Ficus gumy v interiériMnohé druhy fikusov sú rastliny, ktoré milujú pestovatelia rastlín. Nie je výnimkou a fikus je gumová, ošetrovateľstvo doma je veľmi jednoduché a vzhľad je celkom pozoruhodný.

Podľa legendy prvý európsky, ktorý videl túto továreň, bol Alexander Veľký, ktorý urobil svoj slávny výlet na východ. Na veľkých bojovníkov a pravítko obrie stromy, a skutočne, skutočné háje s leteckými koreňmi a početné silné kmeňov, urobil nezmazateľný dojem.

A byť prekvapený, čo! Domorodí obyvatelia tropických lesoch Indie, Indonézie a Nepále, Ficus elastica, na snímke, v prírode dorastá až do 40 metrov vysoká, a križovať ďalšie stromy a otraschivaya vzdušné korene, nadväzujúce obývacia altány a dokonca aj mosty.Ficus kaučuk v prírode

Po skončení storočia pred domácim rastlinstvom sa tento druh stal rýchlo rastúcou rýchlo rastúcou kultúrou. Od 50. rokov XX storočia, a to napriek existujúcich značiek a povier, Ficus Elastica zdedil korunu najpopulárnejšie v domácich závodoch ZSSR.

Starostlivosť o fikusovú gumu v domácnosti

Ak chcete získať krásnu rastlinu, musíte dodržiavať pravidlá starostlivostiOdvtedy dni našich babičiek získal známosť Ficus závod, ktorý sa cíti dobre vo všetkých podmienkach, či už sa jedná o južné okno, kde sa slnko nezmizne po väčšinu dňa, alebo severnej strany, zbavený svetla. V skutočnosti je gumový ovocný fikus, ako na fotografii, veľmi odolný. Ale prebytok svetla a jeho nedostatok pôsobia úprimne na rastlinu. Pre tropického návštevníka je oveľa lepšie nájsť miesto na dobre osvetlenom, ale chránenom okne z priamych lúčov:

  1. Ak je hrniec v tme, nemôžete sa vyhnúť výkresu internodov a mletie listov. Rozmanité formy fikusu sú rovnomerne zelené.
  2. Na slnku listy trpia popáleninami, rozjasňujú sa a môžu spadnúť a odhaľujú aj mladé výhonky.

Ficus v spálniPodobné dôsledky vedú k udržiavaniu kvetu v suchom suchom predmestí. Na udržanie vysokej vlhkosti a hygieny figuríny z gumových vlákien doma v starostlivosti o rastlinu patria:

  • Zavlažovanie listov pomocou sprchy alebo rozprašovača;
  • utrite veľké kožené listy s vlhkou handričkou.

Related  Symbol buržoáznej prosperity, nevýraznosti a odporu – aspidistra

Na zvlhčenie vzduchu sa používajú aj domáce spotrebiče.

Použitie syntetických látok na leštenie lístia nestojí za to. To zabráni tomu, aby sa prach z času na chvíľu lepil a zlepšil vzhľad rastliny, ale pevne upchne stomata a naruší dych veľkej dekoratívnej kultúry.

Ficus uprednostňuje zavlažovanie listových dosiekFicus sa ľahko prispôsobuje obsahu v podmienkach miestnosti pri teplote:

  • od 20 do 30 ° C v lete;
  • pri chladení 5-7 ° C v zime.

Minimálna povolená teplota pre rastlinu je 10 ° C a rozmanitý kaučukový fikus, ako na fotografii, môže vydržať pobyt pri teplote 15 ° C.

V lete fikus potrebuje časté zavlažovanieNajdôležitejšou etapou starostlivosti o fikusovú gumu doma je napájanie. Rastlina aktívne pije, najmä jej veľkú potrebu vlhkosti v lete. Medzi zavlažovaním musí povrch voľného podkladu, ktorý je dobre priepustný pre vodu a vzduch, vyschnúť. Prebytok vlhkosti, vypúšťajúci do palety, musí byť po pol hodiny po ukončení procedúry vyčerpaný. V zime fikus, ktorý spomaľuje rast, si vyžaduje menej vody, takže je dostatok vody len raz týždenne.

