Aglaonema v dizajne krajinyNedávno sa stretli milovníci izbových rastlín s Aglaonema. Tropická rastlina, ktorá rastie pod baldachýnom veľkých stromov, sa vyrovná s deficitom svetla. Je najvhodnejší na chov v tmavých apartmánoch s nedostatkom slnka. Kvety sú cenené pre dekoratívne listy. Ak sa Aglaonema zmení na žltú, celá krása rastliny sa stratí. A keďže rastlina patrí do rodiny aroids, musia byť vytvorené špeciálne podmienky na udržanie tropických v byte.

Agrotehnika aglantemy

Jeden z druhov Aglaonema v domeTáto rastlina bola otvorená pre floristov až v minulom storočí. Chovatelia sa do neho zaoberali už v 70. rokoch minulého storočia. Distribúcia a nové hybridné formy sa v súbore objavili už v tomto storočí.

Dekoračné listové aglónieHlavnou hodnotou v relatívnej nepríjemnosti Aglaonema. To nevyžaduje takú starostlivosť, ako dekoratívne kvitnúce aroids. Ak chcete pestovať kvetinu, je to pre začiatočníka. A napriek tomu rastlina miluje:

 • úrodná, voľná, voľná pôda založená na rašelinách a vresoviskách;
 • udržiavanie tepla bez priameho slnečného žiarenia;
 • mierne zavlažovanie teplou mäkkou vodou;
 • otrite listy vlhkou handričkou, teplou sprchou a postrekovaním, hoci nie časté.

Aglaonema netoleruje prievan a chladenie pod 15 rokov , dokonca aj krátkodobé.

Riad pre stolové nádoby má širokú drenážnu vrstvu, ktorá nie je potrebná. Pre aglonaemy sa nebojí náhodného jednorazového nadmerného namočenia, je to trpezlivejšie. Kvety môžu žiť v podmienkach zatienenia, kde kvitnú ostatné kvety. V tieni sa listy stávajú šťavnaté a kontrastnejšie. Preto je Aglaonema vhodný pre začiatočníkov.

Nedostatok živín vedie k ochoreniu rastlinyV jazyku rastlín signalizujú problémy s obsahom zmenou vzhľadu. Choré alebo hladné rastliny môžu dať signál. Na listoch sa môžu objaviť body, rastlina stratí tugoru a listy ustúpia, okraje listov vysušia alebo farba sa stratí. Ak listy Aglaonema sú žlté, je to nepríjemné a človek by mal hľadať príčinu.

Aglaonema je jedovatá rastlina so šťavnatou šťavou. Pri starostlivosti treba chrániť. Na miesto, ktoré je pre deti a zvieratá neprístupné, je potrebné dať kvetinu.

Aké sú listy Aglauny

Zariadenie Aglaonema sa vyznačuje pomalým rastomAk kvetina dostane všetko potrebné a obsah zodpovedá biológii, rastlina je krásna, listy sú jasné, lesklé, mäsité. Nemajú žiadne tečky a stopky sú čisté. Keď Aglaonema pomaly rastie, nie je to odchýlka, ale odrodová vlastnosť. Pri normálnom vývoji za rok sa objaví 5-6 hárkov. V príliš teplej izbe sa rastlina roztiahne a stratí dekoratívnosť.

Related  Výsadba a starostlivosť o amaryllis doma

Ak listy menia farbu v smere tmavnutia a zmenia formu, potom je potrebné zvýšiť zalievanie, rastlina zaschne. Ale keď sa na listoch objaví šedá vôňa, znamená to, že v miestnosti nie je dostatok čerstvého vzduchu. Koncept nie je možné vytvoriť.

Vzhľad veľkého počtu žltých listov signalizuje problémyNajjasnejším indikátorom choroby je však žltnutie listov Aglaonema. Od školského dňa vieme, že farba je ovplyvnená tvorbou chlorofylu v rastline. Ak sa doska zmení na žltú, v zariadení sa vyskytnú vážne zmeny. Dôvody môžu byť:

 • nesprávne zavlažovanie, podmáčanie alebo sucho;
 • nedostatočné svetlo;
 • zalievanie vodou chlórovanou vodou;
 • zalievanie s tvrdou alebo nedostatočne teplej vodou;
 • podvýživa;
 • pestovanie škodcov hmyzím škodcom:
 • hniloba koreňov v dôsledku systematického pretečenia;
 • ponorov a obsahu pri nízkych teplotách;
 • prirodzené odumieranie dolných listov, ako symptóm starnutia.

Listové škvrny - signál nadmerného napájaniaČasto žltnutie Aglaonema signalizuje nedostatok osvetlenia. Ďalšou častou príčinou môže byť nesprávne zalievanie. Súčasne je dopĺňanie nielen žltačkou, ale aj spadnutím listov. Smutný kvet by mal byť umiestnený na teplom mieste a dočasne zastaviť zalievanie. Ak to nepomôže, je možné, že korene hnijú a potom sa rastlina musí transplantovať.

Pravidelné kŕmenie pomôže rastline vyrovnať sa so situáciou, keď sa objaví kvetinový hrot. Žltenie listov počas tohto obdobia je dôsledkom hladovania. Kŕmenie jednou za dva týždne kvapalnými hnojivami situáciu napraví.

Aby sa zabránilo chorobe rastliny, zavlažovanie sa vykonáva teplou vodouJe dôležité používať mäkkú vodu na izbovú teplotu na zavlažovanie. Zariadenie netoleruje soli vápnika, chlóru a tabakového dymu v miestnosti. Nadmerná tuhosť navyše vytvorí na listoch hnedé škvrny.

Na listoch aglaonemy usadil škodcuNebezpečenstvo usadzovania hmyzom a choroby Aglaonema. Stabilná rastlina so systematickým zmäkčovaním a chladením môže vyvinúť hubové choroby. Listy môžu trpieť šedivou hnilobou, stať sa skvrnitým. Takéto rastliny zomrú bez ošetrenia fungicídmi.

Zvláštne poškodenie zdravia rastliny je spôsobené poškodenímŽlté listy Aglaonema, keď sú starostlivo vyšetrené, sú nakazené hmyzom, ktorý saje:

 • vošky;
 • Červcovité;
 • Červcovité;
 • červený pavúk roztoč;
 • Thrips.

Related  Liečivé vlastnosti vresu

Včely na rastlineS veľkou populáciou môže pomôcť insekticídy. Ak existuje len málo škodcov, ošetrenie listov pod sprchou ušetrí a mydlové roztoky.

Na spracovanie rastlín s domácimi chemikáliami doma potrebujete len povolené produkty a dávku nepresahujte. Počas obdobia spracovania musia byť všetky ostatné živé bytosti z miestnosti odstránené.

Hmyz môže byť obsadený nesúladom s karanténou pre nové rastliny. Podporuje reprodukciu vzduchu v pavúkovom suchom vzdušnom priestore. Môže byť kvapalný pomocou Aktellik.

Prášok parmicaMealybugy zabíjajú listy, ale môžete ich zachrániť mydlovým roztokom alebo Carbophosom. Tlou môže byť zničený pyrethrom. Ale ak otočí list do rúrky, potom musíte odstrániť celú dosku.

Video o obsahu Aglaonema v apartmánoch