Echeveria rôznych typovEcheveria alebo kamenná kvetina je neobvyklá, používa sa v domácnosti a má množstvo odrôd. Rastliny sa líšia tvarom, farbou, štruktúrou listov a kvetov, čo prenáša fotografiu Echeveria. V súčasnosti existuje viac ako 150 odrôd, ale chovatelia dostávajú nové úžasné hybridy. Z malého polovice kôrka až po kompaktnú, voľnú čelenku nájdeme rastlinu v skleníku a domácom chove.

Špeciálna dekoratívna šťavnatá Echeveria pripevnila kvety na dlhých nohách a stúpala nad rastlinami. Ich farba sa líši od počasia. V jasných slnečných dňoch môžete získať červené kvetenstvo, v oblakoch – žltý kvet bude kvitnúť.

Klasifikácia Echeveria

Katalóg druhov éheverieVšetky rastlinné a živočíšne druhy od dávnych čias sa výskumníci snažia popísať a zhromažďovať rodiny od obyvateľov zeme s podobnými charakteristikami. Druhy načrtnuté, vytvárajúce atlasy rastlín, neskôr začali fotografovať. Najmenšie odtiene sú lepšie viditeľné na fotografii, v popise rôznych echeverií a charakteristických čŕt pomáha sústrediť pozornosť na detaily. Obidva prieskumy a litoty priťahujú pozornosť pestovateľov kvetov s ich nezvyčajným vzhľadom a širokou paletou odrôd

Katalóg rastlín vám umožňuje jasne vidieť vzorku a prečítať jej popis. Vzhľadom k tomu, rastliny, aby sa jasné, že zúriace vášne prejsť, a svet je večný. Príroda pomaly vytvára svoje majstrovské diela, po tisíce rokov leštenie každého druhu.

Zvážte fotografiu druhu Echeveria:

  • agavovidnoy;
  • brilantné;
  • cushion-;
  • obra;
  • elegantné.

Každý druh sukulentu zahŕňa odrody, z ktorých niektoré budú podrobnejšie skúmané.

Echeveria je agáve

Echeveria agavoidesFotografia Echeveria agavovidnoy je voľná ružice listov tvorí komplex s prechodom ostrie na ovále a špicatým hrotom. Povrch vosku, širokú škálu farieb, ale na špicatý koniec všetkých rastlín tohto typu majú tŕň Echeveria agavoides kvitne v neskorom jar, kvety vyjsť z pazuchách listov a vrcholy vytvárať farebné mrakov vo výške 40 cm nad rastliny.

Echeveria súvisiaca, AFFINIS

Echeveria súvisiaca, AFFINISŠťavnaté popísaný v roku 1958. Zariadenie má výstup, ktorý má stonku nie viac ako 5 cm a priemer 20 cm. Rastie rýchlo zásuvku, nenáročný a ľahko koreňa. Keď je nedostatok osvetlenia, stane sa intenzívne zelené.

Related  A čo viete o prospešných vlastnostiach čaju ibišteka?

Echeveria elegantný

Echeveria elegantnýEcheveria elegans sa ponúka v niekoľkých triedach, ktoré kombinujú tieto charakteristiky:

  • Robustný kmeň, ktorý môže ležať a koreň;
  • necháva svetlo takmer biele, zhromaždené v rozetách až do 15 cm;
  • listy sú ukončené tŕňmi;
  • Nové rozety sú vytvorené z bočných výhonkov v axilách listov.

Kvetina echevery elegantná je dokonale ilustrovaná na fotografii.

SETOSA var. OTEROI MoranTu je ďalší druh tohto typu echeveria.

Echeveria Darenberg

Echeveria DarenbergZávod prebieha pomocou dotvarovanie stonky, ktoré koreň zásuvky s listami sa vzťahuje s modrastým nádychom, s červeným okrajom. Kvety tento druh dlho od apríla do júna, ale stopky sú krátke. Rozeta sa podobá na polovične otvorený kužeľ.