Od jari až do začiatku jesene sa do fikusu dostáva komplexné kŕmenie. Je to pohodlnejšie, ak použijete hotové výrobky s prevažujúcim obsahom dusíka pre okrasné listnaté plodiny. Interval medzi vrchným obväzom je 10-14 dní. Ak bola rastlina transplantovaná na jar, je potrebné použiť hnojivy len mesiac po preložení do nového hrnca.

Transplantácia a tvorba korunky figového kaučuku

Nedokážete si predstaviť, že sa zaobchádzate s gumovým fíkovcom doma bez postupu ako transplantácia rastlín. V tomto prípade je mimoriadne dôležité vybrať ten správny podklad a nezabudnite na silnú drenážnu vrstvu na dne nádoby.

Transplantácia rastlín prebiehaČím je vzorka mladšia, tým je voľná a ľahšia pôda. Optimálna kombinácia na pestovanie obrazu figovitého kameňa s kamienkami zobrazuje rovnaké množstvo trávnikov a listových pôd, rašeliny a piesku. Je užitočné pridať na substrát trochu aktívneho uhlia, ktoré sa stane prirodzenou profylaxiou proti koreňovej hnilobe a bakteriálnym infekciám.

Related  Popisy a fotografie odrôd a odrôd alokacie na pestovanie domu

Mladé rastliny sa presádzajú gumové ročne, ale znížiť frekvenciu liečby a prekládky s čiastočným podhodnotenie koreňového systému sa vykonáva, keď sa zdá, korene krčku z otvoru v hrnci. Veľké vzorky sú príliš ťažké na opätovné vysadenie a v tomto prípade sú obmedzené len nahradením 5 cm hornej vrstvy substrátu.

Bez vytvorenia koruny nie je možné získať krásnu rastlinuCharakteristickou črtou a problémom pre majiteľov rastlín je ich rýchly rast a strata formy. Kedy a ako to tvorí obrúnka na fotografii, koruna?

Ficus pobočky veľmi neochotne. Jarná prerezávanie pomáha nielen k dosiahnutiu tvaru koruny, ale aj k tomu, aby stonky nútili dávať bočné výhonky.

Prvýkrát sa vykoná, ak hlavný stonok nepresahuje výšku jedného metra. Vytvorené pre túto sezónu, výhonky na nasledujúci rok sú skrátené, čo spôsobuje opäť vetvu a odstránenie celého koreňového výhonku. Poskytuje podporu a je vyžadovaná doma pre fikus starostlivosti o gumu, po niekoľkých rokoch môžete získať krásny razenie stromu.

Reprodukcia fikusu gumy v domácnosti

Na reprodukciu figovníka sa používajú odrezkyKeď je dospelá rastlina užitočná, pestovateľ kvetu môže ľahko reprodukovať zelené zviera. Najrýchlejší a najjednoduchší spôsob reprodukcie gumenej figuríny doma je pomocou apikálnych a kmeňových výhonkov:

  1. Rezne znížiť dĺžku aspoň 10 cm vo vrcholových častiach výhonkov, tkanina Glei byť tvorený korene, musí byť semilignified.
  2. Kmeňové odrezky môžu mať len málo listov a obličiek a môžu byť veľmi krátke – s jedným zdravým listom.

Reprodukcia gumových fíkov vypúšťaním vzduchuPred zakoreňovaním sa spodné listy odstránia a zvyšné sú mierne skrútené. Odrezky sú umiestnené vo vode alebo na niekoľko centimetrov sú pochované v perlide alebo v zmesi piesku a rašeliny. Zakorenenie sa odohráva v miestnosti skleníku a môže trvať až mesiac.

Ak má byť pestovaná vzorka rozmnožovaná, je lepšie použiť vzduchové vrstvy. Tá istá metóda pomôže získať životaschopné sadenice od dospelého, ako na fotografii, kaučukovník-fík strom s lignified stonky.

Related  Výhody a škody z jesť šťavy z tekvice

Zoznámenie sa s pravidlami starostlivosti o fikusovú gumu – video