Ixia-mix na miesteIxia je juhoafrická exotická rastlina, ktorá sa vyznačuje krásou a svetlou paletou farieb. Ak chcete zriediť na mieste, mali by ste vedieť všetky jemnosti výsadby a starostlivosti o ixia na otvorenom teréne.

Výber miesta pristátia

Ixia na záhonVzhľadom k tomu, že Ixia patrí zástupcom južných rastlín, je potrebné vybrať osvetlenú oblasť s dostatočnou vlhkosťou na jej výsadbu. Napriek vysokej vlhkosti musí mať pôda dobré odvodnenie, okrem stagnácie vody. Pred vysadením rastliny sa vybrané miesto vykopá a oplodí humusom, v prípade voľnejšej pôdy sa naleje piesok. Ťažká pôda nie je v žiadnom prípade vhodná, pretože má nepriaznivý vplyv na rast a kvitnutie. Je tiež žiaduce oplodniť ho:

  • 300 g popola z dreva;
  • 70 g superfosfátu;
  • 20 g horčíka.

Aby sa zabránilo vzniku ochorení, je žiaduce zmeniť polohu kvetu na mieste každoročne.

Vysádzanie Ixie do otvoreného terénu

Ixia žiarovky pred výsadbou

Rastlina sa rozmnožuje žiarovkami. Pred zasadením by sa malo dbať na to, aby žiarovky boli husté a nemali žiadne škody. Pred výsadbou by mali byť dobre ošetrené fungicídmi. Kvôli vysadeniu kvetu je povolené jednak v jesennom období, jednak na jar. Avšak, ak pôda zmrzne na 18-20 cm, tento proces je zakázaný. Keď je na jar vysadenie Ixia na otvorenom teréne, pôda je už zahriata, rastlina sa rýchlo zakorenila a potešila s množstvom farieb. Základné pravidlá, ktoré je potrebné zohľadniť pri výsadbe:

  1. Vysádzanie sa uskutočňuje pri teplote najmenej 10-12 stupňov Celzia.
  2. Hĺbka dutiny by mala byť 3-4 cm.
  3. V dolnej časti je potrebné dať malú hrsť piesku.
  4. Sadenice sa umiestnia do pôdy vo vzdialenosti 6-8 cm.
  5. Zaspávajú kompostovanou pôdou.

primer pre IxiaPristátie a údržba Ixia na otvorenom teréne na Sibíri sa uskutočňuje vzhľadom na podnebie územia. Sadenice sa umiestnia do zeme z väčšej časti v polovici mája, ale ak je pôda dostatočne zahriata, je možné vylodiť pred uvedeným časom. V tomto prípade je rastlina pokrytá polyetylénom, kým sa teplo úplne nestanoví. Výsadba a starostlivosť o Ixiu na predmestí regiónu Moskva je oveľa skôr ako v severných oblastiach krajiny kvôli teplejším poveternostným podmienkam.

Related  Užitočné vlastnosti špargle a jej použitie v ľudovej medicíne

Starostlivosť o Ixia v otvorenom poli

Ixia v záhrade vzkriesilaPri výsadbe ixia na otvorenom teréne by sa starostlivosť mala vykonávať pravidelne, čo umožní jej pohodlné pestovanie a radosť z kvitnúcich kvetov. Po umiestnení na mieste rastlina nie je zvlhčená po dobu 10-15 dní, zalievanie sa vykonáva po detekcii klíčkov.

Voda kvetina s teplou vodou, pretože nadmerne studená voda prispieva k jeho smrti.

V čase kvitnutia potrebuje Ixia aj zavlažovanie a kropenie kvetín. Hlavná vec, keď napájanie nepreháňa to, môže viesť k zhoršeniu stavu koreňového systému.

S náležitou starostlivosťou o ixiu na otvorenom teréne je potrebné využiť kŕmenie s použitím organických a minerálnych hnojív, ktoré sú určené špeciálne pre túto kvetinu.

tender IxiaPre objavenie nových kvetenstiev na ixii je potrebné odstrániť vysušené kvetenstvo v čase. Po kvetení kvetov sa zalievanie znižuje a niekedy úplne zastaví. Keď všetky lístie vyschnú na Ixia, cibule sú vykopané zo zeme na zimné skladovanie, sušenie a spracovanie s manganistanom draselným.

Pri správnom výsadbe a starostlivosti o ixiu v otvorenom teréne bude kvetina dlho potešiť svoju exotickú krásu a vyzdobiť krajiny a záhony.

Úvod do Ixie – video