Echeveria humpbackflower

Rastlina je reprezentovaná mnohými odrodami. Neobvyklý tvar listov a rovný stonka sa opakuje v rôznych verziách krásy dodáva jasné ucho kvetu. Listový list môže rásť až do dĺžky 20 cm a šírky 15 cm. Hárok je konkávny. Echeveria metal-farba CarunculataExistujú odrody s kovovým odtokom alebo tuberkulami. Jedna nevýhoda, doma, na dosiahnutie rozkvetu tejto odrody je takmer nemožná.

Echeveria'Ruffles' plantmanbucknerV prírode je to krík až 60 cm vysoký, s dvoma alebo tromi vetvami. Stopky hrúbky až 6 cm v priemere, kvitne na jeseň av zime.

Echeveria čierny princK hrbockému kvetu sa nachádza slávny “čierny princ”, listy sú ružovoosivé.

Echeveria Perla Norimbergu“Pearl of Norimberg” s červeno-hnedými listami.

Echeveria Lau

Echeveria LauZariadenie vyžaduje špeciálny popis. Na krátkych stonkoch sa vyskytujú veľké mäsité listy s voskovým povlakom. Listy sú málo, ale ich vzhľad spôsobuje úsmev. Vyznačujú sa palacinky pokryté voskovou vrstvou. Dokonca aj kvety v tejto ochrannej vrstve. Ale tento problém vyžaduje starostlivé ošetrenie. Kvety tejto rastliny sú veľké až do priemeru 1,5 cm. Táto kvetina rastie pomaly a náročne sa stará.

Druh lesklý

Echeveria brilliant GivaSkupina rastlín predstavuje niekoľko odrôd echeveria ovplyvňujúcich prísne geometrické formy a sfarbenie listov. V prírode, to je ker s malou rozvetvenie listy ako lopatky, a to až do 10 cm, niekedy s vybraním na vonkajšom okraji. Na kvetených kvetoch na výške pol metra sa nachádzajú kvety. Môžu to byť kefy alebo dáždniky. Kvitnúca rastlina v zime alebo skoro na jar.

Related  Som krásna orchidea – žlté listy

Echeveria amoena

Echeveria amoena f. hrebeňKvetina je domorodým obyvateľom suchého podhoria Mexika. Zábery sú ploché s aktívnym vetvením. Rozety na nich sú tvorené zo modrastých listov. Tvar listov je trojuholníkový, kvety sú žltkasté s červeným odrazom. U amatérov sú tieto rastliny považované za vzácne a vysoko cenené.

Bristly echeveria

Bristly echeveria odroda Ahoj z MexikaRastlina má husté misky s rozetami, tmavo zelené a husté puberty. Tieto kvety vzrastajú nad matkou Bush o 30 cm a tiež všetko v oparu od pubescence.

Pterygate echeveria

PULVINATA (vankúš)Kvety sa tiež líšia v silnom listnatom pubescente. Listy sú však ostrými špičkami. Nie je len kvapka kvetu. Vlasy listov môžu byť biele alebo načervenalé. Samotný plát v dĺžke asi 5 cm má hrúbku centimetra.

Echeveria Shaw

Echeveria ShavianRastlina je trvalka šťavnatá. Na rozdiel od ostatných rastlín tejto skupiny majú plochú listovú platňu bez veľkej hrúbky. Rastlina je skôr ako voľná kapustová hlava. Kvitnúce šavia uprostred leta, uvoľňujúce dlhé kvitnúce kefy. Na zimu tento druh echevery vylučuje takmer všetky listy.

CHIHUAHUAENSIS (čivava)Tento druh sukulentné, pomenované plemien dekoratívne stonka je 5 cm vysoký a 1 cm v priemere, na ktorej je zostavené víla krása a proporcie mäsité nádoby zadnej vajcovité listy. pripevnený ku kmeňu s bočnou stranou pripomínajúcou lopatku. V špirále sú usporiadané špičaté sivobiele listy. Hroty listov sú maľované. V popise sú odrody známe a nie veľmi dobre známe. Cieľom bolo ukázať všetku rozmanitosť a rozmanitosť echevery.

Všetky najzaujímavejšie echeveria