Mincovňa je široko používaná v tradičnej a ľudovej medicíneV rôznych častiach sveta sa niekedy nazýva mäty na rozdiel od toho druhého kultúry, ktoré patria k rodinným väzbám yasnotkovyh a úžasné pikantnú chuť, ktorá sa už žiadna iná záhrada či divo rastúcimi rastlinami.

V súčasnej dobe rozšírená o niečo viac ako 20 druhov mäty používaných pri varení, rovnako ako v ľudovom a oficiálnej medicíny. Skúsenosti v uplatňovaní tohto rastlinných surovín mal tiež liečiteľa a vedcov staroveku. Výhody mäty k telu v jeho spisoch bolo spomenuté Hippokrates a Avicenna, volať luchit lieky na báze mäty bolesti hlavy a zažívacie ťažkosti, horúčky a duševných chorôb.

V Rusku, mincovňa bola dlho považovaná za jednu z najobľúbenejších druhov pikantné greeny. Dokonca v XIX storočia, okrem miestnych voľne žijúcich druhov v záhradách a lekárnickej záhrady si môžete prezrieť kultúrne výsadbu tejto rastliny, a majú mnoho užitočných vlastností a minimálne kontraindikácie mäty, ako na fotke, už zhromaždili a išli k výrobe piepornej pastiliek, voňajúce vodu , tinktúry a upokojujúce bylinné čaje.

Aké je používanie mäty a je na ňom nejaká škoda z prijímania finančných prostriedkov na jej základe? Boli doktori z minulosti v poriadku a čo hovoria najnovšie štúdie zloženia korenistého trávy?

Čo je užitočné pre mätu pre telo?

Mátový čajModerné možnosti biotechnológie a medicíny stupňovitý ďaleko dopredu oproti dobe Avicenna, a dokonca aj skutočný prototyp Dr Watson, ktorý pravdepodobne v zatuchnutej Londýne nie je len odporučiť svojim pacientom mätový čaj.

Ale aj dnes odborníci sú jednomyseľní – mäta, menovite listy a stonky rastliny zhromaždené pred a počas kvitnutia, je to silný liek na mnohé ochorenia a choroby.

Užitočné vlastnosti závisí od zloženia mäty rastlinného materiálu, ktorý sa stane najväčšiu hodnotu v okamihu dosiahnutia vysokej koncentrácie mäty silice – mentol, v čase nadobudnutia od 2,5 do 6% hmotnosti listov alebo kvetenstvo. Práve táto látka určuje chuť, vôňu bylín a je tiež základom prospešných vlastností mäty, napríklad vynikajúcich baktericídnych schopností.

Mäta v kombinácii s inými bylinkami je vynikajúcim liečiteľomSúčasne je obsah kalórií v tráve extrémne nízky a dosahuje až 70 kcal. Z 100 gramov zhromaždenej mäty, 3,75 gramu bielkovín, 6,89 gramov sacharidov a iba 0,94 gramov tuku. Okrem toho v rastlinných liečivých surovín veľa vlákniny a cenných organických kyselín, vitamínov a minerálnych solí.

  • Vitamínová kompozícia zahŕňa zlúčeniny, ktoré sú pre ľudské telo nenahraditeľné: A, B1 a B2, B3, B6 a B9, C a PP.
  • Stopové prvky predstavujú vápnik, fosfor a sodík, draslík a horčík.
  • Stopové prvky v mätovej tráve sú mangán, zinok, železo a meď.

Ďalej mentol, mäta pieporná výhody pre organizmus závisí na prítomnosti v surovinách ako sú étery, triesloviny, prírodné horkosti, prchavé a flavonoidy.

Použitie mäty pre telo v ľudovej a tradičnej medicíne

Esenciálny olej z listov mätyMincovňa sa zaoberá terapiou a preventívnymi opatreniami zameranými na boj proti mnohým chorobám. Prípravky obsahujúce mentol alebo mätovú trávu majú utišujúci, analgetický, vazodilatačný a protizápalový účinok. Mäta predpísaný ako potenie bezpečne, baktericídne a anestetického činidlá pre ochorení spojených s horúčkou, miestne bolesť a podráždenie nosohltanu a ústnej dutiny.

Esenciálny olej z mäty piepornej zanecháva takmer žiadne kontraindikácie, ale s hmotnosťou úžitkových vlastností, ako je zobrazené v kombinácii s inými zložkami rastlín účinne bojuje s nádchou stomatitídu a hltanu, bolesti v krku a iné príznaky prechladnutia sezóny. Tiež tráva mäta používa na liečbu zápalov urogenitálneho traktu, zažívacieho traktu a pečene. Čerstvej mäty v zložení potravín a nápojov nielen zlepšuje chuť, ale aj aktívne povzbudzuje chuť do jedla, zmierňuje nepríjemných príznakov, ako je pálenie záhy, nevoľnosť a nadúvanie.

Infúzie a odvar z mäty majú tonizujúci a stimulujúci účinokČo je u mäty užitočné pre obehový a nervový systém, takže je to stimulujúci tonikum.

