Bonsai bonsaiFlaming v jesenných kríkoch vretena trávy sú originálne a nekomplikované ornament pre záhrade pozemok a parapet v dome. Ale ako pomerne veľká rastlina, ktorá v závislosti od druhu a odrody dosahuje výšku 1 až 9 metrov, môže sa stať kultúrou potu?

Ukázalo sa, že strom listnatý vreteno a vždyzelené formy východu už dlho používa pre pestovanie bonsajov milovníkov miniatúrnych živých skladieb.

Použitie kompetentného prerezávania a metodickej tvorby koruny pomáha skrotiť rozmnožovanie vnútorného kvetinového vretena. Niekoľko rokov po výsadbe, skutočný strom rastie z odrezkov s robustným kmeňom, zakrivenými konármi a krásnou korunou zdobenou lístia a neobvyklým ovocím.

Izbové lešeniePri kultivácii hrnca sa častejšie vyberú opadavé druhy, napríklad európska trávnatá tráva alebo okrídlená vretenová tráva. V tomto prípade, červené listy a svetlé ovocie-boxy, ako sa očakávalo, na jeseň na jeseň, a po určitej dobe pokoja sa začiatkom jarnej strom sa prebudí a začne novú sezónu vegetácie.

Ak kvetu miestnosti – Euonymus vždyzelené odrody, napríklad, japonský Euonymus, konáre sú pokryté červenú, fialovú alebo pestré lístie, ale životne dôležité procesy rastlín spomaľuje, čím sa mení aj starostlivosť.

Zasadený v obmedzenom objeme hrnca zostáva vretenom dlhodobá kultúra, ktorá má svoje vlastné preferencie a charakteristiky a vyžaduje individuálny postoj a prístup.

Ako zvládnuť priestorové vreteno, pristátie a starostlivosť, ktoré sa nevykonáva vonku, ale vnútri?

Pravidlá starostlivosti o vreteno v podmienkach miestnosti

Berezklet potrebuje mierne zavlažovanieZáhradné vreteno je známe svojou dobrou prispôsobivosťou a nenáročnosťou. Dokonca sa o neho môžu starať milovníci okrasných plodín.

 • Krov dobre robí v takmer každej pôde, hlavnou vecou je, že substrát je voľný a priepustný pre vlhkosť a vzduch.
 • Euonymus všetky druhy zle znáša tieň, ale v kompaktnom plochom korunou a svetlé farby jesenné lístie sa môže dosiahnuť len v prípade, že Bush zasadil v dobre osvetlenej plochy alebo aspoň v čiastočnom tieni.
 • Suchý vzduch tiež neškodí Bushovi, ale vyschnutá pôda môže spôsobiť, že lístie bude vädnúť a jej predčasný pád.
 • Obdobie odpočinku trvá od novembra do apríla, v chladnej sezóne. V týchto mesiacoch rastlina takmer nepotrebuje vlhkosť a živiny. Osvetlenie púzdra klesá.

Tieto rovnaké pravidlá by sa mali dodržiavať pri výsadbe a starostlivosti o miestnosť, ako na fotografii, vreteno.

Výsadba a následná starostlivosť o kyslé klíčky

Vreteno je zasadené do malých nádobPre vreteno musí vyžadovať voľnú pôdu so slabou zásaditou reakciou, množstvom živín a dobrou priepustnosťou. Ak závod nie je naplánovaný ako pevný tvar, môžete si vziať zmes trávnika, piesku a humusu.

Pre bonsai v substráte je užitočné pridať pôdu pre lepšie uchopenie koreňového systému malým množstvom hlinenej kómy.

Na obmedzenie rastu puzdra a na uľahčenie starostlivosti o vreteno sa výsadba uskutočňuje v malom hrnci, ktorý má šírku rovnú alebo väčšiu ako hĺbka. V spodnej časti nádrže sa odvádza dreň na odstránenie vlhkosti z rastliny a zabraňuje hnilobe koreňov.

Vreteno vo vnútri miestnostiPri výsadbe je dôležité zachovať integritu pôvodného pôdneho kómu okolo koreňov. Preto sa rastlina spustí do drážky, ktorá bola predtým vyrobená v substráte, potom sa dutiny naplnia pôdou a jemne sa zhutnia. Pôda počas výsadby by mala byť mokrá, rovnako ako koreňový systém rastliny.

