Izba Aspidistra v domeVeľká je úloha domácich izbových rastlín v ľudskom živote. Každá živá entita má svoje vlastné biologické pole. To už dokázali vedci. V interakcii, polia robia človeka silnejším, alebo odoberajú jeho energiu, čím znižujú vitalitu. Vzájomná závislosť rastlín a ľudí bola už dávno vedecky dokázaná. Na úrovni intuície si vyberajú domáce zvieratá. Izba Aspidistra má vlastné jedinečné vlastnosti.

Vlastnosti kvetu aspidistra

Evergreen z lesa juhovýchodnej ÁzieStále zelená rastlina je domorodým obyvateľom lesov juhovýchodnej Ázie a nazýva sa hadou trávou. Jeho odrezky vystupujúce na povrchu sú šupinaté a pripomínajú hadom telo. Listy sú tak husté, že ani plaz nezačnieva, takže listy neroztrhnú a nereagujú kovovou šustkou. Preto hojdačka listov v tichom počasí ukazuje, že v okolí sa ukrýva had.

Iným spôsobom, je rastlina s názvom “friendly family” pre stojace husté listy vznikajúce z krajiny do ochranných merítok, ktoré zostávajú na podzemok, vytvorenie “hadieho kožu”.

Z mnohých rastlinných druhov rastie len kultúra aspidistra v kultúre a ako forma s pevnou genetickou odchýlkou ​​je rôznorodá.

Storočia bola táto kvetina nepružným atribútom kaštieľov a skleníkov. V priebehu rokov sa objavili iné kvety, móda a rastliny. Avšak s návratom prútených kresiel a štylizovanej starožitnosti sa aspidistra vrátil.

Výška pokojovej rastliny môže byť viac ako jeden meterAspidistra izba je nenáročná rastlina, ktorá sa niekedy vyrovná s nedostatočnou starostlivosťou, ale nemá rád nadmernú starostlivosť. S ním môžete krátko zdieľať informácie, ale dlhé prázdne rozhovory a bezcílové hladenie listov nezávislej rastliny sa nepáči. Možno to je dôvod, prečo sú listy charakterizované tuhosťou a kovovým leskom. Kto chce dôverovať v tajomstvách studeného kovu!

Aspidistra je umiestnená na tmavých miestach miestnostiS príchodom domáce karafiáty so svojimi priaznivými vlastnosťami poskytovaných dlhoročný sen, aby sa upokojujúci zeleň v nepohodlných vinetáciou naplniť severnej okna. Tieňovo tolerantná rastlina dokonale cíti bez slnečného žiarenia, niekedy spokojná s umelým osvetlením.

Z energetického hľadiska je škodlivé mať stagnujúce priestory v miestnosti, kde sa negatívum hromadí. Aspidistra je umiestnená v takých rohoch. Jeho široké listy rozdeľujú stagnujúcu zónu na malé. Preto je výkon zariadenia kladný. Trávnatá rastlina, schopná bojovať za jej život, sa nazýva “liatinová rastlina” anglicky. Tu je ďalší podtext. Rastlina je príkladom neprekonaného bojovníka. V exoterických interpretáciách sila aspidistra ovplyvňuje triezvo posúdenie jeho schopností, zbavuje pochybností a hádže, inšpiruje dôveru.

Miestnosť Aspidistra, jej miesto v dome

Rastlina je nenáročná v starostlivostiAk sa priblížite k rastline z hľadiska starostlivosti, potom odkazuje na skupinu ibexes, čo znamená, že je nenáročné na podmienky zadržania.

 • Zariadenie odolné voči odtieňom s veľkými stále zelenými listami môže žiť v tieni, ale s umelým osvetlením. Slnečné lúče sú škodlivé pre neho, ale v tme sa začína zosvetľovať a stráca ozdobnosť. Pre odrody s farebnými listami potrebujete jasné osvetlenie, ale bez toho, aby ste sa dotkli listov s listami.
 • Široká a nie veľmi hlboká nádoba bude ideálnym miestom na pestovanie odrodov a listov.
 • Rastlina sa musí trochu pootočiť tak, aby šípky listov neboli narušené. Je potrebný stojan, zem je ochladená na podlahe, korene sú slabo rozvinuté a rast je slabý.
 • Konzistencia v starostlivosti vytvorí komfort pre rastlinu. Nemal by zmeniť svoje bydlisko, pri transplantácii je banka zvolená z rovnakej formy, iba väčšia. Starostlivosť musí byť súčasne.
 • Susedia sa nemenia. Hudba by mala byť pokojná. Rozprávajte pokojne a krátke frázy, ale nenechajte sa nudiť s odchodom, najmä s napájaním a hnojivami.
 • Bez toho, aby ste sa museli dotknúť listov, už dávno nevenujte pozornosť.

