Hnojenie citrón domaPočkaj, keď vzrástol zo semien citrónovej vaječníka javí ako veľmi dlhá a predávané plodová stromy sú náladový a ťažko aklimatizovať. Rozpráva, ako doma vštepiť citrónovú videa – to je dobrá podpora pre fanúšikov izbové rastliny, ktoré nemajú radi čakať a chcú čoskoro tešiť z plodov svojho parapetu.

Výhody naočkovania citrónovníka

Veľké plodiny z vrúbľovaného stromuNie každý bude rozhodovať o takom zložitom postupe, ako sa zdá ako neskúsení chovatelia citrusových plodov, ako vakcína. Skutočne, začatie takejto práce by nemalo byť bez nejakých skúseností a starostlivej prípravy vakcínového materiálu a nástroja.

Ak sú však splnené všetky pravidlá, správne vykonané očkovanie ústia prináša veľa výhod:

 1. Pomáha výrazne znížiť odber prvej úrody z domácej citróny.
 2. Na konároch stromov zviazané v miestnosti a kvalitné pivovarníctvo odrody ovocia s notoricky známymi vlastnosťami, čo je obzvlášť dôležité vzhľadom k veľkému počtu hybridných rastlín, ktoré nemajú prenášajú svoje vlastnosti na potomkov, vyrastených zo semien.
 3. Môžete pestovať citrón na strome kultúrnej oranžovej alebo inej citrusovej rastliny.

Spôsoby štepenia citróna doma

Citrón po očkovaníAko pestovať citrón tak, aby sa plodil? V domácnosti existujú dva účinné a lacné spôsoby:

 1. Citrón môže byť štepený kopuláciou pomocou stonky z ovocného stromu.
 2. Na zásobe je vysadená len jedna oblička. Táto metóda sa nazýva okulizácia a je tiež uplatniteľná na domáce citrusové kultúry.

Ako štep prijímajú obličku alebo stonku z zrelej, jednoročnej alebo dvojročnej výhonky citrónovníka.

Materiál štepu je rezaný bezprostredne pred postupom, vyžaduje mimoriadne opatrný postoj a je pokrytý vlhkou obrúskou a fóliou, až kým nie je naočkovaný.

Podnož je zdravý silný citrón alebo pomarančový strom, začínajúci od jedného roka. Je dôležité, aby kmeň alebo vetva, ak je citrón naočkovaný na dospelú rastlinu, nebol tenší než 5-7 mm.

Jemné podpníky – pestované nezávisle sadenice citrónov a pomarančov. Oni sú spočiatku aklimatizovaní na podmienky zadržania, spravidla majú vyvinutý koreňový systém a sú dostatočne odolné.

Nástrojová sada a časovanie citrónového štepenia

Výsledok úspešnej vakcináciePred tým, ako si vo vašom dome pripravíte citrón, pripravte všetko, čo potrebujete pre tento postup:

 • ostrý nôž alebo malý skalpel;
 • záhradný obväz alebo izolačná páska;
 • záhrada var.

Related  Zoznámime sa so semenami tekvice

Aby očkovanie prebehlo hladko, a cudzinec drevo citrón bud alebo vetvičku zachytil na postup sa vykonáva v období od apríla do mája, kedy je aktivácia všetkých životných procesov. V tejto dobe kôra ľahko zaostáva za drevom, čo uľahčuje úlohu. Druhým termínom, kedy môžete vysadiť citrón doma, je koniec leta.

Všetky nástroje by mali byť čisté. Pred vysadením citrónu sa výhonky v miestach budúcich rezov opatrne otrie vlhkou utierkou.

Ako vysadiť citrón s obličkami alebo oko?

Príprava sadenice na očkovanieTransplantácia sa považuje za menej traumatickú a najspoľahlivejšiu metódu očkovania.

Pred vysadením citrónu doma s vetvou ovocného stromu odstráňte úplne vytvorenú obličku tak, aby vľavo a vľavo zostalo približne 15 mm nad a pod budúcim výstrelom. Dva pozdĺžne rezy, v miernej vzdialenosti od obličiek, vymedzujú hranice výsledného výhonku.

Nový útek po očkovaníRez je polokruhový, zachytáva nielen kôru, ale aj veľmi tenkú vrstvu dreva. To umožní, aby sa štep ľahko usadil a ochránil obličky pred možným poškodením. Hotový štít s “oko” po oddelení od vetvy zostáva na noži. Nedá sa to dotýkať prstami, inak pravdepodobnosť úspešnosti očkovania citróna prudko klesne. Môžete uchovávať vakcínový materiál pre listový petioid, ktorý zostáva pod obličkami. Samotná doska sa odstráni.

