Seedling GeigerJe ťažké uveriť, ale existujú ornamentálne-listnaté rastliny, jas zelenej, ktorá môže zatmenie najkrajších kvetov. Bude to mať – geiger, výsadbu a starostlivosť v otvorenom teréne, za ktorými sú pomerne jednoduché a cenovo dostupné pre letných obyvateľov v mnohých regiónoch Ruska.

Opis geicher pre otvorenú zem

geiger na kvetinový záhonVšetky druhy geochera existujúce v prírode pochádzajú z amerického kontinentu. Tu rastliny z kamelomských rodín ospravedlňujúce ich pôvod sa usadili na kamenných pustinách strediska a juhu USA a niektorých častiach Mexika. Väčšina rastlín, skopírovaných človekom, sú trvalé listnaté a listnaté kultúry. Podľa opisu, v otvorenom priestore Geicher, tvoriaca nádherná rozeta listových listov listov, v závislosti od ročného obdobia, mení ich farbu a zázračne premieňa roh záhrady, ktorá je k nej pridelená.

Vzhľad listov závisí nielen na sezóne, ale aj na druhu geicher. Kvôli dvojfarebným alebo trojfarebným listom so zubami zubov, hladkých alebo zvrásnených okrajov sa môže premeniť najviac nepríjemná oblasť.

Dekoratívny efekt dopĺňa kvitnutie počas celého leta. Najjasnejšie kvetenstvo na vzpriamených stopkách sú gejzíry krvavo-červené s malými korunovými odtieňmi. V iných druhoch sú kvety prevažne biele alebo ružové, zhromaždené v riedkej panikulárnej kvitne.

Kedy sa pestuje geiger v otvorenom priestore? Čo potrebujete vedieť o povahe rastliny a jej preferenciách?

Podmienky pre pestovanie geyheers v otvorenom teréne

mulčovanie kešuZvyčajne pre opadavé listnaté rastliny si vyberajte dobre osvetlené miesta, kde jasné farby na listoch budú vyzerať najvýhodnejšie. Avšak, Geiker ľahko rastie obyvateľov pod korunami stromov, a na otvorenej ploche môže vdýchnuť a bude vyžadovať časté rozsiahle zavlažovanie. Preto je pre ňu lepšie nájsť miesto s ľahkou ochranou pred horúčavou poludňajším slnkom, ale nie v hustom tieň, ktorý “otrie” nezvyčajné listy z listov, takže len zelené pozadie.

Požiadavka v dostatočnom osvetlení je obzvlášť dôležitá pri vykonávaní výsadby na otvorenom priestranstve a pri starostlivosti o pestrú formu geyheroy.

Napriek svojmu živému vzhľadu táto trvalka je nenáročná a s náležitou starostlivosťou rastie v predmestských oblastiach. Pri sadení geyher často susedia s hostiteľmi, ihličnaté plodiny, trávnaté rastliny zemné pokrytie a kríky, rovnako ako vysoké druhy kvitnúcich.

Pri výsadbe a odchode na otvorenom teréne nie sú trvalí geicisti náchylní k zloženiu a výživovému stavu pôdy, ale netolerujú:

  • nadmerná kyslosť pôdy;
  • vysoká hustota pôdy v lokalite;
  • stagnácia pôdy, roztavenej a dažďovej vody.

Related  Problémy dracaena – žlté a suché listy

Na voľnom substráte, ktorý si zachováva mierne množstvo vlhkosti, sú rastliny obzvlášť bujné.

Čas na pestovanie kvetov na otvorenom teréne

Geiger zo semien v bankeV prírode sa geychers reprodukujú semená a vegetatívne rast rastlinných listov. Je lepšie použiť druhú metódu na záhrade.

Bohužiaľ, semená zozbierané zo záhradných odrôd nezachovávajú odrodové vlastnosti rastlín a od nich rastú rastliny, ktoré sú v blízkosti divých rastlín.

Je oveľa jednoduchšie získať geyčera požadovanej odrody – používanie sadeníc, pestovaných a osiva osvedčeného producenta alebo rozdelenie dospelého rozetadla.

Semená sa zasielajú v skrátenom jar v kontajneroch. V skleníkových podmienkach sa prvé výstrely objavia po 4-6 týždňoch. Keď sa na výhonkoch otvoria skutočné listy, rastlina sa prenesie na otvorenú plochu. Vzhľadom na budúci rast sú zásuvky vysadené vo vzdialenosti 20 cm od seba.

V máji alebo na začiatku jesene sedia veľké, častejšie 3-4 letné rozety, ktoré strácajú kompaktnosť a rozpadajú sa. To znamená, že v blízkosti hlavnej továrne sú deti a je čas ich oddeliť.

Vysádzanie trvalého geigeru na otvorenom teréne a starostlivosť o rastliny

vylodenie na otvorenom teréneK novým rastlinám bolo viac “načechraných”, na každej delenke odišli 2-3 rozety s vlastnými oddenkami. Ak z nejakého dôvodu nemá sadenica korene, nemala by byť vyhodená. Rezy s niekoľkými listami a kusom stonky môžu byť zakorenené, ošetrené stimulantom a vysadené v pieskovitej zmesi. Vo stinnom skleníku sa korene tvoria za 3-4 týždne.

Ak sú odrezky prijímané v máji alebo júni, čas na vysádzanie zemiakov na otvorenom teréne padá na strednú alebo druhú polovicu leta. Pôda pod takýmito rastlinami je nevyhnutne mulčená a samotné sadenice sú chránené pred jasným slnkom.

Na odrezky a veľké časti sú rezané miesta práškové drveným uhlím. Priestory pre Geiger by mali mať hĺbku minimálne 30 cm a rovnaký priemer. Keď sa táto kultúra používa ako obruba, vzdialenosť medzi puzdrami je zvyčajne 25-35 cm.

Related  Starostlivosť o bokarney doma na fotografii

sadenie a napájanie geyerPo výsadbe sa rastliny napojia a pôda pod nimi je posypaná rašelinou, s peregrilnými pilinami alebo nasekanou trávou.

Starostlivosť o geyhera po výsadbe na otvorenom teréne

rozmanitý geiger na záhradeTieto rastliny sú hygrofilné. Preto základná starostlivosť o Geiger po výsadbe na otvorenom poli zahŕňa:

  • pravidelné zavlažovanie, zabraňujúce vysušovaniu pôdy;
  • uvoľnenie pôdneho povrchu pod krídlami a blízko nich;
  • Plevel buriny;
  • top-dressing, ktorý začína od druhého roka života a je vykonávaný pomocou komplexných prostriedkov pre ornamentálne-listnaté plodiny.

V teplej sezóne, geichers vody 3-5 krát týždenne. Pri teple a pri neprítomnosti dažďa je lepšie navlhčiť pôdu denne ráno alebo po západe slnka.

K listom geyhery nie sú žiadne stopy popálenin, ktoré by mohli byť vyblednuté, ak je to možné, musí byť kondicionér udržiavaný čo najbližšie k zemi.

Všetky rastliny tohto rodu sú v kvete, ale nie vždy kvetiny žerucha sú príliš atraktívne. Ak zasahujú do vnímania kvetinovej záhrady alebo po uschnutí, stopky sú odstránené, odrezané pod základňou. Pre zimné kríky nechajte s listami. Na prameň základne zásuviek nie je ovplyvnený prel, je lepšie ich pokryť voľným lapnikom, dubovými vetvami, netkaním a mulčovaním.

Všetko zaujímavé o Geychers – video