Tento rastlinný bojovník nemá rád zbytočné dráždidlá. Žiť sám, voľne šíriť listy, je pre neho pohodlné. Vo zdanlivých priestranných miskách na pestovanie iných rastlín nepotrebujeme jedlo nestačí.

Užitočné vlastnosti aspidistra pre domácnosti

Izba aspidistra v domácom interiéri prináša dôveruIzba aspidistra v domácom interiéri je istá. Ale tiež vyčistí miestnosť tabakového dymu a zápach horíka, ktorý je niekedy prítomný v kuchyni. Zmieruje sa s prievanmi, absorbuje fenolickú kontamináciu. Pretože rastlina potrebuje časté zavlažovanie, odparovanie z listov vlhčí vzduch. Izba aspidistra, ako vysávač, zhromažďuje prach na doskách a ničí škodlivé baktérie, absorbuje zbytočný hluk.

Denné kolísanie teploty v rozumnom závode nie je strašné. Preto sa často v krajinnej teréne uplatňujú aspidistra. Môže odolať ochladeniu na 0 . Samozrejme, tam, kde sú zimy, sa zimná kvetina presunie do teplej miestnosti.

V listoch aspidistra nie je žiadny jedPre mnohých majiteľov je rozhodujúcou podmienkou pre zriedenie vnútornej záhrady neškodnosť rastlín pre zvieratá a deti. Ako získať energiu z komunikácie s vnútornými rastlinami, a nie usadiť sa v dome upírov. Existujú adresáre zariadení, ktoré sú odporúčané alebo varované z okolia. Mýtus, že aspidistra je jedovatý pre mačky, nie je potvrdené. Táto rastlina nemá vplyv na zdravie domácich zvierat. Preto je možné ju umiestniť do zóny prístupnosti pre zvieratá. Ďalšia vec, je to užitočné pre rastlinu? Treba pamätať na to, že s dobrou starostlivosťou ročne vyrastie 5-6 listov a poškodený list bude vymazaný ľúto.

Listy môžu stratiť dekoratívnosť, prasknúť v prípade nadmerného napájania, začať hnilobiť s nadmerným zalievaním, vysušiť z ostrých koncov počas sušenia, blednúť z nedostatku osvetlenia.

Domorodci už dlho používajú všetky časti rastliny na liečivé účely. Existujú aj liečebné zbierky, v ktorých sa používajú liečivé vlastnosti apidystu. S pomocou tohto závodu liečia:

 • infekčné choroby tráviaceho traktu;
 • zápal močového mechúra;
 • prívesky;
 • tuberkulóza;
 • bolenie hrdla;
 • amenorea;
 • uzdravuje rany, uzdravuje periodontálne ochorenie, zastavuje krv.

Rastlina je toxická, obsahuje látky, ktoré môžu viesť k mutáciám, takže lieky môžete používať na liečbu len pod dohľadom lekára.

Použiť ako ľudový prostriedok zahŕňa žuvanie listov a trenie šťavy do ďasien s ich krvácaním. Navyše, bez konzultácie s lekárom, môžete použiť čisté listy na mieste hlbokého strihu. Zastaví krv, dezinfikuje, znižuje opuch alebo tvorbu modrín.

V iných prípadoch môže liek predpísať lekár, recept na prípravu odvarov a tinktúr, tradičnú a dlhodobú liečbu. Kompletná štúdia o chemickom zložení šťavy aspidistra v otvorených zdrojoch nie je zverejnená. Je známe, že rastlina obsahuje cicazin, ktorý môže vyvolať mutácie vo vývoji tela.

Aspidistra v dizajne

Listy Aspidistra používajú kvetinárstvo v kyticových kompozíciáchSkinny listy aspidistra po dlhú dobu nestrácajú svoju príťažlivosť vo forme. Preto sú listy používané kvetinármi v kyticových kompozíciách a dizajnérmi pri zdobení hál na slávnostné recepcie. Vydala sa dokonca aj špeciálna textilná páska, pripomínajúca textilný list aspidistra, ktorý sa simuloval.

Kytica s listami aspidistraZoznámili sme sa so základnými užitočnými vlastnosťami miestnosti aspidistra. Či už chcete využiť jeho užitočné vlastnosti v dizajne bytu je vaša voľba.

Aspidistra z paradentózy – video