motley jarné kvetinové lôžkoVo dvore druhého jarného mesiaca apríla, už sa zahrieva, a ja chcem, aby transformovať matný šeď, pridávanie jasu okolitého realite a farieb. Samozrejme, to pomôže dekoratívnym rastlinám, ktoré priťahujú oko a zdvihnú náladu svojimi krásnymi kvetmi. To je to, čo môže byť vysadené tak skoro, bez strachu, že zomrú z nízkych teplôt? Budeme o tom hovoriť.

Dve možnosti pre pôvodnú kvetinovú záhradu

Niektoré kvetinové záhony vyzerajú elegantne takmer vždy, bez toho, aby zhoršili dojem listnatých lístia a zvlnené trávy. Tajomstvo je jednoduché: musíte správne vybrať a kombinovať rastliny s rozličnými obdobiami kvitnutia a potom zostanete po celý čas ozdobným vzhľadom. Ak chcete, aby živé kvetinové kompozície očarili oko už od polovice jari, je potrebné vybrať tie najlepšie druhy odolné mrazu. Pozrime sa, aké možnosti sú možné:

  1. Ak chcete vidieť jasné kvety čo najskôr, vysadiť sadenice. Navyše je to možné aj pri už upevnených pupienkach – takže ozdobná rastlina sa objaví rýchlejšie vo svojej sláve.vylodenie sadenice kvetov
  1. Ak nie je v zhone, vysijte semená. Táto metóda je výhodnejšia z hľadiska, že rastlina sa automaticky prispôsobí životnému prostrediu, po transplantácii sa nepoškodí a rýchlo sa rozvíja. Ale samozrejme kvitne, neskôr.výhonky v otvorenom teréne

Výsadba hotových sadenice kvetov je riskantná. Mladí, neprispôsobení podmienkam životného prostredia, môžu zástupcovia okrasnej flóry horieť na slnku alebo zmraziť. Preto sa po prvýkrát odporúča pokryť, chrániť pred nepriaznivými environmentálnymi podmienkami. O pár dní neskôr sa film odstráni.

Kvety, ktoré sa nebojí ľahkých mrazov: sadenice

Začnime so sadením tak, aby sme ozdobili záhon. Môžete použiť tieto druhy rastlín, ktoré sa nebojí malých mrazov a aktívne kvitnú už v polovici jari alebo v lete:

  1. Mesiačiky. Vyberte odrody, ktoré sú špeciálne pestované odolné voči chladeniu. Hoci kvety sú nenáročné, sú vystrašení zo slnka – veľmi ľahko spália a dlho chorých. Apríl sa nemôže pochváliť množstvom horúcich dní, ale napriek tomu vám odporúčame pokryť mladé sadenice.odroda mäkkýšov od kráľovnej Sofie
  2. Astry. Niektoré odrody sú dosť chladné, ale v severných regiónoch je lepšie počkať až do mája, kedy prebehne hrozba mrazu. Pravda, kvetina “hviezda” nie je v apríli, ale bližšie do polovice leta. Ale po dlhú dobu sa bude páčiť elegantný vzhľad.
  3. Jiřiny. Môžete tiež dať do konca aprílovej dekády, ale znova, ak ste si istí, že silné námraza sa neočakáva. Kvitnúce v lete.

Related  Záhradný a vyčerpaný balzam

V južných oblastiach, už v polovici jari, je nastavené pomerne teplé podnebie okolo 20 ° C. V takejto podmienky môžu byť zasadené v semenáčikov záhone snapdragons, karafiáty, Ageratum, Delphinium, okrasné tabaku, Nasturtium, petúnie, Iberis, Ipomoea, cínie, Celosia, šalvia, Phlox kultivarov jednoročných.Flox Hviezdny dážď

Väčšina ročných rastlín je vhodná na skoré pestovanie. Trvalky sú náročnejšie na teplotu a v máji sú odoslané do otvoreného priestoru.

Kvety, ktoré sa nebojí ľahkého mrazu: semená

Semená v apríli pestujú veľa kvetinových plodín. Získavajú sa silnejšie, zvyknutí sa na ťažké podmienky životného prostredia, nebojí sa zmeny teplôt, zrážok a nepriaznivého podnebia.

Na zasiatím priamo do pôdy je lepšie vybrať kvety, ktoré sa rýchlo rozvíjajú, aktívne, majú čas potešiť pekné pupenky v jednej sezóne.

Patrí medzi ne nevädze, mak, Mattioli (Wallflowers), Calendula, Adonis, Clark je veľmi neobvyklý pre daný druh okrasného kapusta, baby dych, sladký hrášok, Eschscholzia (Kalifornia mak), pupenec (v regiónoch so stabilnou teplou klímou).ranná sláva fialová

Pred vysadením nezabudnite pripraviť pôdu vopred. Kvety – rastliny sú skôr rozmarné, mnohé ako ľahká, úrodná pôda s malým obsahom piesku. Príprava sa začne približne dva týždne pred očkovaním. Berte do úvahy teplotu zohrievania pôdy, ktorá priamo závisí na jej štruktúre. Napríklad piesčitá hmota sa zahreje rýchlejšie ako ťažší černozem alebo hliny. Preto sa dátumy pestovania budú líšiť o niekoľko dní. V niektorých regiónoch sa takáto pôda vysiela iba v prvom desaťročí mája.

Ak je všetko vykonané správne, kvetinový záhon veľmi rýchlo zmení svoj tmavý, šedý pohľad na oveľa elegantnejší a svetlý. Dať rastliny s rôznymi kvetu – a budú po celé leto, a to aj na jeseň, aby si svoje dekoratívne formu. Navyše je možné pristáť aj pohľadnejších mužov v aprílových dňoch. Tak dlho, ako sa dostať silnejší a rozvíjať púčiky, skoré odrody sú už ottsvetut a budú nahradené novými. Takže vzhľad a dizajn kvetinovej záhrady sa zmení každý týždeň. A budete sa musieť tešiť na krásny výhľad, ktorý zdvihne náladu.

Related  Nezabudnuteľný allium: pristátie a starostlivosť v otvorenom teréne

Zasiať kvety v apríli – video