jemný kvetMedzi záhradnými rastlinami zaujíma gorila zvláštne miesto. Táto trvalka bylinná kultúra z rodiny Barberry má krásny dekoratívny vzhľad nielen v lístie, ale aj v kvetenstve. V prírodnom prostredí sa rastlina nachádza v horských nížinách a lesoch, najmä vo východnej Ázii, v Alpách, Turecku a na Kaukaze.

Pre farebné kvetenstvo nezvyčajného tvaru sa sokol nazýva aj “kvet elfov”.

Opis zariadenia

Bush GoryankaHúb rastie veľmi hustý Bush, ktorého výška sa pohybuje od 15 do 75 cm. Množstvo výhonkov opúšťa silnú rozvetvenú oddenku. Sú dosť tenké, ale stále pokryté jemnou kôrou červenej farby s hnedým nádychom. Po celej dĺžke výhonku, vzhľadom na jeho rozvetvenie, dlhé stopky majú jasne zelené listy. Kusy môžu zimovať s nimi (stále zelené odrody) alebo kvapkajú lístie na zimu (listnaté druhy).

V závislosti od odrody rastlín má listová doska iný tvar:

 • vo forme srdca;
 • predĺžená;
 • nadýchaný;
 • so zaobleným okrajom;
 • s červenými žilami.

Maximálna vzdialenosť medzi jednotlivými listami v púšti nie je väčšia ako 7 cm (v niektorých odrodách je to len 1 cm), v dôsledku čoho vzniká hustý trávnatý koberec.

Treba poznamenať, že kefka svišťa sa rozvíja veľmi rýchlo, rozširuje sa do strán a zaberá stále väčšie územie, avšak stred opony sa postupne stráca.

Kvet kvitne v máji, zdvíha sa cez dlhý stopkový pás s voľnými kvetenstvami v tvare štetcov. Každá kefa pozostáva z približne tuctu stredne veľkých kvetov. Majú veľmi originálny tvar: okvetné lístky sú usporiadané v dvoch radoch, 4 kusy vonku a toľko – vo vnútri kvetu. Niektoré odrody sa vyznačujú prítomnosťou zvláštnych háčikových ostružín na okvetných lístkoch. Po kvitnutí sa semená dozrievajú, ale existujú odrody, ktoré nemajú plodnosť. Semená priťahujú mravce, ktoré ich nesú ďaleko za plantážami kopcov.

Existuje viac ako päťdesiat druhov trvaliek, ktoré sa líšia tvarom a farbou listov, ako aj štruktúrou a farbou kvetenstva. Medzi najznámejšie patria kopce:

 • grandiflora;
 • Colchis;
 • farebné;
 • red;
 • strelolistnaya;
 • Korean.

Elegantné kvitnúce veľkokveté

Evergreen závod k nám prišiel z horských lesov v Japonsku a je stredná ker (pre druhy) Rozmery Výška 30 cm. Listy sú srdcovité a hustú štruktúru na liste dosky je jasne vidieť efektné bronzová figúra. Kvetinová kefa pozostáva z pätnástich fialových kvetov. Pre ich veľmi vážne rozmery, kvetina sa nazýva veľký brušný oheň alebo grandiflora.

Kvetenstvo rohu tejto odrody obsahuje užitočné látky, ktoré ovplyvňujú zdravie mužov. Na ich základe sa pripravujú špeciálne prípravky, kvôli čomu sa táto rastlina nazýva “zelená Viagra”.

Na základe veľkokvetých homárov existuje mnoho hybridných odrôd, medzi nimi aj:

 • Červená krása s čerešňovými kvetmi;Značka Red Beauty
 • Lilaf s jemnými fialovými kvetmi;Lilafiová odroda
 • Biela kráľovná s veľkými čistými bielymi kvetmi;odroda biela kráľovná
 • Rose Queen s jemne ružovými kvetenstvami;zoradiť Rose Queen
 • Fialová pixie (fialová elf) s lila-fialové kvetenstvo, z ktorých sú viditeľné biele ostrohy.Purple Pixie

Related  Ohromujúce vlastnosti levanduľového oleja

Orchidea lesa

Goryanka colchicaNajväčšie “plantáže” kolchiských vrchov (druhový názov druhu je cirrus) sa vyskytujú v lesoch Zakaukazskej krajiny. Stáva sa voľne stojaca na evergreen kríkoch, reprodukuje sa plíživou odrodou. Letáky krásne tmavej farby, kvetenstvo v podobe jednoduchého štetca s tuctom, maximálne – jeden a pol, žlté kvety, mierne pripomínajúce kvitnúce orchidey.

