Grąžto stendas palengvins dalies apdorojimąGręžimo, atsuktuvų ir perforatorių stendas yra stacionarus įtaisas, prie kurio yra sumontuoti gręžimo įrankiai. Dauguma gaminamų laikiklių riboja sėjamosios kaklelio dydį ir neviršija 43-45 mm. Dėl tokių prietaisų naudojimo visiškai tiksliai ir sklandžiai galima gręžti medines medžiagas, metalus, plastikinius gaminius ir pan. Be to, laikikliai sugeria vibraciją, todėl darbas tampa paprastesnis ir patogesnis. Savo rankomis galite statyti gręžtuvą.

Kas yra turėtojas

Jei gręžta medžiaga yra labai sunki, labai sunku padaryti tiesią skylę. Ypač sunku gręžti kampu, pavyzdžiui, 45 °. Gręžtuvas gali nulenkti arba pertraukti skylę, todėl ji bus didesnė. Būtent šiais tikslais naudojami gręžimo stendai. Turėtojas kartu su įrankiu paverčia maža mašina. Jo atlikto darbo kokybė visiškai priklauso nuo stovo.

Prieš įsigydami turėtoją, turėtumėte atidžiai patikrinti visas judančias dalis, kad būtų galima žaisti. Taip pat būtina atkreipti dėmesį į kaklo ir smūgio skersmenį, nes galimas gręžimo gylis priklauso nuo pastarojo.

Naudojant stelažą, gręžimas tampa tikslesnisKuo didesnis yra gręžimo turėtojas, tuo patikimesnis bus. Galima tiekti viduje apdorotą medžiagą arba ją galima įsigyti atskirai. Šis prietaisas ne tik užfiksuoja ruošinį, bet ir užtikrina saugesnį darbą. Renkantis stalviršį, įsitikinkite, kad pagrindo viduje yra skylės (tvirtinimo detalės). Dauguma laikiklių yra kompaktiški, todėl juos patogu naudoti net mažoje patalpoje, pavyzdžiui, butuose. Gręžimo rėmo dydis gali būti 15×20 cm, o jo aukštis – apie 50 cm. Svoris svyruoja nuo 2 iki 6 kg. Gręžimo gylis nuo 6,5 iki 7 cm.

Lentynos gaminamos daugiausia išardomos, surinkimas ir analizė užtrunka tik keletą minučių. Kai kurie laikiklių modeliai pagaminti taip, kad juos būtų galima sureguliuoti pagal reikalaujamus reikalavimus (didinti gręžimo gylį).

Jei stovas turi bet kokios detalės atatranką, tada priveržkite užveržimo varžtus arba uždėkite gumines pamušalas probleminėse srityse. Tai nedelsiant pagerins gręžimo skylių kokybę net pažeidžiamose dalyse.

Ką ieškoti renkantis turėtoją gręžimui

Renkantis stalą, būtina atsižvelgti į keletą svarbių detaliųPrieš perkant stelažą, būtina patikrinti gręžtuvą, jei jame yra nukreipimo apykaklė. Kai kuriems nestrigusių įrankių modeliams tai gali būti, ir be jo, tvirtinimo įtaisas gali būti neįmanomas. Kaklas yra keli centimetrai ilgio cilindras. Jis yra šalia kasetės. Dauguma sėjamųjų modelių turi standartinį kaklo skersmenį – 4,3 cm. Sėjamojoje yra specialus žiedas, kuriame įrankis tvirtinamas varžtais.

Kita svarbi detalė yra pagrindinė plokštė. Iš kokios medžiagos jis pagamintas, kokie matmenys ir svoris priklauso nuo to, kiek gerai jis sugeria vibraciją. Ketaus pagrindas stovi geriau nei aliuminio lydinio uždavinys. Plokšte turi būti įrengtos darbastalio skylės arba tvirtinimo detalės, taip pat tvirtinimo vietos.

Kuo didesnis atstumas tarp centrinio stulpelio ir gręžimo ašies, tuo didesnis medžiagos dydis.

Norint, kad gręžtuvas būtų sklandžiai nuleistas, laikiklis turi spyruoklę. Būtina tik atlaisvinti rankenėlės spaudimą, nes jis automatiškai pakelia įrankį. Daugelis stovo modelių turi funkciją, leidžiančią reguliuoti gręžimo gylį. Tai ne tik padeda neviršyti reikiamo gilinimo, bet ir daro darbą paprastesnį, ypač kai reikia atlikti daugybę vienodų skylių. Dėl sėjamosios stovo turi būti skalė, norint nustatyti panardinimo lygį.

Turėtojo sparky SP-43 apžvalga

Stand Sparky SP-43Sparky SP-43 skirtas gręžimui, kurio kaklelio dydis yra 4,3 cm. Pagrindo plokštė išpilta iš ketaus, todėl darbas tampa patogesnis ir saugus, taip pat padidinamas laikiklis. Be to, didelis svoris sumažina tikimybę, kad perjungimo stovas bus naudojamas. Plokščio kojos padengtos guma, todėl laikiklį galima montuoti ant lygaus paviršiaus. Užsegimo žandikauliui yra skylių. Visos laikiklio dalys yra tinkamai sureguliuotos, todėl visiškai pašalinamos užuominos.

Specifikacijos Sparky SP-43:

 • aukštis – 55 cm;
 • darbinis smūgis – 7 cm;
 • matmenys – 16×16 cm;
 • didžiausias panaudoto įrankio svoris 3 kg;
 • atstumas nuo stendo iki gręžimo ašies – 12,5 cm;
 • laikiklio svoris – 6 kg;
 • kilmės šalis yra KLR.

Nuleidimo pavara yra didelės guminės rankenos formos, todėl darbas tampa dar tikslesnis. Gręžimo stovas Sparky SP-43 gali būti naudojamas metalui, medienai, keramikai ir tt.

Bet kurio modelio laikiklis yra geriausiai pritvirtintas prie fiksuoto paviršiaus, tai ne tik užtikrins tikslų gręžimą, bet ir saugų.

Stovo Encore 50429 apžvalga

Rack Enkor 50429Modelis Enkor 50429 veikia tuo pačiu principu. Tai metalinis pagrindas su vamzdžiu ir prie jo pritvirtintu mechanizmu. Dėl pastarosios prietaisas juda. “Encore” versijos 50429 gręžimo padėtis leidžia lengvai perkelti įrankį ir tik vieną tiesią liniją. Šį savininką galite naudoti tiek namuose, tiek darbe. Jame yra šešiakampis raktas ir operacijos instrukcija.

Turėtojo specifikacijos Encore 50429:

 • gręžimo nustatymo kaklelio dydis yra 4,3 cm;
 • darbinis smūgis – 6,5 cm;
 • aukštis – 50 cm;
 • matmenys – 21×21 cm;
 • svoris – 4,7 kg;
 • kilmės šalis yra KLR.

Stovas taip pat gali būti paverstas gręžimo mašina. Šiuo atveju prie laikiklio tvirtinamas atskiras elektrinis variklis, papildytas reikiamomis detalėmis. Rankiniu būdu pastatytas stovas turi daug privalumų, palyginti su pirkimu. Savo surinkimui galite naudoti improvizuotą medžiagą, taip pat turėsite galimybę nustatyti reguliuojamą tvirtinimo mechanizmą, skirtą grąžtai su skirtingais kaklo dydžiais.

Vaizdo įrašas apie gręžimo “Sparky SP-43” stendą