Anthurium potrebuje pomocPristupujeme k otázke z pohľadu živého organizmu. Ak dostane dostatok výživy, je držaný v známych podmienkach a má dostatok kyslíka na dýchanie, potom nie je dôvod na nepokoj. Tropické rastliny potrebujú špeciálnu mikroklímu. Anthurium suší, keď sú porušené jeho práva, čo mu umožňuje plne rozvinúť. Môžete získať krásne zdravé rastliny v prostredí miestnosti, ale potrebujete neustálu starostlivosť o starostlivosť.

Podmienky, za ktorých anthurium nekvasne

Anthurium požaduje odísť a môže poskytnúť tiesňové signály. Prvá otázka vždy znie, anthurium nekvitne, čo mám robiť? Ak dospelá rastlina nezíska farbu, potom je jej obsah porušený. Z tohto dôvodu je pre kríky, ktoré nevykazujú príznaky ochorenia, možné stimulovať kvitnutie:

  • dočasne znížiť teplotu pod 20 ;
  • transplantáciu rastliny;
  • Pred začiatkom jarnej aktivity vodu kvetinu raz s vodou pri teplote 40-50 .

Dospelý anthurium kvitneIde o špeciálne opatrenia, ale mali by ste vytvoriť normálne osvetlenie a byť istí správnou starostlivosťou.

Ak načrtneme analógiu s ľudským telom, potom kvitnutie súvisí s plodnosťou. Prichádza v zrelom tele, v ktorom je dostatok sily na nosenie zdravého plodu. V prípade stresovej situácie sa môže vyskytnúť potrat.

Úplné obnovenie zdravia rastlínTaktiež rastlina potom rozhodne o pokračovaní rodu, keď jedlo a údržba umožňuje nielen odhodiť kvetinu, ale získať semená. Takže kvetina sa nezobrazí, ak jedlo, teplo, svetlo, rastlina nestačí. Ak dôjde k porušeniu podmienok zadržania, keď sa uvoľní kvapka kvetu, nastane “potrat” ​​- kvety suché na anthuriu. Dôvod je už dlho určený prírodou. Za kritických okolností je potrebné zachrániť matku, neskôr dá potomkovi za lepších podmienok.

Ak korene nemôžu napájať celé zariadenie, potom sa zvolí priorita. Ale aj pre listy jedla nemôžu stačiť, potom zomrú. Takýto stav rastliny na pokraji prežitia si vyžaduje spásu. Dokonca aj átrium, ktoré žilo v byte dlho, je vždy kvitnúce, môže začať byť rozmarné. V každom prípade sú to dôvody.

Related  Študujeme vlastnosti pestovania a hodnoty mliečnych húb

Ako pomôcť atriu obnoviť zdravie

Vzhľad krásnych kvetov je možný iba v zdravých rastlináchDoba kvitnutia anthuria je dlhá. Každý z krásnych “plameniakov” drží kvet asi jeden a pol mesiaca. Namiesto toho, aby kvitne, sa objaví nová kvetina a na tak dlhú dobu odpočinku v zime. Preto predčasné ukončenie kvitnutia je už signálom problémov.

Kvet anthurium si zachováva svoju čerstvosť až do 45 dníAk je kvetina na svojom pôvodnom mieste, nie je vyfukovaná náhlym ponorom, teplota obsahu a vlhkosti sa udržiava a kvetina je preháňaná, hľadáme príčiny, prečo anthurium nekvitne:

  • vyčerpanie pôdy;
  • nedostatok alebo nadbytok hnojív;
  • tam bol hmyz alebo choroby.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vykonať audit na prítomnosť vošiek, trias, škriatkov a pružín v krajine. Nie je vždy možné skryť hmyz, takže rastlina potrebuje sprchu, ale kvety a hmota zeminy by sa nemala namočiť. Predtým, ako sa začne používať vodné procedúry, musí byť kvetina ošetrená na listoch s 0,3% roztokom karbophosu alebo aktinikom a necháva sa jeden deň. Zem sa musí pokryť počas trvania liečby. Po dvojnásobnej liečbe v intervale týždňa by sa malo vidieť zlepšenie stavu rastliny.

