ricínový olej v krajineLen málo rastlín, ktoré žijú v tropických oblastiach, sa môžu prispôsobiť podmienkam strednej skupiny. K takýmto nenáročným okrasným plodinám je ricínový olej, výsadba a starostlivosť v otvorenom teréne, za ktorou nebude ani ťažko zriedkavo skúsený letný obyvateľ.

Vidieť ricínu aspoň raz, je ťažké kombinovať s iným veľkým, ako dlaň o priemere 80 cm, listy a strapce na ktoré sa špicatými strukov semená. Kultúra má nenáročné morálky a závideniahodnú mieru rastu. Dokonca aj v strednom páse môže výška ricínového oleja dosiahnuť 3 metre. V známejších klimatických podmienkach sú castorové fazule trvalky so semenami bohatými na ricínový olej. Na vidieku kŕmené semená nezrelé a rastlina, nazývaná “ricínske bôby” alebo “Kristova palma”, sa pestuje ako ročná.

Vysádzanie kolieska na otvorenú zem a starostlivosť o sadenice

pestovanie sadeníc ricínového olejaKleshchevina pestuje s pomocou veľkých konvexných semien s maľovaným povrchom. Počas jarných mesiacov po zasiatí budú schopné klíčiť, rásť silnejšie a dať prvé skutočné listy. Pestovanie sadeníc ricínového oleja pre otvorenú pôdu a ošetrovanie sadeníc sa vykonáva na začiatku jari.

Ak chcete urýchliť výskyt klíčkov, semená s hustou škrupinou sú namočené v teplej vode počas 24 hodín. Potom sú vysadené v samostatných pohároch alebo rašelinových hrncoch, ktoré sa prehlbujú o 1-2 cm.

Sadenice sú pomerne veľké, veľké veľkosti sa používajú na pestovanie. V budúcnosti, keď príde čas na pristátie na otvorenom teréne, pomôže zachrániť koreňový systém kolíkov pred poškodením.

sadenice ricínovýOkuliare so semenami pokryté fóliou a bližšie k oknu, kde teplota bude v rozmedzí 15-17 ° C. Po veku 7 dní sa kontajnery objavia. Prvé výhonky nie je možné vidieť skôr ako za 18-20 dní. Až dovtedy a až do času pristátia a udržiavania ricínového oleja na otvorenom teréne sú sadenice vybavené:

 • zalievanie, udržiavanie stredne vlhkého substrátu;
 • jasné, ale nie priame slnečné svetlo, potrebné na vytvorenie zdravého, nataženého koruny;
 • izbová teplota;
 • nedostatok návrhu.

Related  Pokúste sa vyviesť Meyerov citrón doma

pestovanie ricínových rastlínKedy pestovať kolotoč na otvorenom pozemku? Najlepší čas je máj, keď neexistuje nebezpečenstvo návratu prechladnutia a pôda sa bude dostatočne zahriať. Týždeň predtým, než začnú vytvrdzovať plodiny a odvedú ich na čerstvý vzduch.

Vysádzanie ricínového oleja v otvorenom teréne so semenami

výsadba semien ricínovSadenice metóda je vhodná pre výsadbu a starostlivosť o ricínu v otvorenom teréne na Sibíri a iných oblastiach, kde môžu byť na jar predĺžené, a v lete nie je tak dlho, ako by sme si priali. V južných oblastiach nie je potrebné pestovať sadenice. Je postačujúce, aby sa semená pripravili a okamžite ich usadili na trvalé miesto pobytu rastlín.

Na urýchlenie klíčenia pomôže ošetrenie povrchu osiva ricínového oleja, najmä bočnej drážky brúsnym papierom. Klírens ricínového oleja nepresahuje 50%, spracovanie a zvyšovanie počtu semien pomôže zvýšiť počet kríkov.

Semená sú zapustené do vykopanej a uvoľnenej pôdy, predtým zmiešanej:

 • s humusom;
 • ak je to potrebné, s pieskom;
 • s rašelinou.

semená rastlín ricínového olejaPre rýchlo rastúcu silnú rastlinu ricínového oleja potrebujete veľa energie a svetla. Jeho koreňový systém si vyžaduje voľný, dobre odvodnený podklad, ale miesto často navštevované vetrom nie je vhodné kvôli nebezpečenstvu zlomu výhonkov.

