narcisy nekvetúPestovatelia kvetín často čelia problému pri pestovaní narcisov. Zdá sa, že starostlivosť a napájanie je dobré, ale rastlina z nejakého dôvodu nevyrába farbu. Takže, prečo nie narcisy kvetú a čo možno urobiť, aby sa rastlina zmení farbu?

Hlavné dôvody, prečo nie kvety narcisy

kvety narcisovAk chcete dosiahnuť úspešné kvitnúce narcisy vo svojich záhonov, musíte vykonať dôkladnú analýzu a zistiť dôvod pre podivné správanie kvetov.

Nesprávne zavlažovanie

zalievanie kvetyZákladným faktorom, prečo nie kvitnúť narcisy, a hádzať jeden listy, môže slúžiť ako nedostatočné zalievanie. Korene narcisov idú hlboko o 30 cm a suchá zemina v blízkosti koreňa poškodzuje kvetinu. Rastliny jednoducho nemajú kamkoľvek získať všetky látky potrebné na rast a kvitnutie, korene postupne začnú zomierať. Prvý narcis prestáva produkovať kvetenstvo a čoskoro všetky trvalé zahynú.

Nekončiavajte napájanie narcisov po kvete. Vlhkosť napája žiarovku, čo pomôže rastline v ďalšej sezóne uvoľniť hojnú farbu.

A tiež dôvod, prečo narcisy nekvitnú, môže byť prebytok vlhkosti. V prípade nadmerného napájania sú korene rastliny úplne vo vode a začnú hniť. Kvetina začína bolesť, a prirodzene, nemôže byť žiadna otázka akéhokoľvek kvitnutia.

Tesné pristátie

správne pristátie narcisovĎalším dôvodom, prečo narcisy nekvitnú, je blízka výsadba kvetenstva. Faktom je, že narcis je vytrvalá rastlina a má koreňový systém rozvetveného typu. A veľmi blízko umiestnené rastliny v priebehu niekoľkých rokov sú schopné dostatočne pobúriť priľahlú žiarovku. V dôsledku toho kvetenstvo začne strácať kyslík, vlhkosť a potrebné živiny. Možno, že pri vytváraní listov bude mať zdroje, ale kvôli kvitnutiu síce nemusí stačiť.

Skúsení pestovatelia odporúčajú transplantovať rastlinu najmenej raz za 3 roky. A niektorí záhradníci na dosiahnutie násilnej kvitnúcej praxe transplantácie narcisov každý rok.

Kvety sa transplantujú, keď sú listy prehltnuté a úplne položené. Stáva sa to na začiatku alebo na polovicu augusta.

Nevhodná pôda

narcissum potrebuje slabo kyslú pôduĎalším dôvodom, prečo narcis nevykvitá na záhrade, je príliš kyslá pôda. Na kultiváciu narcisu je najslabšia kyslá pôda, kolísajúca v rozsahu 5-7 jednotiek pH, ktorá je optimálna.

Related  Okouzlující dravá rostlina – venus flytrap

Ak nedostatok kvitnutia spočíva práve v tomto, môžete túto situáciu opraviť pridaním nasledujúcich prvkov k podkladu:

  • krieda;
  • múka vápenatá;
  • dolomitová múka.

Takéto prísady sa odporúčajú zavádzať do zeme niekoľko mesiacov pred tým, ako sa vysadenie priamo vysadí.

Nedostatočné jedlo

slabý kvet narcisovMnohí pestovatelia kvetov nemôžu dostať kvety narcisov, dokonca im poskytnú dostatočné zavlažovanie a každoročnú transplantáciu. Takže prečo nechcú narcisy s náležitou starostlivosťou a čo robiť, aby rastlina produkovala násilnú farbu?

narcisy kvetú s náležitou starostlivosťouAby narcisy hojne kvitli, stojí za to spomenúť si niekoľko pravidiel:

  1. Je potrebné vykonať každoročné horné obliekanie pôdy s dusíkatými látkami. Je však potrebné povedať, že prebytok dusíka v pôde môže spôsobiť nedostatok kvitnutia. Aby nedošlo k prehnaniu pôdy, oplodte substrát zmesami obsahujúcimi vo svojom zložení určité mikronutrienty v rovnakých pomeroch.
  2. Rastlina by mala byť vysadená pod otvoreným slnkom. Kultúra, ktorá rastie v tieni, nemôže poskytnúť púčiky. A tiež je lepšie naradiť narcisy oddelene od vysokých rastlín, aby nedošlo k vytváraniu tieňov.

Poškodenie žiarovky

poškodená narkisová žiarovkaNarcisy nemôžu uvoľniť púčiky v dôsledku poškodenej alebo poškodenej žiarovky.

Žiarovka môže poškodiť:

  • nízke teploty;
  • škodcami;
  • nevhodný substrát;
  • choroby.

Preto je mimoriadne dôležité ošetriť rastlinu včas, zbaviť sa škodcov, odstrániť poškodené žiarovky. A tiež, aby sa zamedzilo zamrznutiu žiarovky, odporúča sa izolovať pôdu, kde sa pestuje trvalka na zimu: rašelina, suché listy, štiepky, piliny.

Aby sa narcissová žiarovka stala odolnejšou voči rôznym chorobám, tesne pred výsadbou by mala byť namočená v roztoku manganistanu draselného.

Neočakávané rezanie listov

kvitnúce narcisy v hrnciA tiež musíte vedieť, že príčinou nedostatku kvitnutia v trvalkách môže byť skoré rezanie listov. Odstránenie listov narcisu je nevyhnutné, keď kvety úplne vysušili, aby nedošlo k narušeniu prirodzeného procesu fotosyntézy.

Ako môžete vidieť, existuje veľa dôvodov, prečo narcisy nekvasia. A určiť niektoré z nich bez ťažkostí, dokonca aj začiatočník kvetinár môže.

Related  Všetky najzaujímavejšie filodendrony

Ako obnoviť krásu kvitnúcich narcisov – video