Odroda preferuje tieňové miesta, do pôdy nie je absolútne náročná, spája dobre, ale netoleruje zvýšenú vlhkosť.

Populárna hybridná viacfarebná gorila

Medzi bylín pre open pozemné Goryanka farebné priťahuje pozornosť pre svoje krásne, pomerne veľké, žlté kvety a vysokou odolnosťou proti suchu. Husté kríky rastú až do výšky 40 cm a sú pokryté červeno-zelenými listami. Bohatý kvitnutie sa vyskytuje v druhom desaťročí mája a trvá takmer mesiac, ale nedochádza k plodnosti. Tento druh sa rozmnožuje rozdelením odrezkov na jar alebo koncom leta. V zime kvitne listy s listami.

Viacbarevné kopce sú záhradné hybridné odrody. Jej rodičia sú veľkokveté a kolchícke odrody.

Tento druh má niekoľko vlastných hybridov, najkrajšie z nich:

 • Kupreum s medovými červenými kvetmi a červenkastými listami;Mulberry odroda Kupreme
 • Sulfurum s žlto-bielymi kvetenstvami a červeným vzorom na starých listoch.Goryanka Sulfireum

Unikátny červený horúci

červená horúcaCharakteristickým rysom druhu sú vztýčené výhonky, ktoré sa vo veľkom množstve sa tvorí ker až 40 cm Listy na nich nie je moc, ale na vrchole počas kvitnutia kvitnú veľmi krásne Dvojfarebná šúľky:. Lístky namaľovaná červená, ale majú bielo-žlté pruhy v stredu , Aj v strede kvetu dochádza k zahusteniu vo forme stĺpca. Priemer každého kvetenstva červenej trávy nepresahuje 1,5 cm.

Stilocaust je najlepšou voľbou pre kobercové postele

EpimediumJeden z druhov evergreen trvalky, je viac obyčajný pod názvom Perrarderi. Rodinou krajiny sú horské lesy Alžírska, kde rastú cedry a duby. Je charakterizovaná veľmi hustou korunou, ktorá je tvorená krásnymi tmavozelenými listami pretiahnutého tvaru s ostrými hrotmi. Listová doska v blízkosti stopky je zhromažďovaná a mierne konvexná a na miestach, kde sa začína zužovať, vyčnieva niekoľko hnojiv. Goryanka PerralderiKroviny až do výšky 30 cm rýchlo rastú a tvoria hustý koberec, ročný nárast je najmenej 15 cm.

Tmavozelená farba len v dospelých listoch, mladé majú nádherný bronzový odliv.

Kvety gorílie s kvetmi v mesiaci máj s voľnými kefami, kvety sú maľované žlté s sotva viditeľným načervenalým okrajom.

Related  Ako sa správne starať o chorú špargľu?

Jemná, ale pretrvávajúca kórejská kanvica

hot KoreanVzťahuje sa na listnaté druhy, hibernáty bez listov. Trvalé kefy sú kompaktné, nie viac ako 15 cm vysoké, listy sú monofónne, nasýtené zelené. Kvety sú dostatočne veľké, jemné farby, biele lila. Kórejské kurča sa nazýva aj čínština.

Rastlina je jedným z najprestížnejších druhov: toleruje zimné námrazy dobre a môže rásť v tieni, ale rastie pomaly.

Ako sa grapnel rozmnožuje?

semená rohuDoma môžete žiť dvoma spôsobmi:

 1. Sejacie semená. Napriek tomu, že sadenice rastú rýchlo, semená rohu rastú. Aby ste urýchlili tento proces, musia byť stratifikované dvakrát, umiestnením do chladničky po dobu jedného mesiaca a potom udržiavaním približne rovnakého časového intervalu pri izbovej teplote. Pripravené semená sa zasielajú na konci marca v mladíkovi s voľnou pôdou (zmes rašeliny s pieskom). Rozmnožené klíčky môžu byť vysadené na otvorenom pozemku najskôr koncom mája.
 2. Po vyložení kusu dospelého Bush. Veľké kópie kladivá v septembri sa majú vykopať a nakrájať na niekoľko úlomkov. Každá delenka by mala mať 2-3 živé obličky. Dajte ich na trvalé miesto, prehnite sa do zeme o 5 cm a zakryte padlé listy s vrcholom.

