Úžasný vnútorný citrón MeyerMedzi domácimi citrónmi je najviac nenáročný Meyerov citrón. Malý Bush rastúci v kvetináčoch objavil prírodovedec Meyer v Číne. Toto sa nazýva citrón – Meyer alebo Číňan. Lemon Meyer sa dobre hodí ako kvet v malých miestnostiach. Rastlina je veľmi dekoratívna, má tmavé listy, zároveň ovocie rôznej zrelosti a kvety. Citróny sú zrelé šťavnaté, zvláštne chuti, zaoblené. Predpokladá sa, že táto odroda je hybrid vytvorený prírodou, prechodom citróna a oranžovej.

Ako pestovať citrón doma a dosiahnuť ovocie

Prvé plody mladých rastlínAk sa rozhodnete vytvoriť citrusovú záhradu, získate lepšie zážitky z miestnosti citrónov. Najnemocnejšia z nich je čínsky citrón. Ale len klony sa stávajú čoraz viac, musíte vybrať ten najúspešnejší krov pre chov alebo kúpiť rastlinu s očkovaním. Pri vytváraní správnych podmienok môže Meyerova citrón dať ovocie už budúci rok.

Je veľmi dôležité dodržiavať podmienky citrónu. S odchýlkami sa začne rebelovať, klesá listy. Prítomnosť 10 zdravých zrejúcich listov umožňuje miestnosti citrónu vyživovať jedno ovocie. A čím viac listov na strome, tým viac výnosu to môže priniesť. Ale s nedbanlivosťou v starostlivosti o rastlinu klesne kvety a vaječníky, než postihne domácnosť.

Čínska citrónová agrotechnika doma

Letný citrón sa dá dať na terasuAk je v apartmáne vyhrievaný balkón, obsah čínskeho citróna je zjednodušený. Práve tento druh citrónov, ktoré sa chovajú v južných oblastiach krajiny na otvorenom teréne s malým otepľovaním. Pre vegetáciu na jar by teplota nemala byť vyššia ako 18 stupňov. V opačnom prípade vaječník padne a rastlina spomalí rast.

Ak je v lete na ulici alebo na záhrade rozložené priestranné citrón s nalievaným ovocím, plody odpadnú. Ostré zmeny v situácii, keď strom prechádza bolestne.

Najlepšie je zabezpečiť, aby obsah citróna bol rovnomerný, okolo 12-140 So zimou. Akonáhle je balkón nastavený na túto teplotu, presuňte citrón tam až do pádu. Na jeseň nemôžete priviesť strom do teplej miestnosti naraz – listy budú vyhodené. Zmena teploty obsahu by mala byť postupná, aby sa teplo na zemi. Ak bola adaptácia úspešná, zachovajú sa listy na bush.

Zariadenie požaduje vytvorenie priaznivých podmienok:

 • osvetlenie a správne umiestnenie;
 • vytvorenie teplotných podmienok;
 • režim vlhkosti a kvalita zavlažovacej vody;
 • pravidelné hnojenie a kvalitu pôdy.

Pri správnom napájaní a aplikácii citrónov začne Meyer prinášať ovocieStarostlivosť o miestnosť citrón je ťažšie. Musí nájsť jasné miesto, ale neprehrieva. Čím vyššia je teplota okolitého vzduchu, tým viac musí byť rastlina napojená a postrekovaná. V lete je bežné, aby sa listy navlhčili ráno a večer, ale aby sa slnečné lúče na kvapkách nezameriavali a popálenie sa nevypálilo. Hrniec by ste mali tiež dvakrát vyplachovať. Pri mäkkej teplej vode napojte, kým je pôda mokrá a voda sa filtruje cez drenážny otvor. V zime, v starostlivosti o citrón, sa znižuje zavlažovanie, listy nie sú navlhčené.

Je potrebné sa snažiť vytvoriť osvetlenie pre miestnosť citrón asi 12 hodín po celý rok. Počas dlhého dňa intenzívne sa vytvára hmota plechu. Stručne povedané – rastlina prelieva listy a môže sa ochorieť.

