syngonyum v interiériV prírode existuje niekoľko desiatok druhov syngónia, ktoré obýva vlhké tropické oblasti. Druhy syngónia na pestovanie domova nie sú tak početné. Na celom svete sa pestuje 5-6 druhov a pestovanie nových odrôd a hybridov vytvára neuveriteľné množstvo tvarov a farieb.

Syngonium podophyllum syngonium

Sinongium Scullite SunshineNajpopulárnejší druh druhu syngonia na pestovanie domu je nožička. V domácich zbierkach sa rastlina dostala z tropických lesov strednej a južnej Ameriky, kde dnes rastie ako epifyt.

Scutellum NephthytisV prírode, viniča s tenkou stonkou, ktoré často tvoria bočné výhonky, sú dobre rozpoznateľné zelené šípky-ako lístie. Listy s výraznými centrálnymi žilami sa držia na predĺžených tesných špendlíkoch. Ako rastlina rastie a horné vrstvy lesa sa rozvíjajú, listy sa stávajú pevne rozdelené a pripomínajú tri alebo päťprsté labky.

Shingonium Merlog MariaHoci prirodzená forma syngonyum peduncula nie je príliš dekoratívna, bola základom pre výberovú prácu a dala svetovej komunite pestovateľov kvetov množstvo odrôd tejto rastliny.

Pixie (trpaslík)Okrem jasných odrôd s listami bodkovanej, takmer úplne bielej, ružovej a fialovej farby je pestovateľom k dispozícii rada umelo pestovaných kultivarov Pixie. Jedná sa o trpaslík druh syngonium pre pestovanie domu. V prvom roku života rastliny tvoria svieže rozety špicatých listov rôznych farieb a potom začína tvorba stoniek.

Bohužiaľ, trpaslík syngónia sa dosahuje pomocou inhibítorov rastu, takže sa časom takéto exempláre alebo ich potomstvo vrátia k sebe samým dimenziam, ktoré sa dajú od prírody.

Stingberry CreamMedzi druhmi syngónia vyvinutými v posledných rokoch pre domácu kultiváciu existujú odrody nielen s dvoma, ale aj trojbarevnými listami. V tomto prípade, oveľa veľkolepejší než ich divoké rastúce predkovia, rastliny sú tak nenáročné a trvalé.

Tringaf WonderVo vhodných podmienkach dosiahne syngascium syngascium značnú výšku a každoročne dáva dobrý rast, ktorý sa môže použiť na ďalšiu vegetatívnu reprodukciu vnútorného kvetu. Na získanie novej vzorky sú dostatočné malé odrezky s obličkami, ktoré sú latentné na axilách listov a koreňových prvkov.Gling Go

Pre plnohodnotný rast potrebuje kvetina podporu. Od veku dvoch rokov a niekedy ešte skôr, rastlina má formu lezeckého viniča, ktorý sa dá ľahko vytvoriť, ak je to žiaduce.

Syngonium auritum

syngonium earedDruhým z hľadiska distribúcie v zbierkach miestností po opísanej odrode sa stal modrooký syngonyum. Jedná sa o veľkú horolezeckú líanu s vysokou rýchlosťou rastu, pôvodnými listami a pomerne silnými stonkami. Za priaznivých podmienok rastlina ročne roste na 50-80 cm, vyžaduje silnú podporu a ľahko sa množí rezancami.

Funkcia kultúry sedí na dlhých listoch, ktoré dosahujú až 30 cm odrezkov, ktoré sa stávajú 3 až 5 lalokmi počas rastu. V spodnej časti listovej dosky sú zachované malé, ohnuté segmenty, ktoré sa podobajú ušiach zvieraťa.

Wingland Syngonium (Syngonium wendlandii)

Wendland's syngoniumV spodnej a strednej vrstve sub-tropické lesy Kostarike žije Syngonium Wendland alebo Wendland, pomenovaný po slávnom botanik a prírodovedec. Špicaté listovej disky sú rozdelené do troch častí, a podstatne nižšie ako stredná. Hlavné žila husté, ľahko zamatové list tieňa biele šmuhy.

Related  Pestuješ bujná izba?

Hoci krása a nenáročná úroveň tejto rastliny nie je nižšia ako iné druhy syngónia pre domáce pestovanie, na okenných parapetoch, je to zriedkavé.

Veľkorysý Syngonium macrophyllum (Syngonium macrophyllum)

Syngonium macrophyllaMedzi botanickými raritami v zbierkach izieb je veľkoplodé syngónium, divo žijúce rastliny rastúce v lesoch z Mexika do Ekvádoru. Vonkajšie rastliny pripomínajú syngónium nožových čeľustí, ale sú oveľa silnejšie a ich mladé odliatky majú tvar špičatého srdca.

Rastlina Syngonium macrophyllum v prírodeV prírodných podmienkach, veľké viniča s pomocou vzduchu korene dokonale zvládnuť strednej a hornej vrstvy tropického lesa. V dome tento druh syngonia nedosahuje takých rozmerov a ukazuje sa ako neselektívna, okrasná zeleňová kultúra pre priestranné tieňované miestnosti.

Syngonium angustatum

dospelého listu syngónia so zníženým rozsahomNa rozdiel od iných druhov syngónia na pestovanie domu, listy zužujúceho sa singulára nemôžu byť rozdelené o 3-5 do väčšieho počtu segmentov. Južná americká liana sa dokonale prispôsobí životu v obmedzenej kapacite hrnca a môže byť niekoľko metrov dlhá v miestnosti.

Zaujímavé fakty o syngonyum

kvet syngonyum v interiériSyngonium je spoločná vnútorná rastlina, ktorá získala nielen súhlas samotných florárov, ale aj odborníkov na feng shui. V 5-laločnatých listoch vidia znak jednoty piatich hlavných prvkov.

Voda, oheň, zem, drevo a kov sa spájajú, aby vytvorili ideálnu rovnováhu Yin-Yang a dali silu a energiu osobe.

Ak sa v súlade s týmito myšlienkami dať hrniec s Syngonium na stôl alebo na stole, je osoba, ktorá pracuje pre nich, cítim príval inšpirácie prišiel k nemu s novými nápadmi, bude vnímanie sviežosti a radostnej nálade.

Je zaujímavé, že syngonyum veľmi starostlivo skúmajú odborníci NASA, ktorí sa zaoberajú problematikou životného prostredia a hľadajú zariadenia na čistenie vzduchu. Výber takýchto plodín pomôže v budúcnosti počas medziplanetárnych letov, poskytne astronautom úplnú autonómiu a možnosť nemôžu závisieť od rezerv pozemského vzduchu.

Zatiaľ čo ďaleko vzdialené vesmírne cesty sú stále ďaleko, majitelia kvetov môžu používať všetky druhy syngónia na domáce pestovanie ako druh zelených filtrov. Rastliny aktívne zbierajú mnohé prchavé organické zlúčeniny, napríklad benzén, formaldehyd, toluén a xylén. Znižujú koncentráciu mikróbov vo vzduchu a pomáhajú udržiavať optimálnu vlhkosť.

Related  Starostlivosť o vnútorné rastliny anthurium v ​​domácnosti

Video o syngóniu