Kobyla vyrastená zo semien bude kvitnúť len tretí rok a kuriatka môžu uvoľniť kvetinové stonky už v súčasnej sezóne. Treba tiež poznamenať, že niektoré odrody sa množia len rozdelením oddenky.

sadenicePri sadení sadeníc alebo delenok medzi každé zariadenie musí byť minimálna vzdialenosť 30 cm, a druhov, ktoré sa líšia v aktívnom raste a vetvenia, a ďalšie. Horský dom preferuje ľahkú a výživnú pôdu, ktorá obsahuje dostatok vápna.

Osvetlenie kladív nehrá rozhodujúcu úlohu – rovnako dobre sa vyvíja ako na slnku, tak aj na tienistom mieste plotu.

Nekomplikovaná starostlivosť o trvalky

hromada na záhradeTráva je horúca, rovnako ako väčšina bylín, rastie dobre a bez zapojenia kvetinárstva. Ale že kvitnutie bolo hojnejšie, a kríky – viac veľkolepé, malú pomoc, aby to neublížilo. Hlavnou úlohou je odstrániť záhonové záhony tak, aby buriny netopia výsadbu. Je tiež nutné, aby voda kríkov, a to najmä v horúcom suchom lete, ale tu je to lepšie, aby to preháňať: Ak je korene sú stále vlhké zeminy, začnú hniť.

Na plodnej pôde kultúra nepotrebuje ďalšie hnojenie. Ak je pôda chudobná, môžete vyrobiť kompost a zložité minerálne hnojivo, ale nie častejšie ako dvakrát ročne.

Hoci gorila je viacročná rastlina, ktorá je prispôsobená na zimovanie na otvorenom teréne, je lepšie ju pokryť aj na zimu, najmä na evergreen odrody. Na jar je dôležité odstrániť prístrešok včas, aby sa mladé lístie nezahořili pod takú prikrývku.

Related  Starostlivosť o doma pre nezvyčajné brugmansiya

Pokiaľ ide o choroby, pelargónia má dobrú imunitu voči väčšine infekcií a z nich zriedka trpí. Ale škodcovia, ako sú poľné myši alebo slimáci, veľmi milujú, že jedia svoje šťavnaté výhonky. Ak chcete chrániť rastlinu pred nimi, môžete nainštalovať stíhačky alebo pasce.

Krása a prospech – dva v jednom

terapeutický koreň svišťaAbsolútne všetky časti rohu, začínajúce od podzemky a končiace sa kvetenstvami, obsahujú veľké množstvo užitočných látok. Medzi nimi sú alkaloidy, glykozidy, steroidy, flavonoidy a mnoho ďalších cenných zložiek. Vo východnej medicíne sa liečivé vlastnosti rohovky dlhodobo oceňujú a používajú burinu na prípravu rôznych prípravkov.

Kultúra je známa svojou schopnosťou nielen omladiť telo, ale aj obnoviť svoju funkčnosť pri rôznych chorobách, a to:

 • sexuálne poruchy u mužov;
 • chronická únava;
 • hypertenzia.

Navyše výrobky na báze kladiva vyčistia z toxínov, posilňujú imunitu, zmierňujú stres po strese a zlepšujú krvný obeh.

Spolu s užitočnými vlastnosťami existujú kontraindikácie. Takže nemôžete užívať drogy, medzi ktoré patrí rastlina, deti, tehotné a dojčiace ženy, ako aj ochorenia štítnej žľazy.

Hora je skutočne jedinečná rastlina. Po vysadení niekoľkých rôznych odrôd na mieste môžete vytvoriť jedinečné krajinné majstrovské dielo, ktoré pokryje záhon s farebnou “dekou”, ktorú nemusíte starať. Dobre vyzerajúce kĺby a v kombinácii s inými kultúrami vyzerajú dobre. A krásne kvety a listy kopcov pomôžu vyriešiť zdravotné problémy a posilniť ich. Kultivujte vo svojej záhrade túto jednoduchú, ale takú úžasnú kultúru a vychutnajte si prácu!

Video o rastline pre tieňové záhony