ricinos aliejus kraštovaizdyjeNedaug augalų, atgyvenusių tropikų gamtoje, gali prisitaikyti prie viduriniosios juostos sąlygų. Tokiems nepretenzybiniams dekoratyviniams augalams yra ricinos aliejus, sodinami ir prižiūrimi atvirame lauke, per kurį net ir pats mažiausiai patyrusio vasaros gyventojas nebus sunku.

bent kartą matau ricinos aliejaus gamyklą, sunku maišyti su kitu dideliu, palmate su 80 cm lapų ir kutai, kuriems su dygliuotomis sėklų ankštys skersmens. Kultūra turi nepretenzinį moralę ir pavydėtiną augimo tempą. Net vidutiniame dirže ricinos aliejaus augalo aukštis gali siekti 3 metrus. Susipažinusioje aplinkoje riešutmedžio pupelės yra daugiamečiai augalai, kurių sudėtyje yra ricinos aliejaus. Priemiesčio teritorijose sėklų dėžučių nėra brandi, ir augalas, vadinamas “Ricinos pupelės” arba “Palm Kristaus”, auginamas kaip metinis.

Sodinti ratuką atvirame lauke ir rūpintis sodinukais

ricinos aliejaus sodinukų auginimasKleshchevina išauga didelių išgaubtų sėklų pagalba dažyto paviršiaus. Pavasario mėnesiais po sėjos jie galės sudygti, sustiprėti ir suteikti pirmuosius tikrus lapus. Rudeninių aliejinių augalų sodinimas atviram dirvožemiui ir sėjinukų priežiūra atliekamas ankstyvą pavasarį.

Siekiant pagreitinti daigų išvaizdą, sėklos su tankiu apvalkalu mirkomos per 24 valandas šiltame vandenyje. Tada jie pasodinami atskirais puodeliais arba durpių puodais, gilinant 1-2 cm.

Sodinukai yra gana dideli, sodinimui naudojami dideli dydžiai. Ateityje, kai atėjo laikas nusileisti atvirame lauke, tai padės išsaugoti riešo šaknų sistemą nuo žalos.

ricinmedisStiklai, kurių sėklos padengtos plėvele ir dedamos arčiau prie lango, kur temperatūra bus 15-17 ° C temperatūroje. Pasibaigus septynioms dienoms, konteineriai išryškėja. Pirmieji ūgliai gali būti vertinami ne anksčiau kaip po 18-20 dienų. Iki to laiko ir po to, kol iškrovimo ir priežiūros ricinos aliejaus lauke žemės, sodinukai yra aprūpinti:

 • laistyti, išlaikyti vidutinio drėgnumo substratą;
 • šviesus, bet ne tiesioginius saulės spindulius, būtinus sveikai, ne ištemptai vainiko formavimui;
 • kambario temperatūra;
 • stygų trūkumas.

cirkonio augalų sodinimasKada sodinti ratuką atvirame lauke? Geriausias laikas yra gegužės mėnesį, kai nėra grėsmingo peršalimo pavojaus ir dirvožemis pakankamai pašildomas. Prieš savaitę jie pradeda kietinti pasėlius, paimdama juos į gryną orą.

Sodinti riešutų aliejų atvirame lauke su sėklomis

ricinos sėklų sodinimasDaigai metodas yra tinkamas sodinti ir priežiūros ricinos aliejaus gamykloje atviro grunto Sibire ir kitose srityse, kur pavasarį gali būti pratęstas, o vasara ne taip ilgai, kaip mes norėtume. Pietų regionuose nėra būtina auginti sodinukus. Pakanka tinkamai paruošti sėklą ir nedelsiant jas auginti nuolatinėje augalų gyvenimo vietoje.

Siekiant pagreitinti daigumą, padės ricinos aliejaus paviršiaus apdorojimas, ypač šoninis griovelis su švitriniu popieriumi. Ricinos aliejaus daigumas neviršija 50%, perdirbant ir padidinant sėklų skaičių, bus galima didinti krūmų skaičių.

Sėklos įterptos į iškasytą ir atsipalaiduotą dirvą, anksčiau maišytą:

 • su humusu;
 • jei reikia, smėliu;
 • su durpėmis.

ricinos aliejaus augalų sėklosGreitai augančiam, galingam ricinos aliejaus gamybai reikia daug energijos ir šviesos. Jo šaknies sistemai reikia laisvo, gerai nusausinto substrato, tačiau vietovė, kurioje dažnai lanko vėjai, nėra labai tinkama dėl ūglių gedimo pavojaus.

Sėjos atliekamas iki 6-8 cm gylio gegužės su ricinos pupelės sodinti į žemę Uralo, Šiaurės Vakarų vyksta šiek tiek vėliau, kai dirvožemis įšyla ir sodinukai ne šiek tiek užšaldyti. Kad gautumėte trimačio krūmo, į skylę negalėsite sudaryti tik 2-3 sėklų. Sodinukai pasirodo per tris savaites. Su ūgliais, kurie pasirodė virš dirvožemio, jie atsargiai pašalina sunkų, slopinančią sėklų apvalkalo lapų augimą.

Sodinti ricinos aliejų atvirame lauke

krantinės iškrovimo vietaPaskutinė gegužės ir pirmosios birželio mėnesio pusė – laikas, kol sodinti ricinos aliejų atvirame lauke, o tada pasirūpinti neįprasta, bet labai įspūdinga augalija.

Šiltuoju metų laiku riešutų jautiena aktyviai vystosi, praleidžia daug mitybos ir drėgmės. Taigi, po poros savaičių, prieš perduodant sodinukai ant lovos pagal juos kasimo gylis iki puse šulinius, kurie užpildyti įmaišyti sodo dirvožemio, humuso ar mėšlo. Pagrindo girdomi ir uždarytas iki nukreipimo tankus filmas.

Kai jaunasis augalas pateks į tokią vietą, jis greitai susisieks ir pradės formuotis sultingai. Sodinukai sodinami durpių vazonuose arba nepažeistame žemės piliakalnyje tokiu pačiu lygiu kaip anksčiau pasodintų ricinos aliejaus.

Kartu su nusileidimu į žemę iškasama stipri parama dideliems dekoratyviniams augalams. Ratroso nusileidimo vieta atvirame grunte yra šiek tiek suspausta ir laistoma taip, kad pamirštumėte žemę iki 15-20 cm gylio.

Rūpintą ricinos aliejui po sodinimo atvirame lauke

ryklių akmens gamyklaKleshchevina yra viena iš labiausiai neginčytinų ir mažai reikliausių dekoratyvinių augalų. Pagrindinis vasaros gyventojo, kuris nusprendė papuošti savo sklypą tokia didelė augmenija, užduotis yra organizuoti ir vykdyti:

 • reguliarus laistymas;
 • kompleksinis šėrimas, suprojektuotas augalams tiekti maistą ir kompensuoti tai, ką paėmė ryklys vabalas;
 • dirvožemio atpalaidavimas krūmynuose;
 • rausvai auga, kol augalai auga ir gali užkirsti kelią pačioms piktžolėms.

ricinos aliejaus drėkinimasPrieš pumpurų atsiradimą augalai yra šeriami kompleksiniais junginiais, kurių azoto dominavimas. Tai padės riešutui auginti stiebus ir lapus. Antroje vasaros pusėje didelę metinę gali palaikyti trąšos su mikroelementais, kaliu ir fosforu, taip pat nepamirškite gausiai laistyti.

Kartą kas penkias dienas už kiekvieną riešutų krūmą išpilama ne mažiau kaip kibiras vandens. Sausais laikotarpiais dirvožemis drėkinamas 2-3 kartus dažniau.

Vidutinėje juostoje augalas žiemą neužima. Pirma, antenos dalis miršta, tada atsiranda pagrindinės sistemos laikas. Sodinant atviro grunto ratukas žiemą kas žalia pašalinta iš anksto dirvožemio išvalytas nuo augalų liekanų, iškasti, todėl organinių trąšų. Kad dirvožemis nebūtų nuskurdęs, pavasario pradžioje šioje vietoje neturėtų būti sodinami riešutai.

ricinos aliejus ir stiebagrozėRicinos aliejaus priežiūra atliekama pirštinėmis, geriausia drumstose ore, vakare ar anksti ryte, prieš saulės atsiradimą augalai yra nuodingi. Ricinas yra toksiškas prarijus per burną arba kvėpavimo sistemą.

Kaip sodinti ricinos aliejaus daiktus žemėje – video