dekorácie v záhrade calistheniaZáhradkári majú veľmi rád rastúce liany, nielen listnaté, ale aj kvitnúce druhy, pretože vyzerajú nádherne. Jedným z najobľúbenejších z nich je kaligrafia. Výhodou týchto zariadení je zrejmá: môžu sa stať kľúčovým prvkom vertikálne zahradničení, ktorý je schopný sa schovávať pred zvedavými očami všetky staré budovy, nie moc krásny plot, ktorý môže pokaziť celkový vzhľad záhrady. Kvalitná fotografia, ktorú vidíte nižšie, sa môže stať nielen obľúbeným, ale aj asistentom záhradníkov. Nenáročná rastlina poteší okolitých ľudí s jasnou krásou počas teplého obdobia, niektoré odrody kvitnú prvým mrazom.

Calyxia terry kultivácia (foto)

bujné rozkvitanie kalistyPočas kvitnutia viniča vyzerá veľmi atraktívne: všetkej dutiny lístkového nahliadnutie v celej dĺžke pretekov na dlhých stopkách veľké kvety, ktoré dosahujú až desať centimetrov v priemere. Je to pre krásny kvet, ktorý sa podobá pónom ružovej ružovej farby alebo príveskom, táto rastlina sa niekedy nazýva francúzska ruža. Klasický froté v plnom kvete – výborný pohľad.

Trvalky rastliny – Konvolvable nenáročné, aj keď trochu agresívne. Tieto rastliny rastú tak hojne, že odborníci ich neinformujú, aby pestovali na kvetinových záhonoch vedľa iných rastlín, pričom neobmedzovali nekontrolovaný rast ich koreňov.

Na koreňový systém nemôže vodorovne po celej ploche, a nie prikrytý iné záhradné obyvateľov, je nevyhnutné, okolo kríkov v hĺbke asi štyridsiatich centimetrov vykopať list z prírodnej alebo umelej hmoty.

Pravidlá vykládky

Vyššie vidíte fotografiu, na ktorej je krásna froté, výsadba a starostlivosť, ktorá v zásade nie je zložitá. Propagujte túto rastlinu rozdelením plíživých koreňov. Najskôr sú jednoducho zakorenené v malých skleníkoch a potom zasadené na vlastné trvalé miesto. Na výsadbu sa vyžaduje:

  • pripraviť výkop, ktorý musí byť vykopaný hlboko do bajonetového bajonetu;
  • vyplniť jamku minerálnym hnojivom;
  • pridať popol a humus.

V pripravenom výkopu je potrebné rozložiť do hĺbky asi dvadsať centimetrov zakorenených budúcich rastlín vo vzdialenosti 25 až 30 cm od seba. Je tiež možné zakoreniť rastlinu pomocou výsadby malých stoniek, ale musí byť pokrytá v prvej zime (suché listy alebo lapnika). Takáto liana môže rásť na rovnakom mieste asi desať rokov a ešte viac, s každým rokom bude vaša bindweed hojne kvitnúť. Takže by ste mali premýšľať o kŕmení tejto rastliny vopred.

starostlivosť

svieži Bush kalistegiiTakže kultivácia fazety calisthe (foto vyššie) neznamená komplexnú starostlivosť, ale takmer okamžite po výsadbe je potrebné vybaviť podpery, hoci len vytiahnite malý drôt alebo vložte tyče. Je potrebné, aby podpora nemala priemer viac ako desať centimetrov, inak liana nemôže otáčať svojimi vetvami.

Mladé výhonky by mali byť napojené hojne, avšak vodovod je kategoricky neprijateľný.

V polovici leta bude konvolvulus rásť na 1,5 metra, začnú sa tvoriť prvé púčiky. Na podporu tohto kvitnutia je potrebné kŕmiť rastlinu. Raz za pár týždňov by ste mali zvyčajne vyrábať minerálne hnojivo podľa noriem uvedených v poznámkach a pokynoch.

Related  Prečo má váš diffenbachia žlté listy?

Ak je leto veľmi chladno, s kalistéou by sa malo zaobchádzať starostlivo s fungicídmi. Mimochodom, táto rastlina má veľmi rád slimáky, poškodzujú uzlovité puky a okrúhli dobré listy na listoch. Ak k tomu dôjde, musíte použiť biologické (alebo chemické) metódy ochrany pred škodcami.

Divé kvetiny by mali byť natrvalo odstránené, inak liana nebude vyzerať čisto. To by sa malo vykonávať celé leto až do konca kvitnutia.

Na jeseň zomierajú všetky zemné časti rastliny, takže je rozumné, aby sa na jeseň po prvej mrázke na jeseň prerušilo vinič, keď rastlina stratila svoju ozdobnosť. Pri všetkých druhoch týchto lýnov, napríklad napríklad v prípade multiplexu, je pristátie a odlet v zásade rovnaké. Dospelé rastliny nemusia byť chránené počas zimy, okrem toho, že región je príliš chladný. Na konci jari sa vaša liana prebudí. V podmienkach strednej zóny sa to deje na samom konci mája, keď sa mrazy zvyčajne nestávajú. Ak sa stále očakávajú, mladé stonky by mali vytvoriť malý prístrešok.