Nesprávna starostlivosť spôsobí žltnutie a spadnutie listovAk je zavlažovanie dostatočné, existuje riziko, že pôda kondenzuje a prúd vody prúdi tam, kde je menší odpor. Nedostatok vody vedie k zažltnutiu a vypadnutiu listov. Preto je do piatich rokov rastlina transplantovaná do veľkého kontajnera. Ak korene nie sú zapletené do hrotu zeme, transplantácia sa nevyžaduje. Neskôr každý rok sa zmení horná vrstva pôdy, pokiaľ je to možné, citrón sa transplantuje na čerstvý substrát.

Rastúca rastlina musí byť kŕmená komplexným zložením minerálnych hnojív. Roztok sa zavádza dve hodiny po rannom napájaní pôdy.

Hlavné pravidlo – Meyerov citrón nemá rád šoky. Potrebuje hladké podmienky údržby, stabilné umiestnenie s malým otočením na osi, pre rovnomerné osvetlenie, absenciu prievanu.

Prečo citrónové ozdoby?

Pravidelné prerezávanie pomáha formovať korunu a získať stabilnú plodinuNa vytvorenie stromu je potrebné vytvoriť rastlinu od útleho veku. Ak regulujete rast, rastlina smeruje nahor. Pri viacúrovňovom formovaní koruny vzniká podmienka na získanie kompaktnej kompaktnej trpasličky.

Ročné jarné prerezávanie, štipľavé v lete a ľahké odstránenie vetvičiek počas zberu sú potrebné, aby ste získali úrodu z priestranného citróna v dome. Na nových výhonkoch sa vytvoria kvetnatky, budúce plodiny sa položia. Na mladých rastlinách je počet púčikov regulovaný ručne. Dospelý strom sám odhodí extra farbu, určuje zaťaženie.

Aj pred prvým kvitnutím je krúžok vytvorený v niekoľkých fázach:

 1. Mladá rastlina prvého roka života, s výškou viac ako 20 cm, je prerezaná a zostáva 6 dolných lístia. Po chvíli po stranách vyrastie niekoľko nových pobočiek, jedno z nich bude ústredné.
 2. Čaká sa, kým niekoľko horných ramien stúpne na 20-25 cm, znova odrežú, rovnako ako prvý centrálny. Neskôr, po pestovaní, sa vytvárajú pobočky druhého rádu.
 3. Rovnako sa vytvárajú vetvy tretieho poriadku. Zvyčajne sa začínajú tvoriť tretie prerezávacie kvetinky.

Ako sa množiť čínsky citrón

Zakorenenie odrezkov citróna MeyerExistuje niekoľko spôsobov, ako vysadiť citrón a zrýchliť prvú zber. Najbežnejšou metódou chovu sú odrezky. Vetvy odrezané na jar sú plné rezy na zakorenenie. Nižší rez musí byť nevyhnutne šikmý pod spodnou obličkou. Listy sú rezané tak, aby odparovanie bolo menšie a stonka bude kŕmená, nebude vyschnutá.

Môžete zakoreniť rezanie vo vode alebo v skleníku so surovým pieskom, ale nedotýkajte sa fólie ani steny nádoby. V spodnej časti sa vytvára kalus, z ktorého rastú korene. Ak je zakorenenie pod nádobou, stonka sa postrieka.

Je možné pestovať sadenice z kostí, ale ak potrebujete ovocný strom, budete potrebovať očkovaciu látku z odrodového citrónu. Vyrába sa v sadení dvoch alebo troch rokov pomocou štiepenia, odrezkov kôrou alebo jednoduchou kopuláciou.

Na zakorenenie odrezkov sa používa zmes piesku a rašeliny. Mladé sadenice potrebujú úrodnú pôdu. Jeho zloženie:

 • piesok – 1 diel;
 • humus – 1 diel;
 • trávnik – 2 diely;
 • listová zem – 1 diel.

Pre dospelú rastlinu sa do substrátu pridáva viac zeminy a trochu hliny. Vytvorenie zmesi, popol je pridaný k zemi. Odtoková vrstva sa skladá z expandovanej hliny a dreveného uhlia.

Po splnení všetkých podmienok v miestnosti vedie citrón Meyer, môžete očakávať návrat z citrusového stromu vo forme chutných, voňavých ovocia.

Video o Meyerovej izbe citróna