinai reikalingas specialus elektros tinklas (trifazis), todėl jo neįmanoma įdėti namuose.fiksuotas montavimas
 2. Naudojant rankinį įrankį, naudojamas elektrinis variklis su sukamuoju mechanizmu, kuriuo galima pritvirtinti įvairių diametrų pjūklų mentes. Toks įrankis idealiai tinka rankiniam darbui. Tai leidžia jums atlikti įvairius veiksmus, tačiau tokio darbo atlikimas nėra didelis.mobilusis diskinis pjūklas

Žemiau apžvelgsime, kaip pasirinkti ir įsigyti diskinį rankinį pjūklą ant medžio. Stacionarūs modeliai yra per daug skirtingi, todėl juos reikia išmontuoti atskirai.

Pjūklo galia

diskinis pjūklas makitaVisus įrankius galima suskirstyti į kelias galios kategorijas:

 1. Galia svyruoja tarp 500-1200 vatų. Naudojamas pjaustyti lentes iki 45 cm storio. Tuo pačiu metu disko skersmuo negali viršyti 160 mm. Gana pigūs pjūklai, kurių pakanka daugumai namų darbų.
 2. Galia svyruoja nuo 1200 iki 1800 vatų. Jie naudojami pjovimui iki 60 cm storio. Diskų skersmuo tokiu įrankiu gali būti padidintas iki 200 mm. Šis pjūvis gali būti vadinamas pusiau profesionaliu aparatu.
 3. Didžiausi įrankiai turi galia nuo 1800 iki 2500 vatų. Naudojamas pjaunant rąstus iki 75 cm skersmens. Toks agregatas taip pat gali būti naudojamas plienui pjaustyti. Jį galima įterpti iki 350 mm skersmens diskų. Labai didelis ir sunkus profesionalus įrankis.

Galia priklauso nuo to, kokį didžiausią skersmens gali turėti diskas.

Veiklos rodikliai

cirkuliacinis pjūklas eksploatuojantPrieš pasirenkant ir perkant medienos pjūklą, ypatingą dėmesį reikia atkreipti į įrankio charakteristikas:

 1. Atstumas, kurį pjūklas gali patekti į medį, tiesiogiai priklauso nuo disko skersmens. Įėjimo gylis yra svarbiausias parametras.
 2. Sukimosi greitis yra antras svarbiausias rodiklis. Iš to priklauso darbo kokybė ir darbo našumas. Kuo aukštesnis sukimosi greitis, tuo mažiau medžių yra defektai ir mikroskopai.
 3. Kampinis pjovimas yra kampas, kuriuo mašina gali dirbti. Kai kuriais atvejais ši galimybė yra nepakeičiama. Paprastai leistinas nuolydis daugeliui prietaisų yra 45o, bet yra pjūklų, kurie gali atlikti pjovimą 60 kampuo.
 4. Autonomija. Kai kuriais atvejais jums reikia įsigyti komplektą, kuris gali būti naudojamas su baterija. Tokių gaminių galingumas paprastai yra mažas, tačiau įrankis gali pjauti medį 20-50 minučių.
 5. Sklandus paleidimas Pasirinktinis parametras pasirenkant, bet labai naudingas. Sklandus sukimosi pradžia ir sustabdymas išsaugokite įrankį, prailginkite tarnavimo laiką.
 6. Atsitiktinės starto blokavimas. Ši funkcija yra būtina siekiant užtikrinti didesnį saugumą.
 7. Pjovimo svoris yra svarbus parametras, nes įrankis eksploatacijos metu turi būti laikomas nepriklausomai. Masė yra tiesiogiai susijusi su pjūklo galia, tuo aukštesnė, tuo sunkiau įrenginys. Bet vis tiek galite rasti galingų įrankių su mažo svorio.

Medžio disko pjūvis gali dirbti tik su mediena, metalui, kurį reikia įsigyti kitoje įrangoje.

Tačiau, jei reikia, tas pats įrankis gali pjaustyti fanerą, laminatą, medienos drožlių plokštę, drožlių plokštę, plastiką, šiferį, plastikinį stiklą. Taip pat galima apdoroti kitas medžiagas, kurios yra panašios į medieną kietumo ir tankio požiūriu.

Related  Mes pasirenkame siurblį, skirtą lauko namelių laistymui iš barelio

Profesionalūs ar mėgėjų pjūklai

pjaustyti barąProfesionalus įrankis pirmiausia pasižymi dideliu galios ir didelio skersmens disko, kuris yra leistinas įdėti į pjūklą. Tai įtakoja, kiek medienos galima pjauti su mašina. Tačiau profesionalus įrenginys skiriasi ne tik šioje srityje, tačiau yra keletas privalumų:

 1. Pjovimo kampo reguliavimas tiksliau nustatomas laipsniais, taip pat daug labiau patikimas nuolydžio nustatymas.
 2. Daugelyje profesionalių padalinių yra dizaino sprendimų, kurie numalina vibraciją, todėl darbas tampa patogesnis ir tikslus.
 3. Įrankyje yra tvirtinimo detalės, skirtos tvirtinti ant specialios mašinos, dėl kurios galima dar labiau išlyginti.
 4. Daugelis profesionalių įrankių, nepaisant didelės galios ir didelio variklio tūriai, yra mažo svorio. Tai pasiekiama lengvųjų, bet stiprių lydinių konstrukcijos pagrindu.

Pasirinkite diską pjūklei

pjovimo diskaiPjovimo kokybe labai priklauso nuo to, kokio tipo pjūklo medziaga yra medyje.

 1. Karbido audeklas. Paprastos plokštės, kurios dažniausiai naudojamos. Jie tarnauja ilgą laiką, lengvai įeina į medį ir atlaiko krovinį.
 2. Jei norite pagaminti mažiausio storio pjūvį, turite nusipirkti diskų su kintamojo aukščio dantukais ir taškiniais peiliukais su čiaupais.
 3. Dėl radialinio arba švytuoklinio pjovimo būtina įsigyti tinkamus specializuotus diskus.

Atkreipkite dėmesį, kad diskai turėtų būti pagaminti iš profesionalios įrangos. Didelio stiprumo karbido ašmenys yra supjaustyti deimantiniais įrankiais. Standartinius failus galite tvarkyti tik su failais.

Diskinių pjūklų peržiūros vaizdo įrašas