Niektoré druhy Calisthelia

Existuje asi dvadsať alebo viac odrôd calisthia, ale len niekoľko druhov sa pestuje v záhradách, iné rastú vo voľnej prírode a sú dokonca považované za škodlivé buriny.

Calistheia je nafúkaná.

calisthia načechranýTáto rastlina prišla k nám z Číny, má najdlhšie vetvy, jej výhonky sú veľmi dlhé, môžu dosiahnuť až štyri metre. Stonky rastliny sú pokryté jasnými, zelenými, predĺženými listami, ktoré majú kožovitý povrch. Calisthe načervenalý ako u jednoduchých kvetov a froté, ich priemer môže dosiahnuť až 9 centimetrov, ale sú tu aj malé kvety 3 až 4 centimetre. Petaly sú zvyčajne namaľované jemným ružovým odtieňom s tmavou základňou.

Calisthey rozštiepa

kalistegiya plyuschelistnayaRastlina je veľmi nenáročná, rastie okamžite, ale kvitne od začiatku leta až po prvé mrazy a je veľmi bohatá. Pobočky rastú na dva alebo tri metre, objavujú malé svetlé listy a dvojité bledo-ružové kvety (priemer 9 centimetrov). Medzi najobľúbenejšie medzi kvetinármi bola krásna flóra. Bolo to jej obrovské dvojité kvety a prezývalo francúzsku ružu, aby sa jasne podobal na pichľavú a neprístupnú krásu. Úžasné krásy s jemnou vôňou pokrývajú celú dĺžku viniča.

Related  Reprodukcia úžasnej diffenbachie v izbových podmienkach

Oplotenia

plotový plotTento druh volajú z tohto dôvodu, táto kalistéria, fotka hore, v blízkosti plotu. Ak by táto rastlina nebola tak agresívna, mohlo by to byť aj jeden z typov dekoratívnych lán. Táto odroda rastie vo všetkých oblastiach našej krajiny, je považovaná za burinu. Dlhé tenké výhonky sú zvyčajne pokryté malými listami a jednoduchými bielymi alebo jemne ružovými zvončekmi.

Calisthey multiplex

Tento typ plazivého rastra rastie na dĺžku troch alebo dokonca ďalších metrov. Na pobočkách, ktoré sú pomerne blízko k sebe, sú tmavé listy trojuholníkového tvaru. Kvety v tomto druhu sú veľmi veľké, jasné a dvojité. Každá z kvetov multicýdy calisthex môže mať priemer až 10 cm, čo je najdôležitejšie, nezabudnite ho kŕmiť počas kvitnutia.

Calisthey a vertikálne záhradníctvo

calisthegy vo vertikálnej záhradníctveTáto liana je vytvorená pre projekty s vertikálnym záhradníctvom. Samozrejme, že vo vašej záhrade sú altánky, malé oblúky, kde bude konvolvulus dokonale cítiť. Bežná rabítka môže byť vynikajúcim základom pre krásny živý plot. Každá fotografia, ktorú vidíte práve v blízkosti nejakej podpory. Takže účelom tejto továrne je vidieť a lietať. Bez podpory, kalistí nerastie veľmi dobre, môže odmietnuť kvitnúť, takže hlavným záujmom záhradníka je poskytnúť túto lianu s dôstojnou podporou:

  1. Stĺpy, nie hrubé stĺpy a póly sú dokonale zabalené. Ak je priemer pólu príliš veľký, je potrebné roztiahnuť vodič plutvy pozdĺž kruhu. Calisthea froté môže skryť všetky nevzhľadné podhľady záhrady.
  2. Môžete zdobiť fasádu svojho domu pozdĺž obvodu lycea s kalistou. Obrys okolo dverí musíte obklopiť úzkou lištou. Liana dokonale zdôrazňuje architektúru klasických stĺpcov. Pre dom v anglickom štýle je táto možnosť ideálna.
  3. Vyzerá to skvele ako liana, ako floret v zajatí flóre v oblúku. Obvod tohto oblúka môže byť vytvorený vo forme úzkeho sieťového pásu. Calistheia je vysadená na dvoch miestach v spodnej časti oblúka a vedie pobočky k sebe.

Related  Typy pahistahis a zvláštnosti jeho pestovania doma

Vzhľadom k tomu, kalstegiya, dokonca froté nevytvára panorámu a hustú mozaiku na záhrade, môže byť kombinovaný s niektorými inými krásnymi viničmi. Môže to byť, napríklad, clematis.

jemná kvetinová kalisténiaCalistaea liana je vhodná pre predplánovanú slávnostnú udalosť. Napríklad v prípade, že dom za pár mesiacov bude znamenať svadbu, môžete mať čas zasadiť dva alebo tri korene koncipované na svojom mieste, a čoskoro svieža ružové púčiky budú baviť hostí oči. Kvalita, napriek svojej agresívnej povahe, sa môže stať jednou z najobľúbenejších rastlín vo vašej záhrade.

Calisthe in the Garden – video