Melón - užitočný dietetický produktMelón je užitočný dietetický produkt. Avšak prítomnosť cukrov vzbudzuje pochybnosti o výhodách sladkých bobúľ pre ľudí s inzulínovou závislosťou. Či je možné jesť vodné melóny pri cukrovke av akom množstve zistíme, že vychádzame zo špecifickosti choroby.

Diabetes mellitus a diéta

Použitie melónu pri cukrovke si vyžaduje opatrnosťNaše telo je presne naladený systém. Pri štiepení výrobkov sa vyžadujú enzýmy, ktoré produkujú pankreas. Ale tím dáva endokrinný systém. Na rozklad cukru je potrebný inzulín. Ak nie je produkovaná v tele, potom osoba zomrie nad prebytkom v krvi cukru. Preto sa inzulín podáva po určitom čase injekciou.

Kontrola obsahu cukru v krviČasto diabetes typu 1, v ktorej je inzulín nevyrábajú vôbec. Takáto osoba žije len na vonkajšom kŕmení pomocou injekcií inzulínu. K večeru života v dôsledku mnohých faktorov, vrátane obezity, telesné bunky odmietnuť rozobrať sacharidov, a to napriek skutočnosti, že inzulín je produkovaný v tele a nájdené v krvi v požadovanej koncentrácii. Ide o diabetes typu 2 alebo inzulín-nezávislý.

Cure diabetes nemôže byť, ale je to možné s pomocou strata hmotnosti a prísne diéty zmierniť stav pacienta a počet prijatých liekov. Aby sme pochopili, či je pre diabetikov možný vodný melón, je potrebné asimilovať kritériá výberu produktov na diétu. Diéty pre diabetikov sú určené na základe dvoch ukazovateľov:

 • glykemický index (GI);
 • index chleba (ХЕ).

Glykemický index je relatívna jednotka. Umožňuje vám posúdiť, ako rýchlo sa živiny uvoľňujú vo forme uhľohydrátov, hneď ako vstúpia do krvi. V tomto prípade nie je dôležitý obsah kalórií v produkte, ale jeho rýchly alebo postupný príjem do krvi. Pre 100 jednotiek je akceptovaná aktivita glukózy, čistého sacharidu. Preto sa hladina cukru v krvi z používania glukózy zvyšuje o 100%. Existujú však potraviny, ktoré zvyšujú príjem cukru ešte viac, napríklad sušené marhule.

Related  Druhy syngónia pre domáce pestovanie

Predpokladá sa, že index znamená odpoveď tela na jedlo, bez ohľadu na množstvo. Množstvo ovplyvňuje trvanie hladiny cukru v krvi a množstvo inzulínu, ktoré je potrebné zablokovať. Preto pre diabetikov, prejedanie melón môže priniesť veľké škody s určitými príznakmi.

Počítanie indexu zrnaIndikátor chleba ukazuje, koľko cukru sa dostane do krvi po jedle s obsahom uhľohydrátov. Štandardom je kus chleba na 1 cm, vyrezaný zo štandardného valca s hmotnosťou 20 g. Na to, aby sa takéto potraviny v tele mohli spracovávať bez zvyšovania cukru, sú potrebné 2 jednotky inzulínu.

Denná norma XE pre ľudí:

 • práca je spojená s fyzickou aktivitou – 25;
 • sedavá práca – 20;
 • diabetici – 15;
 • s obezitou – 10.

Výhody a škody spôsobené používaním cukrovka

Inzulín je potrebný pre diabetes mellitus 1. typuMelón je diétny výrobok, v ktorom je až 10% cukru. Zloženie cukrov je však hlavne fruktóza a je rozdelené bez účasti inzulínu. Obmedzené zaradenie do ponuky sladkých bobúľ je užitočné, pretože telo sa kŕmi minerálmi, kyselinou listovou a ďalšími významnými prvkami. Súčasná konzumácia veľkej časti melónu môže spôsobiť zvýšenie hladiny cukru v krvi. A nadbytočné množstvo fruktózy bude uložené v rezervy ako tuk.

Ak chcete zahrnúť vodný melón do stravy, obráťte sa na lekára. Na vyváženie XE a GI po určitú dobu sa diéta reviduje, iné produkty sú vylúčené.

Predpokladá sa 135 gramov melónu je 1 HE, 40 kalórií a má GI 75. To znamená, že jej melón zvyšuje hladinu cukru v krvi o 75%, a mal by mať malé porcie, 200 g, a až 4 krát za deň. Toto sa týka iba diabetikov 1. typu.

V obmedzených množstvách môžete konzumovať všetky druhy ovocia a bobúľU pacientov nezávislých od inzulínu nemôžete konzumovať viac ako 200 gramov vodného melónu denne, zatiaľ čo je lepšie konzumovať chlieb. Dôležitým ukazovateľom pre tých, ktorí sledujú svoju váhu, je vysoký melón GI. To naznačuje rýchlu absorpciu produktu a pocit hladu, ktorý príde po tomto. Pacient môže vyvinúť stres z obmedzenia stravovania. Preto je melón s diabetom typu 2 produkt, ktorý spôsobuje strach. Boj s nadváhou, vrátane diabetickej diéty, diabetici typu 2 nemôžu.

Štúdie ukázali, že fruktóza nie je neškodná. Spotreba viac ako 90 gramov denne spôsobuje obezitu a konštantná prítomnosť v strave môže viesť k vzniku cukrovky 2. typu. Títo ľudia majú väčšiu chuť do jedla, čo vedie k nadváhe.

Môžete si dovoliť každý kus malého kusu vodného melónuObsahuje denný príjem 800 gramov fruktózy nevyžaduje štiepenie. Preto 40 g fruktózy nepotrebuje 8 jednotiek inzulínu, založených na XE. V tomto prípade telo získava užitočné látky z buničiny a je najužitočnejším produktom z letných zelených plodov. Veľké množstvo fruktózy však ohrozuje fenomén – obezita, problémy so srdcovou aktivitou. Dokazuje to najnovší výskum vedcov.

Related  Výsadba a starostlivosť o rozprávkovú dúhovku holandskej cibule

Užitočné vlastnosti melónovej buničiny sú:

 • diuretiká;
 • Zobrazuje hladinu cholesterolu;
 • posilňuje srdce a pečeň;
 • zlepšuje hemopoézu a cirkuláciu tekutín systémom tepien a žíl;
 • čistí pečeň obezity;
 • čistí usadeniny na kĺboch ​​a pri ateroskleróze.

Nasýtenie vlákniny s 14 prvkami, ktoré sú potrebné pre prevádzku všetkých telových systémov, umožňuje používať menej substitučné lieky. Je nevyhnutné, aby pacient mal horčík v zložení bobule. Upokojuje stav stresu, zlepšuje prácu srdca, zastavuje ukladanie solí vo forme kameňov. Tiež podporuje vylučovanie cholesterolu.

Pri cukrovke je možné použiť iba vodný melónMôžem použiť diabetické výrobky na spracovanie melónu? Nie je možné piť šťavu kvôli koncentrovanému zloženiu cukrov. Kontraindikované použitie nardeka alebo medový med. Tento výrobok obsahuje 90% cukrov. Vodný melón v strave pacientov je vítaný. V tomto prípade musí byť výrobok nerafinovaný, prvé lisovanie za studena.

Nesprávne vážne ochorenie určuje program výživy, ale telo musí dostať potrebné látky. Môžete zmeniť menu, ale berte do úvahy radu odborníka na výživu.

Vodný melón s diabetom – video