Výsev sa vykonáva do hĺbky 6-8 cm v máji, s výsadbou pojazdovými fazuľa do krajiny na Urale, Severozápad konala o niečo neskôr, keď je pôda prehreje a sadenice nie sú ľahko zmraziť. Ak chcete získať trojrozmerný Bush, nemôžete do otvoru vložiť jednu až dve semená. Sadenice sa objavia za tri týždne. S výhonkami, ktoré sa objavili nad pôdou, starostlivo odstraňujú tvrdé, inhibujúce rast listov semennej škrupiny.

Vysádzanie ricínového oleja na otvorenom teréne

miesto pre ukladanie ricínovPosledný týždeň v máji av prvej polovici júna – čas na vysadenie ricínového oleja na otvorenom teréne a potom a starostlivosť o nezvyčajnú, ale veľmi pôsobivú rastlinu.

Related  Úžasný interiér ananásu na našich parapetoch

Počas teplej sezóny sa aktívne vyvíja ricínske hovädzie mäso, tráviac veľa výživy a vlhkosti. Preto je pre niekoľko týždňov pred prenosom sadenice na lôžku v im kopanie hĺbku až do polovice jamiek, ktoré vypĺňajú zmes záhradnej pôdy, humus alebo hnoja. Podklad je napojený a uzavretý až do doby vysádzania hrubým filmom.

Keď sa na takom mieste dostane mladá rastlina, rýchlo sa aklimatizuje a začne tvoriť svieži korunu. Sadenice sa vysadia v rašelinových kvetináčoch alebo s neporušenou zemnou kôpkou na rovnakej úrovni ako rastliny ricínového oleja vysadené predtým.

Súčasne s pristátím v zemi je vykopaná pevná podpora pre veľké okrasné rastliny. Miesto pristátia kolesa na otvorenom teréne je trochu zhutnené a napojené tak, aby nasiaklo zem do hĺbky 15-20 cm.

Starostlivosť o ricínový olej po výsadbe v otvorenom teréne

ricínový kameňKleshchevina je jednou z najkontroverznejších a menej náročných okrasných rastlín. Hlavnou úlohou letného obyvateľstva, ktorý sa rozhodol zdobiť svoj pozemok s takou veľkou vegetáciou, je organizovať a vykonávať:

 • pravidelné zavlažovanie;
 • komplexné kŕmenie, ktoré je určené na poskytovanie rastlín s jedlom a na kompenzáciu toho, čo zbavil chrobák;
 • uvoľnenie pôdy pod kríkmi;
 • až kým rastliny rastú a môžu potlačiť samotné buriny.

zavlažovanie ricínového olejaPred vznikom pukov sa rastliny kŕmia komplexnými zlúčeninami s prevahou dusíka. To pomôže ricínovej tráve rastú stopky a lístie. V druhej polovici leta môže byť veľký rok podporovaný akýmkoľvek hnojivom s mikroelementmi, draslíkom a fosforom, a nezabudnite ani na hojné zavlažovanie.

Raz za päť dní pre každú castorskú kašu vylial nie menej ako kbelík s vodou. V suchých obdobiach je pôda zvlhčená 2-3 krát častejšie.

V strednom pásme rastlina nie je zimná. Po prvé, nadzemná časť zomrie, potom príde čas koreňového systému. Pri sadení v otvorenom teréne kolieska pre zimné každý zelený odstráni vopred pôda čistí od zvyškov rastlín, kopal, takže organické hnojivo. Aby pôda nebola ochudobnená, s nástupom jari na tomto mieste by nemali byť pestované ricínske rastliny.

Related  Výhody a poškodenie čiernej reďkovky

ricínový olej a kmeňová ružaStarostlivosť o ricínový olej sa vykonáva v rukaviciach, najlepšie v oblačnom počasí, vo večerných hodinách alebo skoro ráno, pred vznikom slnka rastliny sú jedovaté. Ricín obsiahnutý v ňom je toxický pri požití ústami alebo dýchacím systémom.

Ako pestovať klíčky ricínového oleja v zemi – video