Porušenie pravidiel starostlivosti - jedným z dôvodov neprítomnosti kvetovDruhá fáza, keď anthurium suší, kontroluje koreňový systém. Ak sú hnedé alebo prehnité korene, je potrebné ich odstrániť. Súčasne umyte rastlinu, aby ste preverili stav, ktorý indikuje ochorenie septoriózou alebo antrakózou. Ale zároveň je lepšie pestovať rastlinu v čerstvej pôde. Možno je predchádzajúci substrát kondenzovaný a korene nedostávajú dostatok vzduchu. A možno, že rastlina nemá dostatok potravy a kvety suché na anthuriu. Koniec koncov, viac rozpustených solí, ktoré dostáva od práce koreňov.

Zariadenie potrebuje hnojivo, ľahké a zalievanie teplou vodouVytvorenie nového primer pre tvrdohlavý je nutné vziať do úvahy jeho preferencie v konvenčnom, ľahkého vzduchu substrátu musí byť pridané drvenej kôry ihličnan, vermikulit, drevené uhlie a kokosové vlákno. V prípade, že zariadenie má k oživeniu, potom sa rozomelie na prípravu na základe pôdy je najlepšie pre Araceae, ale pridať zložky uvedené. Rašelina je potrebná len na jazdu. Kyslosť zeme veľmi ovplyvňuje nutričné ​​vlastnosti. Po celé stáročia, zostavil charakter prostredia, v ktorom “tropický” krajina bola čo najužitočnejšie anthurium, a to urobíme.

Related  Terapeutické vlastnosti kôpru a kontraindikácie na použitie

Dobrá drenáž, podnos na vytvorenie vlhkej škrupiny okolo rastliny a teplej pôdy, prípadne s malým ohrevom – anthurium obnoví kvitnúci čas a krásu.

Suchý vzduch a nesprávne vedú k smrti púčikyŠkodlivým pre kvetinu je pretečenie aj vysušenie zemského kóma. Zalievanie je preto mierne, len keď horná vrstva zeme vyschne. A dodatočná vlhkosť sa vytvára každodenným trením a posypaním listov jemným striekaním. Vytvorte mračný oblak v lete, ktorý potrebujete niekoľkokrát denne av zime, v závislosti od teploty obsahu, môžete striekať zriedka.

Kvetina rada je teplá, ale nie horúca. Cíti sa dobre s rozptýleným svetlom, ale nie na priamom slnečnom svetle. Nemá rád rastlinu, dokonca ani keď je fúkaný dokonca čerstvým teplým vánkom. Okrem toho je domovom, a ak zmeníte svoje miesto pobytu, môže byť tvrdohlavý človek chorý. Prvý signál, začiatok sušenia listov. Sú ukazovateľom blahobytu.

Takáto rastlina nebude vyhovovať jej kvitnutiuTakže ak rastliny majú zmrazené korene, výsledkom bude vydaný hnedý list, čoskoro a zvyšok bude tmavnúť. O nedostatku tepla sa žlté kvety anthuria stanú signálom. Zavlažovanie s tvrdou, trvalou vodou vedie k vzniku hnedých škvŕn na listoch a ich postupnému vysúšaniu. V oblastiach s problémami s tvrdou pitnou vodou sa pestovatelia kvetov odporúčajú prijímať snehovú vodu. Dôvera, že v priemyselnej oblasti môže byť sneh čistý, nie. Po rekonštrukčných opatreniach anúrrium uvoľňuje nové kvetenstvoRada napojená s vriacou vodou, pridáva raz mesačne zrno kyseliny jantárovej alebo kvapka citrónovej šťavy, stojí za to prijať. Krajina je mierne okyslená, soli tvrdosti sa prenášajú do špiny. Jantárová kyselina stimuluje biologické procesy.

Keď presádzanie Antúria lepšie použiť plastové nádoby, pretože korene prenikajú do pórov keramickej a prestane pracovať. Preto je lepšie, ak sú jedlá hladké vo vnútri.

Na záver by sa malo povedať, že neexistujú žiadne špeciálne podmienky na to, aby lístie neusušili domáce domáce zvieratá a predĺžila sa doba kvitnutia anthuria. Musíte len pozorovať agrotechniky rastliny, a to sa bude páčiť s jeho krásu a plynulosť kvitnutia.

Video o starostlivosti o anthurium