Foto mačiatko a starostlivosť doma

Kentanta v bankeRastliny s pestrými ozdobnými listami dostávajú čoraz väčšiu pozornosť od milovníkov vnútorných kultúr. Žiadna výnimka – zobrazená na fotografii kentantu, starostlivosť doma, pre ktorú, bude vyžadovať určité vedomosti, ale prinesie veľa potešení a zaujímavé pozorovania.

Ktenanta, alebo ako názov kultúry v latinčine Ctenanthe pochádza, pochádza z tropických oblastí juhoamerického kontinentu. Trávna rastlina s oválnymi listami, sediaca na pretiahnutých šľachách a prekvapivo pestrými farbami, patrí k rodine Maranthov.

Šedá hviezda SetosaVzhľadom na podobnosť vzhľadu a podmienok zadržania pri identifikácii pokojovej kultúry dochádza často k zmätku. Xenanth, na fotografii, sa nazýva kalatei, čo nie je prekvapujúce, pretože rastliny sú najbližšími príbuznými. Nájsť rozdiely nemôžu okamžite, pretože sa prejavujú v štruktúre koruny a kvetu.

Popisy a fotografie druhov kantantov

Rovnako ako väčšina rastlín rodiny, kenanty majú veľké integrálne listy oválne alebo mierne špicaté. Dospelé rastliny tvoria trávnatý, silný ker pozostávajúci zo stojatých alebo podradných stoniek. Na výhonky sú listy pripevnené pomocou dlhých orechov a kvôli charakteristikám štruktúry nerovnomerne rastú a zväzky. Dosky sú zriedka monofónne.

Väčšina druhov ctenata, ako na fotografii, je rôznorodá. Môžu byť rozpoznané pôvodnými svetlozelenými, striebornými alebo žltozelenými tahmi, ozdobami alebo pruhmi, ktoré sa odchyľujú od stredných žil po okraje.

Pri starostlivosti o čokoláda mnoho pestovateľov kvetov zaznamenáva nielen krásu lístia, ale aj jeho mobilitu. V závislosti od osvetlenia sú listy tohto tropického druhu schopné klesať alebo stúpať.

Kvitnúce ktenátyAk listy rastliny je nepochybne dekoratívne, potom kvitnutia ctenata, na fotografii, je možné nevšimnúť. Na dutinách sa objavujú malé kvitnúce kosti, na ktorých sú otvorené biele, žltkasté alebo kvetinové kvety.

V prírode existuje 17 druhov patriacich do rodu Ctenanthe. Tieto kultúry sa líšia svojou veľkosťou, biotopom a vzormi na listoch, ale majú podobné prednosti pre pestovateľské a ošetrovateľské podmienky. Ako vnútorné a záhradné, ozdobné plodiny, dnes sa používa len niekoľko, najkrajších druhov.

Ctenanthe burle-marxiiPomerne elegantná, až pol metra ctenanthe Berl-Marx (Ctenanthe Burle-marxii) záľuba kvetinárstvo cez oválne svetlo zelenými listami alebo striebro, vzor, ​​ktorý sa podobá pruhmi prebiehajúcej pozdĺž stredovej vetve. Samotné listy sú oválne, dlhé asi 10 centimetrov a šírky 4 až 6 cm. Ak je ich horná strana vzorovaná, zadná strana má krásnu, ale rovnomernú fialovú farbu.

Kerenta druhov burle-marxii so striebornými listamiKvetenstvo, ktoré sa objavuje na hrotoch výhonkov, je maľované tónom lístia a malé kvety majú ľahkú krémovú farbu.

Ctenanthe lubbersianaOveľa väčší ako predchádzajúci druh Kentant Lubbers (Ctenanthe lubbersiana). Fanúšikovia veľkých domácich rastlín ocenia dobre listové kríky až do výšky 70-80 cm.

Listy tohto druhu ctenanthe ako na obrázku, sú podlhovasto oválne a obojsmerný zelené sfarbenie, ktoré jasne stáť chaotické alebo svetlo žlto-zelené stredné rebro šmuhy z plechu okraja dosky.

Ctenanthe oppenheimianaV hrnčiarskej kultúre Kentant Oppenheim (Ctenanthe oppenheimiana) rastie na meter vysoký a vytvára krásne široké kroviny s mnohými listami podlhovastých špic. V tomto druhu ctenata, ako na fotografii, je lístia najneobvyklejší zo všetkých opísaných rastlín.

