dahlias ročné na letné sídloDahlias ročníky, výsadba a starostlivosť, ktoré sú jednoduchšie ako pre viacročné odrody, je to najlepšie riešenie pre začínajúcich záhradníkov. Tieto odrody sú tiež vhodné pre studenú klímu, keď neexistuje spôsob pestovania rastlín v skleníku. V kráse a množstve kvitnutia, nie sú nižšie ako celoročné dahlia a majú veľké množstvo odrôd a odrôd.

Charakteristiky vysádzania ročných odrôd dahlí

Výsadba a starostlivosť o ročné dahlia nie je ťažké. Tieto rastliny sa množia semenami, ktoré je možné zakúpiť v sklade alebo sa zbierať samostatne po kvete. Neexistujú žiadne špeciálne požiadavky na zloženie pôdy – rastliny sú dobre zavedené a kvitnú za takmer všetkých podmienok.

Výber osiva

semená ročných dahlíObchody predávajú rôzne odrody dahlí a ich kombinácie. Pred nákupom je potrebné určiť účel, na ktorý budú pestované kvety. Existuje veľa druhov rastlín, ktoré sa líšia vo výške a tvaru. Na predaj nájdete obojstranné dahlia, rovnako ako kaktus a iné odrody. Optimálna možnosť na zdobenie záhrady je kolekcia označená ako “Mix”. Obsahujú semená rôznych odrôd, približne rovnaké vo výške. Ak ich vysadíte na otvorenom pozemku, záhony sú svieže a svetlé.

Vo vyšších dahliach existuje jedna zvláštnosť – začínajú tvoriť púčiky neskôr ako nízko rastúce odrody. Ak vysokí predstavitelia začnú kvitnúť v júli, potom môžete čakať na kvitnutie nízkych kríkov začiatkom leta.

Pristátie na otvorenom teréne

klíčenie semien ročných dahlíSemená ročných dahlí môžu byť vysadené na otvorenom teréne bez predbežnej prípravy. Postup sa uskutočňuje v máji, keď sa pôda dostatočne zohreje. Ak sa semená vysadia skôr, ako teplota vzduchu stúpne a zostane stála pri 20-25 stupňoch, nesmie vystúpiť.

Výsadba ročných dahlí a ich starostlivosť sa uskutočňuje v niekoľkých fázach:

 • zem je predbežne uvoľnená, môže sa pridať malé množstvo organických hnojív;
 • semená sú umiestnené vo vzdialenosti niekoľkých centimetrov od seba;
 • 7-10 dní sa objavia prvé výhonky, a keď začnú rýchlo rastú, a zbaviť najslabších zástupcov, aby nedochádzalo k rušeniu rastliny rastú zdravšie;
 • Dahlias sa pravidelne napojil v podmienkach sucha.

Related  Kultivujte zo semien kolena

Hlavnou ťažkosťou je, kedy sa pestujú ročné dahlia, keď sa pestujú zo semien. Máj je optimálny čas v miernom podnebí, ale stojí za to navigovať v závislosti na teplote vzduchu a pôde. Okrem toho, s týmto spôsobom výsadby, vzhľad pukov posúva. Prvé kvety začínajú kvitnúť v auguste, keď zostávajúce letné rastliny už začínajú slabnúť a zostávajú až do mrazu.

Pestovanie sadeníc

pestovanie sadlíc dahlia ročnéhoPracovná intenzívnejšia cesta pestovania dahlí – pomocou sadeníc. On je vybraný mať prvé jasné kvetenstvo už na konci mája alebo začiatkom júna. Preto je potrebné pripraviť samostatné hrnce alebo škatule na sadenie, pôdu a semená už na začiatku jari.

Pri pestovaní ročných dahlí, sadenice by mali konať podľa určitého algoritmu:

 • v apríli sú semená rozptýlené po povrchu pôdy v jednej veľkej krabici, sú pokryté zemou zhora a trochu utláčané;
 • Prvé výhonky sa začnú objavovať v priebehu jedného týždňa a rastliny sa môžu striedať v jednom kontajneri.
 • keď prvý pár listov rastie, každá kvetina sa umiestni do samostatného malého hrnca;
 • už vyrastené dahlia sa vysádzajú na zemi na konci jari a veľmi skoro sa na nich objavia prvé kvetenstvo.

V máji, keď sa teplota vzduchu stáva vysoká a v noci neklesne, môžu sa sadenice vysadiť na otvorenom priestranstve. Stredné odrody dahlí sa nachádzajú vo vzdialenosti 30-60 cm od seba, ale tento ukazovateľ závisí od druhov rastlín. Pred vysadením v pôde by mali byť sadenice ročných dahlí tvrdené. Ak to chcete urobiť, je potrebné nechať kontajner s mladými kvetmi na otvorených balkónoch alebo ich predurčiť na ulici počas dňa.

Starostlivosť o každoročné dahlia

mini-kvetinové lôžko ročných dahlíKaždoročné dahlia sa ľahko starajú. Na rozdiel od viacročných odrôd nepotrebujú pravidelnú výživu, pretože nemajú čas na konzumáciu pôdnych rezerv. Ak na tomto pozemku rastú iné rastliny, organické hnojenie (humus, kompost) a tiež minerálne draselné alebo sodné zmesi sa môžu zaviesť počas výsadby dahlí. V období kvitnutia bude užitočný popol z dreva.

Related  Druhy hortenzie, kultivácie, starostlivosti

Existuje niekoľko pravidiel pre starostlivosť o ročné dahlia:

 • zalievanie kvetov je len vtedy, keď trpia ťažkým suchom;
 • ak pravidelne odlupujete vrchol výhonkov, kefka bude čoraz viac svieža;
 • pôda na posteli sa pravidelne uvoľňuje, pričom sa snažia nepoškodiť podzemku;
 • Po kvitnutí si môžete vyzdvihnúť krabice so semenami a nechať ich v budúcom roku.

Ak chcete vyzdobiť záhradu, stojí za to vyberať jednoročné odrody dahlí. Okrem ľahkej starostlivosti sú charakterizované dlhším kvitnutím. Prvé pupeny sa objavujú na začiatku júna a posledné púčiky vyblednú až po nástupe mrazov.

Ktorú odroku si môžete vybrať?

kvetinové záhony ročných dahlíPred výsadbou by ste mali pozrieť odrody ročných dahlí s fotografiami a menami. Niektoré z nich nebudú rásť viac ako 20-20 cm (nedosahované), takže nie sú vhodné na spracovanie kytice. Vysoké odrody môžu dosiahnuť až 70-90 cm na výšku a môžu tvoriť skutočné zaistenie. Medzi najpopulárnejšie odrody ročných dahlí možno identifikovať:

 • Figaro je malý ker (až 45 cm), na ktorom sa tvoria bujné, farebné kvetenstvo;Dahlia z Figaro
 • Piccolo – ďalší malý ker (až 40-45 cm), kvety ktoré jasne vyčnievajú z jadra a okvetných lístkov;piccolo grade
 • Unvins Dwarf – vyššia rastlina, môže dosiahnuť 60 cm.odroda Unvins Dwarf

 

Rastúce ročné dahlia je jednoduchý spôsob, ako získať jasné kvety bez veľkých nákladov a prípravy. Z vysokých rastlín sa získajú krásne kytice alebo živé ploty a trpasličí ročné dahlia tvoria malé obrubníky. Ľahko sa o ne starajú, nevyžadujú prípravu na zimu a hnojenie. Okrem toho môžu byť semená rastlín zozbierané samostatne a ponechané na výsadbu v nasledujúcej sezóne.

Ročné dahlia v krajine – video