svetlé panikulyV Európe, Ázii a Afrike sa vyskytujú rôzne druhy škvŕn. Predmetom záujmu záhradkárov – rastúce ázijské rastliny, lepšie známy ako ranunkulyusy, výsadbu a starostlivosť v otvorenom teréne za týmito okázalé kvety s semi-dvojlôžkové alebo froté šľahača.

Remízajúce ruže krásne kvety zamilujú na prvý pohľad, ale len najúžasnejší a trpezlivíjší záhradníci ich budú môcť vidieť na svojich záhonoch.

Výsadba Rununculus na otvorenom teréne na jar

uzliny ranunkuluRanunculus – odrodové trvalky s krátkym obdobím odpočinku, počas ktorého drobné hľuzy zachovávajú živiny a vlhkosť. Vegetácia trvá od začiatku jari, kedy príchod tepla a vlhkosti stimuluje prebudenie klíčkov a až do pádu. Domáci hľuzy zimujú v pôde, ale v strednej zóne Ruska sa musia vykopať a skladovať na suchom mieste pri teplote 14-17 ° C.

Čas na vysádzanie v otvorenom teréne Ranunculus na jar závisí od podnebia konkrétneho regiónu. Vhodné podmienky v strednej zóne sa vyskytujú v polovici apríla a zostávajú do konca mája. Pôda v záhrade sa dostatočne zahriala, ale stále udržuje tavnú vlhkosť. Pomôže to ázijskej škvrnitosti, aby sa prebudila, aby vytvorila priateľské výhonky.

Ak je prameň dlhý a hrozí nebezpečenstvo opakujúceho sa chladného počasia, najlepšie je pokryť vysadenie skleníkom alebo predbežne rastnúť hľuzy do veľkých rašelinových hrncov.

Ak sú skladované alebo zakúpený od jesene predvečer odnoží ranunkulyusa sušených, než sa dostanú do postele, hľuzy sú ponorené po dobu 12-24 hodín rast roztoku stimulanty a spracuje sa s manganistanom draselným.

Pre zjednodušenie ranunkulyusom starostlivosti v otvorenom teréne, pristátie plán, kde bude záružlie dobre osvetlené, ale nie je ovplyvnený vetrom a poludňajším horúcim slnkom. Ak je podzemná voda v lokalite blízko, je potrebné zabezpečiť odvodnenie a tiež pripraviť voľný plodný podklad.

hĺbka vysádzania jazievRanunkulyusa jarnej výsadby v otvorenom teréne sa vykonáva do hĺbky 5-7 cm, a rastliny sú ponechané medzi medzerou asi 15 cm, čo si bude vyžadovať rozširujúci sa výstupný čiastkové listami.

Ak je rastlina dostatočne starostlivo, na každom dospelom podzemku na jeseň sa nachádzajú mladé hľuzy, ktoré sú oddelené a tiež uskladnené až do jari. V budúcom roku sa deti pestujú spolu s ostatnými škorpiami a najsilnejší kvet bude prispievať k prirodzenému omladeniu zbierky.

Starostlivosť o polynukleus po výsadbe v otvorenom teréne

vystúpil RanunculusPočasie na jar je premenlivé, takže prvá vec, ktorú je potrebné urobiť po vysadení Ranunculus v pôde na Sibíri, v Urale alebo v Nečernom Zeme, je pokryť oblasť filmom alebo netkaným krycím materiálom. Takáto ochrana nebude nadbytočná, kým klíčky nebudú pokrčiť a získať silu.

Zelená rastlina nad kvetinovým lôžkom je zobrazená po 10-12 dňoch. Pretože rastlina je hygrofilná, môže byť povrch pôdy nad hľuzami zmätený. To ušetrí čas pri odchode:

  • bude udržiavať vodu v zemi;
  • Nenechajte korene vyčarovať alebo zhnit kvôli nesprávnemu režimu napájania;
  • zabrániť alebo spomaliť rast buriny.

V prípade škvŕn, sušení a nadmerné napájanie, ktoré môžu spôsobiť hnilobu a vznik bakteriálnych infekcií, sú rovnako nebezpečné. Po pristátí na otvorenom teréne starostlivosť o polynukleus nekončí tradičnými postupmi.

ranunculius vystrčil svoj fúzyBujná kvitnúca kukurica vyžaduje bohatú výživu. Horné obliekanie rastlín sa vykonáva ihneď po výsadbe. Kvapalné organické hnojivo, napríklad infúzia humusu alebo hnoja, stimuluje ústa zelených. Potom mladé rozety s napájaním poskytujú komplexné minerálne hnojivo s vysokým obsahom draslíka.

Pravidelné hnojenie Ranunculus sa uskutočňuje počas kvitnutia rastliny. Nielenže posúvajú rast a kvitnútie, ale pomáhajú aj pri naplňovaní síl, akumulujú živiny pre nadchádzajúcu sezónu.

Kedy vykopať Ranunculus z otvoreného priestoru? Správny moment bude vyvolaný samotnou ázijskou kukuricou. Po znetvorení začnú listy vädnúť, nová sa takmer netvorí.

kvitnú na kvetinový záhonMalé, pripomínajúce prsty hľuzy môžu byť ľahko poškodené, takže ich:

  • extrahujte veľmi opatrne;
  • potom sa suší;
  • moratie, oddeľovanie hľúz so stopami hniloby, poškodenie hmyzom alebo hubami;
  • skladané v kontajneroch, sendvičový papier.

Poškodené odnože, kedy poškodenie je malé, môžu byť uložené do Sklopená pôsobením horúcej vody, zahreje sa na 50-55 ° C, a následne sa systémovým fungicídom.

Ak bola výsadba vykonaná správne a rastliny dostanú plnohodnotnú starostlivosť, budú určite potešovať pestovateľa s neuveriteľnou krásou a citlivosťou, ktorá trvá viac ako mesiac.