Na jednej strane prípravky na báze mäty môžu účinne utišovať a zmierňovať stres a na druhej strane – urýchľovať duševnú činnosť, pomáhajú telu prekonávať migrény a nespavosť.

Pri varení sa používa zelená mätaTo je cez tak rozsiahle prospešné vlastnosti mäty sú široko používané tradičné medicíny a je zahrnutý do kompozície sú dobre známe, osvedčené a nové lieky. Taká liečivá s použitím rastlinných surovín majú analgetické, choleretic, protivospazmaliticheskim a antimikrobiálne účinok, sú aktívne upokojí, stimulovať trávenie a činnosť žliaz s vnútornou sekréciou, majú priaznivý účinok na hladké svalstvo.

Terapeutické vlastnosti mäty a kontraindikácie pre ženy

Mincovňa, zázvor a citrónUžitočné vlastnosti mäty môžu nájsť aplikáciu v takých ťažkých obdobiach života ženy ako tehotenstvo a laktácia. V súčasnosti je používanie liekov mimoriadne obmedzené a liečivé rastliny by sa mali liečiť veľmi starostlivo.

Lekári sa domnievajú, že denná konzumácia literu čajového mäsa nepoškodí zdravie matky a nenarodeného dieťaťa.

Aktívne látky v rastline:

  • neutralizovať prejavy toxikózy;
  • odstrániť nevoľnosť;
  • zlepšiť chuť do jedla a všeobecné blaho;
  • eliminuje príznaky neprimeranej úzkosti, často sprevádzajúce tehotenstvo.

Mátový čaj je užitočný aj pre tehotné ženyPoužitie mäty pre organizmus budúcej matky je tiež pri odstraňovaní pálenia záhy, mierneho laxného účinku, uľahčujúceho únik plynov. Použitím liečivých vlastností mäty piepornej musia ženy vziať do úvahy kontraindikácie, ktoré existujú vo vzťahu k tejto rastline.

Ak čaj a vonkajšia aplikácia bylinných surovín nepoškodzujú zdravie, neodporúča sa éterický olej v čistej forme počas tehotenstva, pretože mentol v takej koncentrácii je schopný vyvolávať generickú aktivitu.

Mátový čaj pomôže normalizovať spánok a zmierniť únavuNenechajte sa uniesť pomocou mäty a mladých matiek. Takto aktívne rastlinné suroviny môžu znížiť množstvo vyrobeného mlieka. Čo iným je mäta užitočná pre ženy? Odvar z mäty alebo bylinného čaju zmierňuje únavu, pomáha vyrovnať sa s menštruáciou a bolesti hlavy, normalizuje spánok.

Užitočné vlastnosti a kontraindikácie pre mätu pre mužov

Muži by sa nemali príliš uniesť s mätouPeppermint je dobre známa ako rastlina s regeneračným, tonickým, analgetickým a antipyretickým účinkom. A ako užitočná je pepermint na zdravie mužov?

  • Nepochybne, mäta môže účinne eliminovať účinky stresu, únava, mäta piepornej čokolády alebo vývar bude pokoj a naladiť v pozitívnom zmysle.
  • Pravidelné začlenenie mäsovej výživy do stravy zníži riziko vzniku ochorení srdca a nervového systému.
  • Vonkajšia aplikácia mäsového bujónu osviežuje pokožku, znižuje potenie a riziko vzniku plesňových infekcií.

So všetkými priaznivými účinkami mäty existujú kontraindikácie pre muža, ktorý stojí za zváženie. Prílišné spoliehanie na nápoje a jedlá s čerstvými lístkami mäty čajov založených na ňom, alebo lieky s mentolom u mužov môžu spôsobiť zníženie účinnosti, pocit uvoľnenia, znížená pozornosť, čo je obzvlášť nebezpečné pri riadení cestnej premávky.

Kontraindikácie používania mäty

S opatrnosťou používajte mäty ľudí s nízkym krvným tlakomVďaka existujúcemu množstvu užitočných vlastností má mäta kontraindikácie týkajúce sa každého, kto sa rozhodol začať liečiť pomocou tejto rastliny.

Prvým upozornením je existencia osobnej neznášanlivosti látok v zložení rastlinných surovín a prípravkov z nej.

Je veľmi úhľadné používať mätu za zníženého tlaku. V tomto prípade môže dokonca aj šálka zdanlivo neškodného čaju spôsobiť ďalšie zníženie tlaku a zhoršenie pohody.

Podobne, mäta pôsobí na cievy v hrúbke tkanív, ich tón sa znižuje, prietok krvi klesá. Preto nie sú vylúčené exacerbácie kŕčových žíl. Pokiaľ ide o tráviaci systém, sú prínosy mäty a škody spôsobené nepriaznivým príjmom rastlinných produktov. Napríklad s opatrnosťou vezmite vývary mäty a so zvýšenou kyslosťou, exacerbácie gastritídy alebo vredových ochorení.

Pediatri neposkytujú poradenstvo pri poskytovaní čaju z mäty, odvaru a iných bylinných prípravkov deťom do troch rokov.

Video o výhodách mäty

https://www.youtube.com/watch?v=YalAxRACyCY