Ctenanthe oppenheimiana druh TricolorNielen to, že na hornej strane listovej tabule je vzor tmavých a svetlo zelených pruhov, a spodný povrch je maľovaný v karmínovo-burgundovom odtieni. V časti rastlín, asymetrickej bielej alebo ružovej farby, sa široké šírky zdvihnú na strane so vzorom.

Ctenanthe compressaZnázornené kentanty na fotografii stlačili alebo stlačili zelené listy až do dĺžky 35-40 centimetrov.

Jedná sa o jeden z najsilnejších druhov, takže rastlina sa používa na ozeleňovanie skleníkov, zimných záhrad alebo budov verejných budov. Kultúrne kvety, ktoré tvoria špicaté, takmer nenáročné kvetenstvo na dĺžku.

Starajte sa o mačiatko doma

Rovnako ako všetci zelení obyvatelia trópoch, kenanti milujú teplo a sú citliví na zmeny teploty. Pri starostlivosti o mačiatko stačí udržiavať pohodlnú izbovú teplotu v rozmedzí 22-25 ° C počas dňa a pár stupňov chladnejšie v noci. V zime rastliny tiež nepotrebujú špeciálne podmienky. Mačiatko nie je zlé na zimu pri 18-20 ° C s miernym poklesom teploty v noci.

Ak v teplom období je rastlina prepravovaná vonku, je potrebné zabezpečiť, aby v noci nebola kultúra ovplyvnená mrazom, a tiež je potrebné dbať na ochranu pred chladným vetrom.

Starostlivosť o mačiatko doma neprinesie pozitívne výsledky, ak je zariadenie zobraté na nesprávnom mieste. V prírode táto kultúra rastie v tieni vyšších rastlín, a preto v dome by nemali byť na jasných priamych slnečných lúčoch. Ale v hlbokom tieni nie je potrebné čakať na ornamentálnosť lístia a hustotu koruny. Najlepšie miesto pre kenantu na fotografii je priehľadná perá a trvanie svetelného dňa nesmie byť menej ako 14-16 hodín. V strednom pásme môže byť posledná podmienka starostlivosti o ctennite len s umelým osvetlením.

Ktenanta druh Ctenanthe pilosa po postrekuMačiatko potrebuje vysokú vlhkosť, ak je miestnosť príliš suchá, rastlina signalizuje krútenie a znetvorenie listov. Preto v starostlivosti o mačiatko doma, ako na fotografii, nezabudnite zahrnúť zavlažovanie koruny s vodou a ošetrenie listov s vlhkou utierkou.

Zavlažovanie sa vykonáva pri vysušení povrchu pôdy. V lete je potrebné pôdu zvlhčiť častejšie a hojnejšie a od jesene až na jar, keď životné procesy v závode spomaľujú, je zalievanie obmedzené. Z rovnakého dôvodu mačiatko v zime nepotrebuje vrchný obväz a prebytočná voda je extrémne nebezpečná pre korene a celú rastlinu ako celok.

S príchodom jari, okrem zavlažovania, miestna kultúra musí byť kŕmené zložitými zlúčeninami. Pri starostlivosti o ctenwalk v podmienkach miestnosti je vhodné aplikovať tekuté prípravky spolu s napojením na polovicu koncentrácie hnojiva.

Tri-farebné odrody ctenataKoreňový systém mladých rastlín sa vždy vyvíja intenzívnejšie ako u dospelých, takže takéto exempláre potrebujú každoročnú transplantáciu. Väčšie rastliny by sa nemali márne rušiť, prenesú sa do nového hrnca, pretože korene rastú a celý objem pôdy sa vyvíja. Procedúra sa vykonáva v druhej polovici jari, pričom sa vyberá transplantácia širokých ciev a kenant poskytuje silnú drenáž.

Najlepším základom pre obyvateľov tropík je výživná mierne voľná zmes záhradnej pôdy a dvoch menších objemov rašeliny a piesku. V substráte je užitočné pridať predbežnú špinu a drevené uhlie.

So správnou starostlivosťou doma, mačiatko, ako na fotografii, dlho potešilo majiteľa s jasom farby listov, ich neustály rast a hojnosť.

Amazing Kentant – video

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector