Šťavy ovocia a zeleniny prinášajú telo dobráV praxi výživy po dlhú dobu zahŕňali používanie ovocných a zeleninových štiav. V čerstvo stlačenej šťave je koncentrovaný v malom množstve všetkých najužitočnejších ako bohatý produkt. Niekedy je tekutina jedinou formou výživy. V iných prípadoch je pohár šťavy zdrojom denných vitamínov. Ananásový džús je multivitamínový komplex so špeciálnou látkou nazývanou bromelaín, ktorý podporuje urýchlenie metabolizmu v tele.

Správna voľba ananásu

Čerstvo vylisovaný ananásový džúsUžitočné iba šťava, pripravený z zrelej zdravé ovocie. Preto si vyberte zrelý ananás, záhradné bobule, to nie je ľahké. Existujú však znaky, na ktorých je možné s vysokým stupňom pravdepodobnosti vybrať vhodné ovocie:

 • vizuálne;
 • hmatové;
 • zvukom;
 • stavom zväzku;
 • vôňou.

Pri externom prieskume je potrebné venovať pozornosť farbe, mala by byť žltohnedá. Kôra musí byť celá bez záhybov a poškodení. Nie je potrebné ďalej skúmať ovocie, ak sa na nej nachádzajú hnedé škvrny, ananás začal hniť. Ak si vezmete ananás do rúk, musíte určiť stav kôry, mal by byť mäkký a pružný z lisovania. Ak sa tak nestane, ananás nebude zrelý a šťava z neho nebude užitočná. Zelené ovocie môže chvíľu žltnúť. Zrelé, rozhodne to nebude.

Ak narazíte na kôru dlaňou, budete počuť zvuk. Neslyšící hovorí o zrelosti, zvukové varuje, je lepšie zdržať sa nákupu. Veľa povedať chomáč na vrchole bobule. V zrelom ananase sa list ľahko zapli a odtrhne. Čerstvé lístie hovorí, že ovocie je nedávno roztrhané. Suchá suchá hlava s malým počtom zanecháva znamenie, ovocie bolo roztrhnuté zelené, cestoval dlho na mori, na základech, a dlho bola uvedená do predaja.

Pri výbere ananásu musíte očistiť ovocie. Vôňa s prevládajúcimi pikantnými sladkými tónmi naznačuje, že kvasenie začalo vo vnútri. Ovocie bolo prehnané. Ak sa nákup uskutočňuje v obchodnom dome s dobrou povesťou, vysoké náklady môžu súvisieť s dodávkou tovaru letecky z miesta rastu. Potom zrelý ananás, určite bude vychutnávať váš vkus. Hoci cena nie vždy zodpovedá kvalite výrobku.

 Obsah živín v šťave

V ananási vysoká koncentrácia vitamínu CTropické ovocie ananás je veľmi cenný produkt, pretože s nízkym obsahom kalórií užitočných látok pre ľudí je obrovský. Stačí povedať, že tam je viac vitamínu C ako v citróne. Kalorický obsah 100 g šťavy je 48 kcal, ale v energetickom zložení prevažujú sacharidy. Šťava obsahuje:

 • voda – 86%;
 • cukor – 11,5%;
 • kyselina citrónová – 0,4%;
 • kyselina askorbová alebo vitamín C – 50 mg;
 • skupina vitamínov B, A, PP.

Related  Veľkým zástupcom kvetinového kráľovstva je panna

Vitamíny v ananásu sú posilnené pôsobením organických enzýmov, z ktorých niektoré sú jedinečné v ich pôsobení. Mikroelementy predstavujú 16 mien, z ktorých najdôležitejšie sú pre človeka soli draslíka, horčíka, mangánu, fosforu, železa a medi. Takýto komplex užitočných zložiek šťavy je posilnený unikátnou látkou bromelaín a prchavé estery, ktoré dodávajú plodu jedinečnú vôňu.

Bromenín prítomný v ananási je látka schopná podporovať veľa procesov v tele. Táto zložka je nestabilná, rozkladá sa počas tepelnej úpravy a skladovania. Bromelaín sa nenachádza v konzervovaných výrobkoch a priemyselných šťavách.

Pri príprave šťavy sa používajú len zrelé vysoko kvalitné ananásyÚčinok bromelaínu je mnohostranný:

 • podieľa sa na rozklade bielkovín;
 • potláča zápal;
 • posilňuje imunitný systém;
 • podporuje zriedenie krvi a rozpúšťanie usadenín na lodiach;
 • priaznivý účinok na tráviaci trakt.