Ak sa používa ako podnož mladý citrónovníka, vo vzdialenosti 5-7 cm od povrchu pôdy k vnútornému valcu je elegantný narezaní kôry v tvare písmena “T”, tak, že pripravený štep voľne vstúpil vyhradenej roh kortexu. Dĺžka priečneho zárezu je v tomto prípade približne jeden a pol centimetra a pozdĺžna časť by mala byť o jeden centimeter väčšia.

Ak je kus dreva v obličkách stanovená na svojom mieste, to pokryť zaoblené okraje kortexu pred a pritisol pevne pribintovyvayut v smere “zdola – nahor”, takže sám očné stopka a list vedľa neho na vzduchu.

Podobne môžete očkovať citrón, ale nie na kmeň, ale na veľký výstrel z dospelého stromu iného druhu, napríklad pomaranča. V tomto prípade, ak si obličky zvyknú, citróny a pomaranče sa zbierajú z jednej rastliny.

Pre lepšie prežitie môže byť malý strom umiestnený v skleníku alebo pokrytý paketom. Toto opatrenie:

 • zvýšiť vlhkosť vzduchu;
 • vylúčiť náhlé kolísanie teploty;
 • zabráni negatívnemu vplyvu návrhov.

Related  Výhody a škody z jesť šťavy z tekvice

Dieťa si zvykloNa videu, ako vysadiť citrón doma, sú odhalené všetky tajomstvá tohto zaujímavého a nie tak náročného, ​​ako sa zdá, postup. Výsledok vykonanej práce možno nájsť za pár týždňov. Ak stonka listu pod obličkami vyčerpaná a chystá sa zlyhať, všetko sa deje správne a čoskoro môže dôjsť k rastu nového výhonku. V tomto prípade po niekoľkých týždňoch je obväz na mieste inokulácie citrónov oslabený, a keď sa rastlina postupne zvykne na priestorový vzduch, úplne ju odstránia.

Mesiac a pol potom, čo bol vysadený citrón, je vystrihnutý výhon podrádok, na ktorom sú implantované obličky. Rez je diagonálny, mierne nad miestom očkovania a potom sa na toto miesto pôsobí záhradnou tyčinkou.

Nový útek z obličiek úplne nahradil stonku populácie. Preto sa musí odstrániť všetok podrast, ktorý sa tvorí pod výhonkom, a pre mladý kmeň musí byť vykonaná vertikálna podpora.

Očkovanie citrónu s rukoväťou

Mladá rastlinaRovnako ako v predchádzajúcom prípade, roubovanie sa vykonáva vo výške 5 až 10 cm od povrchu pôdy, ale len tentokrát kmeň citrónovníka nie je rezaný, ale úplne odstránený. Z horizontálnej úrovne vyrezať kôru, je rez do výšky jedného a pol centimetra.

Toto je miesto pre štepenie vetvu zvieraťa – apikálnej časti výhonku s 2-3 uzlami a plne tvarovaných silných púčikov. Stonka je šikmo rozrezaná tak, aby sa dĺžka rezu rovnala dĺžke rezu kôry do podpníkov. Pred vysadením citrónu odstráňte všetky listy z odrezkov a nechajte ich odrezky. Potom je kôra odrezaná od miesta vertikálneho zárezu v koreňovej časti a vloží sa do nej, husto a rovnomerne ju zatláča na drevo. Kôra sa vráti na svoje miesto, kmeň podpníkov sa natrie so záhradným klincom a miesto očkovania citróna je husto obväzované.

Očkovanie odrezkovRovnako ako v predchádzajúcom prípade sa rastlina umiestňuje do skleníkových podmienok po naočkovaní, až kým sa zrejmé výsledky vykonanej práce. Všetky tie nuansy kopulácie sú diskutované vo videu o tom, ako vysadiť citrón doma.

Výhodou tohto spôsobu štepenia citróna je väčší počet obličiek, ktoré po úspešnej rekonštrukcii sa dostanú do rastu. Ak citrusové plody zlyhajú, môžete stratiť celú zásobu.

Čoskoro rastlina prinesie prvé ovocieSušenie odrezkov priamo na páčke indikuje poruchu, ale ak sú žlté a spadajú, môžete očakávať rýchlu aklimatizáciu a rast štepu.

Related  Zoznámime sa s alokázou kvetov

Video master class na štepenie citróna