Lithops gamtojeKur deginanti ir be vandenų dykuma degina viską, kas gyvi ant paviršiaus, evoliucija tūkstantmečiams sukūrė augalą, pritaikytą drėgmės nebuvimui ir karštam deginimui. Jis jau seniai yra žinomas kaip biologinės kaktusų rūšys, dykumų gyventojai. Naujas augalų botanistas vadinamas litopais, vertimu panašus į akmenį ar gyvą akmenį. Tai buvo atrasta 1811 m. Burchelio pobūdžio atsitiktininko tyrinėtojau, kai jis atsisėdo ant karšto plokštiko šalia akmenų krūvos. Paaiškėjo, kad tai nėra akmenys, o augalai, kurie primena akmenis, ir net pakartoja jų modelį.

Neįprastos lipofonų savybės

Amazing LithopsKaip žinoma visiems, kaktusai vadinami sultingi augalai, kurie ilgai trunka be drėgmės, nes jų sausumos dalis yra sultinga mėsa, kurioje yra dideli vandens atsargos. Lithops priklauso aisovų šeimai, o tai reiškia, kad jų vanduo yra mirtinas. Todėl augalas netoleruoja net lašų vandens ant jo paviršiaus. Gamtoje yra litopų Pietų Afrikos, Namibijos, Pietų Afrikos ir Bostano dykumose.

Žydi lithopsGyvenamųjų akmenų lithopses auga labai trūksta drėgmės, kuri neviršija 200 mm per metus. Dulkių temperatūra vasarą siekia 50 . Tokiomis sąlygomis augalas gamina du mėsingus lapus, tarp kurių yra gėlė, kuri struktūroje reiškia gvazdikėlių spalvą. Per sezoną, kai oras yra visiškai sausas, gėlių lapai maitina augalą ir palaipsniui atsisako jų maistinių medžiagų dviem naujais lapais, kurie pakeis senus. Dauginimasis gaunamas, kai vietoj naujos poros lapų atsiranda du.

Lithops keičia lapus ir dauginasiNuotraukoje lapų pakaitalai yra aiškiai matomi. Augimo procese augalas įgauna spalvą, atitinkančią aplinkinį gamtą, imituojančias. Be to, gamtoje nepalankiais laikais šaknys gali vilkti augalą į žemę, paslėpti.

Akmens sodo kūrimas

Neįprasti lithopsKultūroje gyvieji akmenys turi 37 veisles. Įrenginio klasifikavimas atliekamas:

  • ant plokštelių spalvos;
  • lapų pjūvio gylis;
  • gėlių spalva ir žydėjimo laikas.

Meilužis pradžių bus sunku nustatyti ne tik veislė “akmenys”, bet ir tarp Lithops ir conophytums skirtumą. Jie skiriasi nuo lapų gyliu. Atsižvelgiant į pjūvio gylį, augalai gali turėti tiek mažą tuščią viršuje, tiek lapų atskyrimą į dirvožemio paviršių. Dviejų lapų aukštis virš žemės ne didesnis kaip 5 cm, lyginant su sekcija. Mėgėjams palūkanų spalvos ir modelio ant lapų, ir taip pat didelis, su subtiliu aromatu gėlių Lithops. Žiedynas atidaromas iš pradžių keletą dienos, bet galų gale nustoja naktį uždaryti.

Šiltnamio efektą sukeliančių augalų veisimas ir vėlesnis jų priežiūra turėtų būti kuo artimesnis natūralioms sąlygoms. Tada galite gauti geles, sėklas ir sveikus litopusus.

Subtilūs Lithops gėlėsGamtoje augalo šaknis yra pagrindinis ir labai nusileidžia. Kad būtų sukurtas akmenų sodas, jums reikia didelio pajėgumo, nes šaknis bus plinta. Drenažo sluoksnis turėtų būti pakankamas, kad šalia šaknies nebūtų drėgmės stagnacijos. Į viršų su nedidele žvyro lova. Substratas turi apimti suskaidytą žemę ir smėlį, o penktoji visos sudėties dalis turi būti molio. Prieš užpildydami dirvą, indą laikome dieną stipriu kalio permanganato tirpalu.

Sėklos reprodukcijos metodu augalai yra atsparesni išoriniams veiksniams. Litopų sėklos laikomos prieš sodinimą per silpnu permanganato tirpalu. Žemė yra išlyginta, o mažomis išpjovomis sėkla yra išdėstyta nedideliu atstumu, kad sėklos nesiliestų viena su kita. Per drenažą žemė tiekiama su vandeniu su kalio permanganatu, konteineris po stiklu įdėtas į šiltą ir šviesią vietą. Pasirodo, ūgliai neria tik po metų. Kai persodinami, viršutinis padažas suporuojamas superfosfatu ir šaknys ištiesinamos dubenyje.

Priežiūra Lithops yra suteikti gerą apšvietimą žiemą, vėsioje temperatūrą 10-12 laipsnių ir drėkinimo nesant sauso oro. Kai augalai auginami, laistymas turi būti vidutiniškas, dažnai neįmanoma atsodinti litopus.

Iš dažnai pasitaikančių veislių, palyginti lengva prisitaikyti prie dirbtinio veisimo. Lito formų tipai pateikiami specialiai tokiam kompiliavimui.Lithops tipai

Didžiulį kolekcininkų susidomėjimą sukelia tokios rūšys kaip “Lithopes beautiful”. Jis sudaro kelias poras geltonai rudos spalvos lapų ir žiedynai yra baltos, kvepiančios.Lituos gražuAtskirta litopija sukuria kelias poras lapų iš vieno šaknies. Lapų plokštelės spalva yra žalia, geltonos gėlių lapų be kvepalų iš gilių plyšių. Lithopse padalinta

Lituotas falsifikuotas yra dvispalvis augalas su marmuriniu paviršiumi. Lapų spalva kinta priklausomai nuo aplinkinio kraštovaizdžio ir gali būti nuo pilkos iki rausvos su tamsiu paviršiumi.Lituotas pseudostratifikuotasAuginti tokį akmenų sodą gali tik labai kantrus mėgėjas, daugelį metų laukiantis neplanuoto augalų vystymosi. Bet atlygis bus žydintis lithops gėlė.

Patarimai, kaip rūpintis lithops namuose – video