Používanie čerstvo stlačenej šťavy je najväčšie pri konzumácii na prázdny žalúdok. Potom najaktívnejším na všetkých systémoch tela je hojenie bromelaínu. S použitím šťavy ako dezert, výhody jeho zvýšené pôsobenie enzýmov žalúdočnej šťavy. Trávenie ťažkých a tučných jedál bude úspešnejšie po pití ananásovej šťavy. To znamená, že šťava je vždy užitočná, ale jej účinok je selektívny v rôznych prípadoch.

Komu je ananásový džús životne dôležitý

Systematické používanie ananásovej šťavy zlepšuje pamäťKeď vieme o výhodách tohto produktu, dá sa povedať, že šťava nemá žiadne kontraindikácie na užívanie, s výnimkou niekoľkých prípadov kvôli vysokej acidite ananásov a iných momentov:

 • neznášanlivosť na niektorú zo zložiek;
 • Gastrointestinálne ochorenie v akútnom štádiu a gastritída s vysokou kyslosťou;
 • vek do 6 rokov;
 • tehotenstva a laktácie.

Pre tých, ktorí vstúpili do veku dospelosti, po 40 rokoch sklenice šťavy dvakrát do týždňa predlžuje zdravie už mnoho rokov. Toto je uľahčené nielen bromelaínom a ananásom vitamínov, ale aj veľkým množstvom iných účinných látok. Preto je draslík nevyhnutný pre fungovanie obehového systému, vrátane srdcového svalu a aktivity mozgu. Z dôvodu systematického príjmu šťavy sa tlak znižuje na normu, cévy z cholesterolu sa čistia a riziko trombózy klesá.

Related  Spôsoby použitia jablkového octu na vlasy

Zlepšuje pamäť, kĺby a svaly prestáva bolesť, katarické ochorenia sa ľahšie vyliečia, odstránia sa stresové stavy. Pritom by ste mali poznať pravidlá používania liekov.

Pre tých, ktorí s pomocou ananásovej šťavy chcú rýchlo dosiahnuť výsledok, pripomíname, že užitočné látky sa môžu stať jedom s nadmerným používaním. Predávkovanie vitamínom C – spôsobuje hnačka, pálenie záhy, nespavosť. Predávkovanie bromelaínom spôsobí vyrážku na koži, hnačku, menštruačné krvácanie u žien až do potratu. Bromelaín interaguje s liekmi. U chronicky chorých pacientov je potrebná konzultácia s lekárom.

Rozdiel medzi čerstvo pripravenou šťavou a priemyselným výrobkom

Maximálny prínos možno získať iba z vlastného ananásaVšetko, čo sa hovorilo o výhodách ananásovej šťavy, sa týka výroby doma. Výrobky získané z továrne používajú suché zložky, ktoré sa rozpustia vo vode, pridávajú chuť, cukor a konzervačné látky. V súčasnosti je aj cukor nahradený inými stimulátormi chuti, čo je pre telo ešte nebezpečnejšie. Dokonca aj vtedy, ak štítok uvádza 100% ananásovú šťavu, je rekonštituovaný a bromelaín už neobsahuje. A v nektároch, aj táto kompozícia nie je, je dovolené mať iba 30% šťavy, zvyšok je voda.

Preto je pre použitie potrebné, aby ste čerstvý džús doma a nechajte ho v chladničke dlhšie ako jeden deň. Pred prípravou prípravku potrebujete umývať ananás a odlupovať ho. Vystrihnúť vyčistené ovocie na kúsky a prejsť cez mixér alebo odšťavovač. Nemusíte odstraňovať šťavu z buničiny, zriediť hmotu trochou vody alebo inej prírodnej šťavy.

Môžete konzumovať takýto výrobok s prínosom pre zdravie jednou sklenkou dvakrát týždenne. Ananásová kyslosť je aktívna, časté začlenenie džúsu do menu môže spôsobiť gastritídu. Po konzumácii šťavy je potrebné, aby ústna dutina bola v poriadku. Šťava koróruje smalt zubov. Správne robte tých, ktorí pijú ovocný džús cez tubu.

Zhotovenie ananásovej šťavy pomocou odšťavovača – video