Starostlivosť o vreteno po výsadbe poskytuje:

 • pravidelné zalievanie, ak je horná vrstva pôdy suchá pod krovom;
 • komplex top-dressing znamená od apríla do septembra s frekvenciou 2 krát za mesiac;
 • pokropenie korunky vretena v mimoriadne horúcich letných dňoch;
 • Vytvára sa prerezávanie koruny pred aktívnou vegetáciou;
 • prischipku sa objavujú v letných bočných výhonkoch;
 • hygienické prerezávanie v jesennom období;
 • transplantácia rastlín každé 3-4 roky.

V domácnosti sa vretenové ložisko cíti dobre na západných alebo východných oknách.

Je lepšie chrániť rastlinu pred priamym slnečným žiarením, a ak je to možné, najlepšie je udržiavať kríky na čerstvom vzduchu od jari až do jesenného chladenia. Zimné vreteno sa uchováva v chladnej miestnosti. Zavlažovanie je veľmi riedke, nie je potrebné hnojenie.

Reprodukcia vretena v domácnosti

Vnútorné kvetinové vretená sa môžu rozmnožovať pomocou semien získaných z dozretých a otvorených krabičiek a tiež odrezaním.

Ak má kvetinárka semená vhodnej kvality a kvality, umiestnia sa do nádoby s navlhčeným pieskom a tri mesiace sa posielajú do domácej chladničky. Približne k nulovej pozitívnej teplote vytvrdne materiál na výsadbu a aktivuje sa pitting.

Semená listov vretenaNa konci stratifikovaného obdobia sa nádoba odstráni z chladu a umiestni sa na jasne osvetlené miesto, predtým pokryté sklom alebo fóliou, aby sa zabránilo odparovaniu vlhkosti.

 • Zahriatymi semenami sa prenesie na vrstvu drobivého sterilizovaného substrátu, ktorý je položený na povrchu a jemne prisypayut tenkou vrstvou piesku.
 • Potom rozprašujte pôdu z rozprašovacej pištole.
 • Kontajner uzavretý fóliou sa umiestni do skleníka.
 • Na klíčenie semien vnútorného kvetinového vretena sa vyžaduje konštantná teplota vzduchu medzi 22 a 27 ° C.
 • Každých 4 dni sa monitoruje stav pôdy, ktorý sa v prípade potreby postrieka a zásobník so semenami je vetraný.

Semená rastlín sa nelíšia rýchle a priateľské klíčenie, preto násobenie vretena týmto spôsobom je dosť namáhavé a nie vždy úspešné.

Dlho očakávané výhonky sa môžu objaviť až 8 týždňov po zasiatí. Keď sa na semenákoch objavia skutočné listy, sú jemne ponorené. Ďalší vývoj sadeníc sa uskutočňuje vo vnútri alebo na terase, chránený pred prievanmi a studeným vzduchom.

Semená listov vretenaReprodukcia vretena s rozmnožovaním odrezaním prináša lepšie výsledky ako získanie sadeníc zo zberaných semien. Odstráňte v auguste alebo septembri od vrcholov zdravých výhonkov, výsadbu materiálu zakorenené v miestnosti skleníku, ponoriť do zmesi rovnakých častí umývaného piesku a rašeliny. Keď odrezky získavajú svoj vlastný koreňový systém, sú transplantované na trvalé miesto. Najlepšie je to urobiť skoro na jar.

Škodcami a chorobami vnútorného kvetu vretenových listov

Rovnako ako kríky v otvorenom priestore, malé vreteno miestnosti musí byť chránené pred chorobami a hmyzom škodcami. Najčastejšie sa pestovatelia kvetov stretávajú s poškodením rastlín, ktoré oslabujú kultúru potu. Nie je vylúčené, že vreteno je pokryté pochvou, roztočom a škodlivými hubami.

Aby sa zabránilo smrti zeleného domáceho miláčika, robia to nielen so systémovými prípravkami, ale tiež vyvíjajú starostlivosť. Vysádzanie listov vretena sa vykonáva iba v dezinfikovanej pôde.

Zakorenenie vnútorných rastlín odrezaním – video